bugün

çocukken misket zamanı herkes misket oynardı. büyük bir arazi vardı ve bütün çocuklar misketlerini orada oynardı. grup halinde mors oynadıkları için morsun içinde çok fazla misket olurdu. ayakkabımın altı delikti ve oyunu izlermiş gibi yapıp morsun içine basıp ayakkabımın deliğinden misket çalardım. tek yaptığım hırsızlıktır.
Tatlı hırsızlıklardır. Konser duyurusu için minibüs durağına asılan cem Adrian posterini çaldım. Pişman değilim.
Babanın cebinden 10.000 tl aşırıyordum, eski zamanda tabi yoksa babam ali ağaoğlu değil. anneme yakalandım.

+ ne yapıyorsun hhka?
- anne babamın parası yere düşmüş cebine koyuyorum.

inanmadı tabi ki akşam babama dedi. güzel bir dayak yedim.
o değilde düşündüm baya hiç hırsızlık yapmadım lan.
kuzenimin tasolarını az araklamadım.
Arkadaşla tatil beldesi mi denir artık ne haltsa oradaydık bir keresinde. Kıyı boyunun karşı tarafında komple takı toka satan yerler olur. Arkadaşım takılara bakıyordu, ben de kenardan satıcı adamı izliyordum. Birkaç satış yaptı ama her seferinde ürünlerin fiyatına ayrı bir şey söyledi. Müşterinin giyimine durumuna bakıp eğer zengin gibiyse daha fazla söylüyordu. Sinir oldum. Rastgele bir kolyeyi gösterdim, fiyatını sordum. Bizden önce aynı kolyeyi sattığı fiyatın daha fazlasını söyledi. iyice sinir oldum içimden. Eh tamam, ben biraz daha bakayım dükkana dedim. Dükkandan çıkarken işte en son, o kolyenin yanından geçerken attım çantaya. ilk ve tek hırsızlığım budur sanırım. Pişman da değilim. Bir kere olsun takmadım da. Duruyor hala öyle.
yatılı okulda okurken yemekhaneden ekmek yürütürdüm, allah kimseyi açlıkla imtihan etmesin.
Babamın cebinden 100 lira aşırdım, monopoly almak istiyordum, sene 2006 idi, pişmanlık duyuyorum..

Geri verdim parayı da ben neden böyle saçma bir şey yapmışım ki ?
bugün bir şeyler almak için bakkala girmistim. bakkal amca takkesini geçirmiş, sirti dönük şekilde namaz kılıyordu. aslında insaniyet namina ilk biraz bekledim. ama baktım bitecek gibi değil, aldım elime bi poset. ne varsa doldurdum içine. birsuru cips, çikolata, gofret, kola, dondurma ve daha neler neler...

tabi bakkal amca namaz kildigindan bozulmasın diye hiç bakmadi bile. sonra tam ayağa kalktı ki, dedim herhalde bitiyor. kaçtım gittim sonra anasını satayim. yüzümü bile görmedi.

ahaha lan çok zevkliydi ya. bi daha olsa bi daha yaparım. ama sonra aklıma geldi, hazır fırsat varken niye kasayı soymadim diye. ama kafamız o kadar kötülüğe çalışmıyor tabi. Hep şu iyi niyetimizden kaybediyoruz yahu...
Denemelerimizi basıveren kırtasiyeden ertesi günkü denemenin cevap anahtarını aşırmıştım.

Ona rağmen birinci olamadıydım. Çok koymuştu.
çocukken marketten kolonya çalıp mahallenin sokaklarına dökerdim.şimdilerde alkolü fazla kaçırınca mekandaki küllükleri çalar oldum.
KüÇükken annemin yanında pazara gitmiştim. Meyve tezgahının önündeydik. Neden bilmiyorum, eriklere takıldık gözüm, tabi elim de... Bir tane eriğe güya kimseciklere Çaktırmadan tokat attım ve tezgahtan yere düşürdüm. Sonra da eğilip aldım ve avucuma sakladım. Sonradan yedim mi bilmiyorum ama bildiğim annemin erik de aldığıydı.
Lisedeyken şok marketten kız arkadaşım istedi diye nutella çalmıştım . Sonra kapıdan çıktık ve nutallayı yeme hayali ile açtık . En sonunda nutallayı kaşıksız yiyemeyeceğimizi ayıktık . Sırf kız arkadaşım yesin diye tekrar markete girip bu seferde kaşık çalmıştım . Ulan fena fırlamaymışım zamanında.
Hayatta her turlu hırsızlığı ve dalaverayi yaptım ama kimsenin kalbini calamadim ya. Yanarım yanarım, bi ona yanarım.
londra'da joss stone albümünü alıp parasını vermeden çıktım.
çocuk iken bakkaldan cino aşırırdım.
Komşumuzun yavru köpeği vardı, bende 5-6 yaşlarındaydım.
Bir keresinde adamı bu köpeğe vururken görmüştük arkadaşımla yavrunun annesini de dövdüğünden şüpheleniyordum zaten, o gün çok ağlamıştım.

sırf ben ağladım diye ertesi gün sabah erkenden o yavru köpeği adamın bahçesinden kaçırmıştık arkadaşımla birlikte. nereye saklayacagımızı da bilmiyorduk. Daha çok küçüktük, yoksa annesini de bırakmazdım o şerefsizin elinde.

Bir süre bizimle kaldı köpek ama besleyemedik bir türlü. Çok küçüktü daha annesinden ayırmamalıydık. Annem öğrendiğinde başta kızsa da benim o halimi görüp azarlamamıştı.

Velhasıl adama geri vermek zorunda kaldık yavruyu, o gün babamdan çok papara yemişti adam. Az kalsın dayak da yiyecekti ama korktu geri çekildi sanırsam.

Bildigim kadarıyla bir daha vurmadı köpeğine, zaten bu olaydan birkaç hafta sonra da taşındık izmirden.
Keşke şimdi elime verseler de gebertsem o adamı..
Hâlâ hatırladıkça kanım çekiliyor, bir insan nasıl bu kadar vicdansız olur.

Edit; şöyle bir okudum da ne dediğimi ben bile anlamadım, ama ana konuyu anladınız siz.
Hep sinirden bunlar.
Küçükken eğitime böyle kitaplara kalemlere çok ilgiliydim ve evin en küçük çocuğuyum. Bu yüzden abime özenirdim çok. Ve kalemlerini çaktırmadan araklardım. Kullanmadığım halde o kalemler öyle hoşuma giderdi ki. Tabi abim fark ederdi ve kızardı. En büyük hırsızlığım budur.
Çok çok küçükken migrostan 1 adet kestane atmıştım cebime.

Hiç yer değiştirmeden pis olup gitti orada.

Neden kestane, neden yaptım veya neden çıkarıp atmadım inanın ben de bilmiyorum.

Edit: pişmanım.
ilkokuldayken arkadaşa haber vermeden 0,7 ucundan araklamistim. Vay be nasıl yaparım böyle bi hainliği..
taso çalmıştım o çocuk bunu okuyorsa helal etsin.
Bir çocuğun serviste unuttuğu pokemon oyuncağını çalmıştım. Sonra vicdan azabı çekip çöpe attım. Kalbimin ne kadar da temiz olduğunu gösteren hırsızlıklardır.
6 yasindayken arkadasim bakkaldan 2 tane salatalik calmisti ve birini bana verip kacmisti. Ben kacamamistim, benim yanima geldi bakkalci ve bana kizdi. Bende aglamaya basladim. dayanamayan bakkalci Sonra bana harclik verdi gonderdi.

Kisa gunun kari 1 salatalik ve bir kac kurus harclik olmustur.
Yaklaşık 12-13 yaşlarındayım ve bir şeyler almak icin mahalledeki bakkala girmiştim. bakkal amca takkesini geçirmiş, sirti dönük şekilde namaz kılıyordu. aslında insaniyet namina ilk biraz bekledim. ama baktım bitecek gibi değil, aldım elime bi poset. ne varsa doldurdum içine. birsuru cips, çikolata, gofret, kola, dondurma ve daha neler neler...

tabi bakkal amca namaz kildigindan bozulmasın diye hiç bakmadi bile. sonra tam ayağa kalktı ki, dedim herhalde bitiyor. kaçtım gittim sonra anasını satayim. yüzümü bile görmedi.

Daha sonra aldığım şeyleri bi köşede afiyetle yemiştim. ahaha lan seneler geçti ama çok zevkliydi ya. Hatırladıkça gülerim. Ha bi daha olsa bi daha yaparım tabii. ama sonra aklıma geldi, hazır fırsat varken niye kasayı soymadim diye çok hayıflandım. ama kafamız o kadar kötülüğe çalışmıyor tabi. hep şu iyi niyetimizden kaybediyoruz yahu...
kalbimi çaldılar.