bugün

tanım: eğer seçme şansları veya elde etme şansları olsaydı uludağ sözlük suserlerinin yaşamak istediği hayat biçimleri vs tarzlarıdır..

şu an oturduğum semtten zaten nefret ediyorum..
kesinlikle çukurcuma veya galatasaray'da eski tuğlalı duvarları olan kucuk bır ev..oda dahı olabılır..ufak bır kutuphane içinde tüm uykusuz çizerlerinin kitapları olduğu,gramofon olmalı,sürekli barış manço çalmalı evde..
işimden memnunum yine doğsam organizasyon sektöründe çalışırdım..
evliliği,maddi durumları dert etmeyeceğim,annemin o illet hastalığının olmayacağı bir hayat..

aslında çok şey değil istediğim,istediklerimiz..bizim elimizde..
belki yalnız ya da sadece bir iki güzel insanla, insanı az allahı çok bi yerlerde, istediğini giydiğin istediğini dinlediğin, istediğin zaman yatıp istediğin zaman kalktığın akşamüstü renginde bi hayat.
Okulda bakıyorum kızlara hergün sacları yapılı makyajları yerinde sevgilileri var geziyorlar tozuyorlar bide yüksek sınıflarda okuyorlar. Ben daha bir tanesini beceremiyorum. Siz beni anladınız işte.
(bkz: o hayat benim)
büyük bir ormanda, sadece odun ve kiremitten oluşan bir orman evi. içerisinde şömine var. kettle'da var. şömine var ama yine de beceremem ben üçü bir arada içerim. efendime söyleyeyim şöyle güzel bir kitaplık. temizinden dizüstü bilgisayar ve sınırsız vınn. ha birde av tüfeği. kendi ördeğimi kendim yakalarım!

evin konumu ise şöyle herhangi bir muz ülke olabilir.

*

tabii şu an ankara. evet.
valla çok bi hayalim yok lan , şöyle hatunumu alayım yanıma , bir de oğlumuz olsun , sağlıklarımız iyi olsun , ailelerimiz mümkün olduğunca uzun bir süre sağ kalsın , en azından azrail mümkün oldukça uğramasın artık durumları olağan karşılayana dek , bir ev bir de araba yapabilirsem , kafamız estiğinde istediğimizi yapacak kadar maddi rahatlığa da erişirsem olay tamamdır.

gerisi pek umurumda değil ne yalan söyleyeyim.
Ünlü olma isteğidir. Şöyle şarkıcı olup, fikirlerimi herkese duyurabileyim, hayranlarımla vakit geçireyim, zengin olup her istediğimi yapayım, konserlerde milyonlara ulaşayım tek hayalim bu. Sesimi gerçekten kullanmak istiyorum. Bu devirde sesi kötü olanlar bile şarkıcı olabiliyorlar.
mandıra filozofu.
hayalini kurduğum yaşam şeklidir. part time hayat;

sabah 8de kalkıp öğlen 2de günü bitiren bir yaşam şekli olabilir.
Gayrimenkulleri kiralayıp ömürlük tatil.

Her milleten dişiye çakma keyfiyeti, efenime söyliyim her çiçekten bal alma keyfiyeti, efenime söyliyim hanfedinin uyluk sokumuna kokain döküp onu ekmeğe banarak yiyip mala vurma keyfiyeti, copa capana da çıplak güneşlenme keyfiyeti vesaire.

Ben yatıyom yarın iş var koyum hayallere gerçekler mengene misali hislerimiz sıkıştırıp beynimizi sikiyo zaten.
çok büyük olmayan bi evde hatun ben olayım. mutlu mesut yaşamak falan, romantizmin dibine vurmak. amma ve lakin o zamana kadar le pompaaa le pompatitoooo.
Çekiyim karavanı ve mini buzdolabı geziyim dünyayı.
Bir sorumluluğum olmasın, alıp başımı gidebileyim.
toplum baskısı, o baskısı, bu baskısı olmasın.
Müdehale etmesin kimse hayatıma, elestirip durmasın her haltı.
Kısacası rahat bıraksınlar beni ya.
Kalabalık olmayan.doğayla içiçe olan bir yerde yaşamak isterim.
böyle 2 metrekare alan.

üstünde biraz toprak.

toprağın üstünde solmuş çiçekler.

ve arada toprağı sulayan kimsesiz yağmur.
Hayalimde yaşamak istediğim evin mutfak haricindeki diğer odalarını gözümün önüne getiremiyorum. Penceresinden kiraz ağacı görünen bir mutfak ve kediler.
görsel
görsel
sabah bir ülkede kahvaltı, öğlen başka bir ülkede, akşamına kongre filan, yatıya okyanus altı odası olan dünyanın en lüks otelinde her daim rezerve özel suit, ...
yataktan kalkınca sonu havuza çıkan kaydırağımdan kayarak sabah duşumu 29 derecede ısıtılmış özel havuzuma girerek aldığım, havuzdan çıktığım noktada en sevdiğim yiyecelerden oluşan mükellef kahvaltımın hazır olduğu, maddi hiçbir derdimin olmadığı, çevremde sürekli bana hizmet eden görevlilerden kurulu bir ordunun içinde, dilediğim ülkeye gidebilme özgürlüğüne sahip ( vize mize uğraşamam amk ) süper lüks ultra manyak bir hayat yaşamak isterdim. bir terslik olmaza 45-50'yi görmeden de aşırı dozdan geberirdim...
Dünyayı gezebilecek bir bütçem olsun isterdim. Her ülkeyi gezip hiçbir yere ait olmamayı isterdim. Anı yaşamayı isterdim yaşama derdi olmadan yaşamak gibi. planlar projeler hedefler varsayımlar olmadan.insanın özgür olabilmesi için prangalarından kurtulması lazım mülkiyet gibi...
dan bilzerian tarzı bir hayat olabilir mesela.
çok yakında olandır.
Bakıp seyre daldığım, çok uzakta olandır.