bugün

internetten dizi izliyorum. bir ara saat tam 12 yi 1 geçiyo diye bir cümle geçiyor. saate baktığımda tam 12 yi 1 geçe. bu da böyle bir anımdır.

edit:olayın gizemini dahada arttıran internetten izlememdi.çünkü televizyonda tam o saate denk getirebilirsin.
gizemi almışım tam yatağa atıcam oda ne sevgilim arıyor.
Üniversite de hazırlık sınıfında dersteyken saate baktım yarım saat var bitmesine. Aradan bir kaç dakika geçti ve ders bitiş zili çaldı, ben yanlıştır diye yerimden kalkmadım ama baktım herkes gidiyor meğer hakketen ders bitmiş. Yarım saatin ne olduğunu anlamadığım olaydır.
kucukken cebimde tirtil besliyodum annem bunu farkedince bana kizdi ve ben de tirtili camdan attim sonra biraz disari ciktim ayni tirtil tekrar cebimdeydi.
altılı 5 te 5 gidiyor. son ayakta yazdığım at en önde yarışı kazanacakken, jokeyi seviniyor ayağa kalkıp ve düşüyor, kupon da yatıyor.
gece geç vakitte pencereyi açmış sigara içiyorum. gözüme karşı apartmandaki bir eve girmeye çalışan siyahlar içerisinde kapıyı zorlayan bir adam çarpıyor. birden ulan hırsız giriyor ohaa diyorum. hırsız kapıyı açamadan apartmandan çıkıyor. sonra sigarayı içip camı kapatıyorum. kısa süre sonra uykuya dalıyorum. ardından camıma anahtarlık ile vurulmaya başlıyor. çok korkup perdeyi aralayamadan içeriye geçiyorum. her seferinde cama vurulma şiddeti daha da artıyor. sonra elimde keseri alıp dışarı çıkıyorum. sessiz sessiz apartmanın etrafında dolanırken tam köşeyi dönüyorum. bir bakıyorum ki adam yok. gitmiş...

eve dönüyorum kapım açık kalmış heyecandan kapıyı kapatmayı unutmuşum. sonra eve giriyorum 1 saat daha bekliyorum. uyuyamıyorum sonra aklıma bir belgesel izleyip yatma fikri geliyor. içeriye giriyorum laptopu almaya hooop laptop yok...
Işteyken her hafta 3 çakmak kaybediyor olmam. Birden yok oluyolar.
geçen cuma günü koluma su damlaması. ama evdeyim. tavana baktım ne su ne bişey. şaştım kaldım.
sizi biraz korkutayım .
10 yıl falan var . köydeyiz yaz ayları suyumuz kesildi su deposuna bakmaya gittim . depo evden 500 ,600 metre yukarıda küçük bir vadi içinde . depoya gittim suyu tamir ettim o ara akşam okundu deponun olduğu yer pek tekin yer değil .dönerken araba yoluna ineceğim 2 metrelik yar var atlayayım atlamayayım diye terddüt ederken bir el sırtıma vurdu yardan yarı atlama yarı düşme yola kapaklandim .
o an insanın kanının çekildiği anı yaşadım .sırtıma vuranın insan veya hayvan olması mümkun değil .kalktım arkama bakamadım ,koşmadım ama hızlı adımlarla uzaklaştım eve gelene kadar bütün süreleri okudum ,istimdat istedim salimen eve geldim . evdekilere anlattım . bak yazarken gene ürperdim .
tarlaya anneme büyük pet şişe içinde bakla götürürken taş atma sesi duymam.
çalacak şarkıyı tahmin etmek ve bilmek. birazdan bu şarkı çalacak diyorum ve biliyorum. iki kere falan olmuştur.
bir gün kapı önünde oturup çekirdek çitliyoruz. çocuğuz daha. çaprazımızdaki apartmandan beyaz bir cisim çıktı, ince uzun bir cisim böyle. bizim zıttımıza doğru koşmaya başladı. sokakta biz bir iki çocuktan başka kimse yoktu ama. milli maç vardı. neyse bu cismin çıktığı apartmanda emekli asker bir amca vardı, o gecenin sabahına evinde ölü bulunmuştu, böyle boğazı falan kesilmiş. kimin öldürdüğü bulunamadı. o cisimden şüphelendik biz çocuklar olarak. cisim de ama nasıl cisim, böyle beyaz ince uzun.
aylardır tek kelime etmediğim,
edeceğimin saçma olacağı birinin bir gün aklıma gelmesi - ki aklıma gelmesi de saçmadır bu durumda-

ve o gün onun bir sesleniş kelimesiyle karşılaşmam.

sonra, hiç konuşmadan konuşabileceğim biriyle karşılaşmamın milad olduğunu onun ardından benzer bir çok olayın gelmesiyle fark etmem,

şimdilerde insanların bilim adı altında keşfedemediği ama bir gün keşfedeceği biçimde -sanırım hareket eden atomlarımız, dokularımız falan birbirine bağlanıyor- yanımda olmasalar da-ki olsalar da bu zor- hislerini hissedebiliyor olmam ve her teyitte doğru çıkması,

en önemlisi de,
her'i ve hiç'i hissedebiliyor olmam ulan! Olum hissedin, hisset! gizemli falan değil bunlar .
Arkadaşlar gizem diye bir arkadaşım vardı. Bizim eve gelmişti.

Hayatımdaki en gizemli olaydı.
Ölüp ölüp dirildiğim zamanlar oldu.