bugün

yazar burada taliplerimi bekliyorum demek istemiş.
sözlük yazarlarının cevabını merak ederek diğer yazarlara sorduğu ya da sosyal mesaj içeren soru sormak için değil bir konuya dikkat çekmek için soracakları sorulardır.

yahu benim çaylaklığım ne zaman bitecek arkadaş? bak yukarıdaki gibi zoraki tanımlar girme mecburiyetinde bırakılıyorum.
yav arkadaşlar şöyle bir durumum var; 4.5g'ye geçmediğim eski hattımla kullandığım telefonumdaki whatsapp konuşmalarımı yeni 4.5g'ye uyumlu telefonuma nasıl aktarabilirim ? ya da herhangi bir maile ? aynı numara üzerinden 4.5g'ye geçiş yaptığım için eski telefonumdaki whatsapp'a erişemiyorum.

help yane.
(bkz: sen geçiş yapma arap çok problem çıkartıyorsun)
neden uyuyamıyoruz ?
Neden uyumak için hiçbir çabam yok?
Zombi miyim lan ben?
Niye bu saatte yoldayım?!
Neden ben?
neden okuyoruz? ilgisi olanlar zaten kendi çabaları ve araştırmaları ile öğrenir. niye bu zaman kaybını herkese tattırıyorlar.
Neden neden?
her şey varlığını haykırırken insanlar nasıl allah'a inanmaz. aklım almıyor.
mozaik japonların işi kardeşim. bir japon bulup ona danış derim.

mesajdaki inceyi herkes anlamaz.
fazla sigarası olan var mı?
Bir testte cevapların seçeneklerle paralel dağıldığı varsayımına itinar ediyor musunuz.

Yani diyelim ki a b c d e olarak 5 seçenekli bir testte yanlışlar doğruları götürmüyor ve siz de bazı soruları atacaksınız.

Her seçeneği sayıp en az isaretleme yaptığınız seçeneklerden birini seçip boş bıraktığınız kalan soruların hepsini bu seçenekten seçip işaretlemek sizce mantıklı mı.
Aklında ki mümin algısını, tüm müminlere yansıtan bir güruh var. Önyargınız neden öngörünüz oluyor ki ?
kendinizi en önde görmeniz, en büyük benim aynasına yakın olmanızdan başka bir şey değil.
Neden ben değil?
Geleceğin için geçmişinden vazgeçermiydin?
kaç sigara içtiğimi bilmiyorum acaba totalde kaç tane içersem geberirim?
Duzgun bi iş ve eşim olacak mi merak ediyorum gercekten.
Abla bırakalım mı?
Neden sıkıntımız bu saatte midemize yansır?

Yapma bana bunu gece gece.
Bizim el-bab'da ne işimiz var?

Sınır ötesinde ne işimiz var? Daha ülke içinde huzurumuz, güvenliğimiz yok. Her gün sınır ötesinden şehit haberleri geliyor, içimiz, yüreğimiz yanıyor.
Sessiz kaldığında nereye gidiyorsun? Kime sığınmak geçiyor içinden? Kafanın gürültüsü hayatı bastırıyor mu bende olduğu gibi? Zihnin ne söylüyor sana?
Hala delilik değil miydi yaşamak?
benim aklıma takılan en büyük soru, toplumsal başarım mı insanı tatmin eder yoksa bireysel tatmin mi toplumsal başarıyı doğurur?

bunun üzerine çok derin düşüncelere dalıyorum bazen. aşağılık psikolojisi ve kolektif bilinç de ilgi alanlarım.

yüzmeyi sevmiyorum ama küvette yatmak hoşuma gidiyor.
güncel Önemli Başlıklar