bugün

adı üstünde işte saçma sapan yapılan şeylerdir. bazen bir olayı yorumlarken kullanılan cümleler, bazen gökyüzüne bakarken o muhteşem tabloyu anlatamamak, bazen aşık olunan kıza kem küm ederek konuşmaya çalıştığı anlardır.* *
aslında en mantıklı yazdıkları anlardır.
hoşlanılan elemana yaklaşmak için laf arasında dedeler linki vermek.*
(bkz: sözlük yazarlarının saçmaladıkları anlar)
konuşma esnasında, akla ne geliyorsa düşünmeden söylenirken içine düşülebilecek anlardır.

mesela kendi saçmalamalarımdan misal verecek olursam. aynen kopyala-yapıştır ile aktarıyorum:

-yeni arkadaş +ben

(bir süre -aslında ben saçmalama modundayken- konuşulduktan sonra)

(bu arada yıldızlı bkz lara bakmayın, yorulmayın otomatik hepsi swh olmuş)

- * hehehe yav sen tam kafasın he
+ yarım kafa olamam heralde *
- ay bu çok kötüydü be :D
+ ossun * güzel kötü kabulümüz hacı. ya benim kafa yine gidiyo k.bakma .d
- senin tel no var mı be
+ tel no yok ama no tel var *
- nasılll yaa *
+ "no tel" yani * tel no ya no tel * anladın *
- hee versnee numaranı *
+ Yoğk
- neden?
+ Sinirleniyorum ama he uzatma işte şunu. hem sen nası bi varlıksn ya gece kaçta yatıyosn sabah nası 8 de kalkabiliysn
- Cok az uyurm ben:) niye be niye dedim:)
+ Benm halim kötü.uyku bağımlısı oldm.ama gece uyuyamam ben de işte.nasıl iştir anlamadm,erken kalksam da gece uyuyamıyorm:/ sınava kdar düzelmem lazm yksa sınavda uyuklarım
- düzelt çok kötü vala bi de neden kızıon :D
+ kızarım ben.kızıyorum kızdım kızacağm :p
- bende üzülecegim bak :(
+ dur sana bi şey sorcam. ama 10 lık işim var * ciddiyim .10 bekle pls
- 30 dkya sonra * yazarsın hagag
+ yoklen yok 10 dk.annemler yattı zaten yanlarına uğrayamam * tv flan durumu yok yani. hadi gttm ben 9 dk olsunhadi .
- ok:)
+ celdüm hacı.d
- ee ne sorcan *
+ leyynn!! geldim dedimm * .. hea msjı görmediydim *
- hahah :D
+ şimdii..benden sakladıklarını ben mi söylim yoksa sen mi döküleceksin söyle bakalım.
- ne sakladım
+ saklıyorsun. iş çeviriyorsun. ve şimdi anlatacaksın hepsini
- ne işi ya valla iş falan cevrmem * ne işi
+ tamm geçiyoruz şimdilik bunu ama unutmuyorum.
- hayır gecmiyoruz sen söyle be ne işi *
+ boşver öylesine dedim. he sana şey sorcaktım. takıldığın bi sözlük var mı senin
- eksiszozluk yazarıyım .)
+ ıyğğğğ nea:D eleştirdiğimiz sözlük :D:D
- incici misin sen *
+ yok bea inciyi de sevmeyiz:D:D (kim kimi seviyo ki zaten o da ayrı) uludağa takılıyorum ben
- bizim klonlar hepsi * eksi yazarı olamadıkları için o siteler açıldı :D
+ hadi canım sen de pöhh... *
- tabiii hem bnm de uyku vaktidir daha günlükümü yazcam * ya bişi sorcam nonu istedim vermek çok mu zor be :D
+ zıbaricus yaticus spartacus * hehe klasik cümlemi söyledikten sonra seni hıçkırıklarla uğurluyorum ve ayak sallıyorum * hem nere gidiyon daha düet yapacaadık:D
- b
i
ş
i
sordum .D
gitcem çünkü yrn yine 7 de kalkcam :D
+ lan de get içine soğuk su damlamış kızartma tavası gibi ettin beni hea! ard arda damlatıyosun o suyu, kapaktan mı sızıyor anlayamadım ama yapma yani. sorma bidahaa
- iyi be iyi geceler sorarsam noliim * yaşasın eksisözlük devrimci hareketi puhaha
+ ekşisözlükmüş peh kç.knr * yat zıbar bakim, tan ağarırken kalkıp yollara düşmen ve güneş batmadan 3 altın elmayı getirmen lazım yoksa deden ölür nihahaha :D

not: aslında şöyle bir okudum da, o daha çok saçmalamış be...
beynimi yüzen bir cisim gibi hissettiğim anlar bolca yaptığım şeyler. geçen aylardan birinde yine bu haleti ruhiyedeydim. facebooktan bir arkadaşa mesaj attım. ayrıca az önce farkettim ki (#12601177) nolu entrymin devam konuşmasıymış bu. yalnız başka bir gün.

+: ben -: arkadaş

(bir önceki gün bana http://trololololololololololo.com/ swf'sini gönderdiği için hitap değişikliğine gitmişim) *
+ naber len trololo
- iyidir senden naber
+ nolsun terelelelel'liyim de geniş takılıyorum
- heh sonra aklına ben mi geldim be
+ ne bileyim len aklıma her şey gelebilir
- hahaha ee napıyon
+ ya yatacam güya da hala saf saf takılıyorum. ruhum sıkılıyor ya.. ne bilim. biraz saçmalayıp stres atarsam düzeleceğimi düşünüyorum bir süre idare eder
- tamam başla bakim
+ çekecek misin yani dır dır dır dır
- evet
+ geçen aklıma pavarotti baba geldi. eski günler gözümün önünden halay çekerrekten geçti. mendili buruno salliyodu. ak şemsettin de minderde oturmuş izliyodu. o an neler hissettim bilemezsin! sonra aristo geldi "evlat" dedi "bunları düşünme şimdi bak yarın sınavın" var. dedim "baba sen naptın şimdi, platon sana 'ne zaman evlencen bırak bu düşünceleri, ben düşündüm de ne oldu' derken sen öz töz möz diye gidiyordun" dedim. ordan bi ağız kavgası başladı sonra Collina geldi bizi ayırdı. yapmayın boş işler bunlar dedi. gelin kardeş olalım dedi. "burdayız gelmemize gerek yok" diye salak bir espriyle içeriye la mettrie girdi. dedim "laa laaa metri fizikten anlar mısın sen?", "noldu ki?" dedi. dedim "lazım bize fizikten anlayan biri". dedi "kelin ilacı olsa başına sürer". burdan bizim collina alındı. bir ağlamaya başladı sorma.. meğer takıntısı varmış. hassas noktası adamın. sonra kapıda bill amca göründü. üzülme collina dedi sana saç ektirecem hem de en ballısından. içimden "ballı?" diye bir soru sordum... sorunsallar sel gibi akmaya başladı o an. içimden hepsine küfüredip bilmemne olup gidin başımdan demek geçti. amma ve lakin ve fakat ve ama yapamazdım! nedenini sorma.. ah sakınnn
- başka soru soriyim kızdırıyim mi seni be
+ leyn ne çabuk okudun da cevap yazıyon kuaniki!
- ben hızlı okurum ciddiyim
+ haddi cannım sen de öğrencinin konu özeti çıkarması gibi bi baştan bi sondan bi ortadan bitti
- ben 2 satır üst üste okurum çok ciddiyim

(burada araya girmek zorundayım. mesajların devamına baktım da sonu gelmek bilmiyor. sürekli bir saçmalama hali içerisindeyim. bu entry'ye daha fazla yüklenmek istemiyorum. yalnız bu başlığa daha çok uğrayacağım gibi hissediyorum).
ruh halinin konuşmalara etkisinin olduğunun göstergesinin anıdır. tanım bu işte neyse.

mesajdan bahsederken;

ben: - arkadaşım: +

- ya atmazsa ?

+ ben atarım.

- çabuk * ihtimalleri değerlendir. *

+ hıh ? anlamadım. *

- şöyle ki her ihtimali değerlendirmelisin. şu "ya aramazsa? ya cart ? ya curt ?" falan var ya, onlar sana yol gösteren bir fener gibidir. yalnız pili bitebilir işte.. bu yüzden en iyi pili kullanıcaksın. yani duracell.

+ hani bir ara online'dım sonra değildim ya duracell pil almaya gitmiştim ha.

- mantıklı olan diyorum. orta yolu bulmalısın. ona çok güvenme. tamam git ona dedim, x'le ol 1 şans ver ona dedim ama ona güven demedim. onun her an senden ayrılabileceğinin bilincinde olmalısın. yok söz vermiş de yok ayrılmazmış da yok ciddiymiş de.. yok öylee.. bak bir insana güvenme demiyorum hobi olarak yine güven. bunu unutma. çok işine yarıycak fizik çözerken kullanırsın. skjdajfd. cümlelerin sonunda niye böyle sapıtıyorum ben yaa..

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
(bkz: gitti tabi)
(bkz: çıktı işim var dedi)
(bkz: neyse) *
bir kıza aşık olduğumda saçmalaktan başka bir şey yapamıyorum sözlük.
eşime yalan söylediğim an. o yüzden hiç inandırıcı olamam.
bulgaristan ya da yunanistan da yağmur yağıyor gökkuşağı burada(edirne ) çıkıyor diye, arkadaşlarıma saçmalaırm.
Uykudan yeni kalkmışken saçmalarım. Bazen rüyam yarıda kalmasın diye tekrar uyumaya çalışırım.