bugün

bir nick girmeliyim.bir nick girmeliyim. bir nick girmel...
dramtatatam
pek emek sarfedilmedigi her halinden belli sanirim.
23 defa sınavına girdiğim bir dersin, ruhumda ve bilinç altımda bıraktığı yaraların ufak bir tezahürüdür bu nick.
bir gun tatil icin memleketim karadeniz'e gittim. yesillikler arasinda huzuru bulmanin vermis oldugu huzurla gezerken misir kocanlarinin arkasindan kisa boylu birisinin geldigini gordum. ama gercekten kisaydi gelen, "bu gelen kesin koy muhtaridir, dur sunu korkutayim" dedim. bir koseye saklandim ve bekledim. ayak sesleri yaklasiyordu. degisik bir sey vardi bu ayak seslerinde, bir digergamlik, bir adamsendecilik...neyse

iyice dibime geldiginde "ananisoooaaaaa" diye bagirip atladim onune. "you fuckin' motherfucka', you fucko, you fucken son of a puta"* diye bagirdi. bir an "kim lan bu denyo, basinda kasket karadenizin basinda ingilizce konusuyor?" dedim. cunku muhtar turkceyi bile zor konusuyordu, ne ingilizcesi. ulan bir da baktim ki bu al pacino. "anaaaaa" diye inledim. ama * karsimdaydi, etli butlu, basbayagi canli. acaba ruya mi diye gittim, al pacino'yu mincikladim. "aaah, fuck you motherfucker, let's fuck you"* dedi. evet fuckiyla suckiyle tam bir al pacinoydu bu. hic karizmasini bozmadan karsimda duruyordu ama kafasindaki kasket de ayrica yakismisti basina.

"what the fuck are you doin' here master?"* diye sordum. "well, just fuckin' hangin' around."* dedi. "nasil hangin around lan arkadasim, karadeniz nere, amerika nere" dedim. anlamadi turkce dedigim icin. "yes yes" deyip sirtini sivazladim hosuna gitti, kafasini omzuma dayayip agladi. "why are you crying master?"* diye sordum. "i'm not crying fucko, i'm laughing."* dedi. baktim hakikaten guluyormus.

sonra benle ilgilendi sagolsun. soyle bir bakti profilden. "hey kid, you really look like me, i was like you when i was a teenager."** dedi. sonra adimi sordu ama ben o kadar heyecanliydim ki birden pat diye "al pacino" dedim. ustat sasirdi "wow, that's fuckin amazing.* my name is al pacino too, your name is al pacino too.* let's make you laz pacino so that no fuckin' one gets confused.*" dedi. "eyvalah" dedim elini optum, yine anlamadi. hatta elini tukmuk mukmuk yaptim diye kizdi. sonra boooyle agir agir uzaklasti, pesinden kostum ama birden yok olmustu.

iste dostlar o gun bu gundur ben laz pacino'yum
burningfingers;

1 e 1 cevride yanan parmaklar anlamina gelip ecnebicede burning birseyin suratini,performansini,atesini,gazını vs belirtmek icin kullanilabilir.ya da fingers are on fire da denilebilir.bir cagrisim olarak michael jordan is on fire.

Bunu 2 seye baglanabilir.

1-shred guitar teknigine ilgi duymak.(ki asil neden)
2-klavyede cok hizli yazmak.

edit:mal mal açıklamalar yapmışım amk.
kurabiye yi çok sevmemde kaynaklanıyor.

(bkz: susam sokağı)
hexagram

efendim bu isaret 6 koseli yildiz anlamina gelir.ayni zamanda israil bayragindaki sembol ve ayni zamanda kanuni sultan suleyman in muhru. bende kanuni sultan suleyman hayrani oldugum icin nickimi hexagram yaptim. hexagram in yaklasik 6 tane anlami vardir. hosuma gitmistir.
çıplak bir kadının elinde keskin bir kılıç
düttürü leyla ile hattori hanzo
düttürü hanzo
çıplak silah
mel gibson

sonradan bir neden uydurmaya çalıştım, bu kadar oldu.
hikayesi olan çok var mıdır diye düşünüyodum ama bazıları hikaye olayını yanlış anlamış anlamlarını bkz'lamış.

Benimkinin hikayesi basittir andromeda'dan gelen ufo diye bir kitap okumuştum ve orda komşu galaxy andromeda daki insanları kafamdaki perfect model olarak anlatıyorlardı. Sozluk'e katılırkende ne yazsam ne yazsam bunu yazsam diye çkıtı ortaya.

kaç kişi bunu merak ediyordu bilemem ama bende yazdım katıldım kervana hayırlısı.
çok yagmurlu bir gündü,penceremden yemeklerini afietle yiyen martıları izlerken ismini dahi hatırlayamadıgım bir siteden gelen mesajla çok ürkmüştüm,hemen iki,üç tokat atıp kendime gelmeye çalıştım,ama bu beni ayıltmamıştı gidip yüzümü yıkadım ve kendimi cimcikledim mesaj aynen şöyleydi;

-ben dıbırızıttın 'msn den devam edelim' istersen burda konuşmak beni kasıyor.o gün,bu gündür hayatımda yeni bir sayfa açıldı ve bir daha hiç kapanmadı.
ilk neden mavinin en sevdiğim renk olması..
ikinci neden ise Cemal Süreya'nın aşağıda ufacık bir kısmını arz ettiğim şiiri ile bilrlikte maviyi bir renkten öte görmeye başlamam.

Sen sık sık gülen gülerken de
Sevecen bir Akdeniz çizgisini
Sol yanına ağzının
iliştiren çocuk özenle
Yabana mı atıyorum yani seni
Yabana mı atıyorum saat altı buçukları
Çocuk ve Allah'ın en eski baskısını
Değil, değil bunların biri
Gözlerimin gemileri kuş istiyor
Açılıp kapandıkça sevdam
Kapanıp açılıyor bir mavi
.....................
charmofsmyrna ayrı yazıldığında charm of smyrna. yani izmirin büyüsü demek. smyrnaizmirin kurulduğu ilk yerdir, ve eski adıdır aslında. e bir izmirli olarak nickimde doğduğum, büyüdüğüm, taptığım şehrin adının geçmesini istedim hepsi bu:)) charm meselesine hiç girmiyim *
-exonotzor ne demek?
"ben" demek
-iyide anlamı ne?
"ben"
-peki

(ayrıca sadece kendim için kendimin ürettigi bir kelimeyi googledan aratınca iki bin küsür adres bulmasıda çok güzel .. swh )
küçükken gidilen bir maçın * sonunda akılda kalan 3 haykırış bileşkesi nick
(bütün taraftarlar hep birlikte)
-yuhhhhhh kırmızı kartın nerde hoca
+ahhhhh nasıl kaçırdı golü beee
-golllllll * *
çok eskiden beri neredeyse kendimi bildim bileli kullandığım bir nikti. meşhur polis akademisi filmlerindeki mahoney'den gelmektedir.ayrıntılı bilgi için;
(bkz: mahoni)
(bkz: mahoney)
şirinevlerde yıllar önce bir internet cafe...taaa mirc da chat zamanları..chat yaparken nikim ne olcak die düşünürken ve bir anlık cesaretle yandaki kıza , nikim ne olsa beğenirler, die sormamla gözlerini dünyaya açmış bir nick...maksat muhabbet olsun..
registerlatersürekli üye ol şeklinde çıkan mesajları aynı kararlıkla cevaplamamdan kaynaklanmıştır.
my surname.
hic bir ozelliği yok sadece adimin ve soyadimin karmasi
herkesin nick kullandığı bi yerde isim_soyisim kullanma geyiğini yapmaya niyetlenen bi yazarın geyiğinin anlaşılamayışının hikayesidir bu.bir ara çok hor görülen bu yazar sanırım şu günlerde kendini sevdirmeye başladı.* * *
gene bindokuzyuzlu yillar.. o zaman kucuguz daha iste.. yeni daha ilkokulu bitirmisim bi liseyi kazanmisim.. orda gerci ingilizce ogretmiyolardi ama, bi yerden duymusum bu "child" diye.. hani ne bileyim eskiden beri bi fonetige karsi ilgi alakam vardir, ilkokulda bi ders almistim zaten fonetik uzerine.. boyle hem telaffuzu olsun yazilisi olsun, wild'a benziyo hem de o cocuk safligi guzelligini de anlatiyor bi manada.. ama onu bunu kirip doken hasari, hasari olmasina ragmen gene de bi yere kadar tatli bi cocuk imaji yani.. sonra yillar birbirini devirdi, yillar ayakta kalmadi ama enkazdan birkac animi kurtarabildim.. hatira olsun diye sakliyordum yanimda.. ve cocukken buyumek isterken buyuyunce cocuk olmak istemedim ben.. o kadar klise bi hikaye degildi benimki.. cocukken de cocuk kalmak istiyordum.. buyuyunce dedim ki.. iste simdi cocuk olmanin zamani. hala cocuk olmak istiyorum, belki daha cok.. ama bildigmiz cocuk degil iste, veled de degil.. yada ne bileyim enfant* da degil.. ne o oyle bebek gibi.. ama child gibi iste.. ingilizcede sevdigim nadir kelimelerdendir zaten, ben de bi kiyak geceyim dedim kendisine..**
birgün beyoglunda gezerken canım cok sıkılmaktadır emek sinemasının reklam panosunda karpuz kabugundan gemiler yapmak diye bir film ilişir gözüme,girer ve seyrederim. basit ama cok derin bir filmdir...o günden sonra üye oldugum bütün net forumlarında bu nicki kullanmaya karar veririm...
vesselam tabi biraz uzun uzadıya bir nick oldugu için insanlardan ''oha lan herife bak 2 cümlelik nick almış''tepkisini almamak için sadece olayın karpuzkabugu kısmıyla yetinilmeye karar verilir.
dedemin dedesinin dedesi diye başladığım ve eskilerden bulduğum soyad.öze dönüş denilebilir..
kendini normal hayatta,bilgili sanan dürrükün tekinin,''hani internette bi b.klar girerim de belki millete faideli olurum,başımızın üstüne''diye abuk düşüncelere kendisini kaptırmasıyla,sonradan pişman olacağı şekilde kendisini nickinie kaptırması..
evimize giren hırsızın odamda bulunan 37 ekran tvyi çalması sonucu böyle birşey yazasım gelmiştir.bucugunu sorarsanız sadece orjinal olsun diye eklenmiş birşeydir.
memnun muyum derseniz,evet çok memnunum.enteresan bir nick oldu.birde bi kerede okuyabilsem.
bir varmış bir yokmuş
evvel zaman içinde kalbur saman içinde
in cin bilmemneyle top oynarken yeni bir sözlük kurulmuş
adı da uludağsözlük konmuş
bu naçizane kulunuz da sözlüğe kayıt esnasında o an pierre v.h. hakkındaki entryleri görmüş. fakat ben pierre gibi sakin değilim ben biraz çılgınım demiş ve nick kısmına crazypierre yazmış
sonra gökten 3 elma düşmüş fakat bu elmaların nereye gittiği bilinmemekteymiş
elmaların halen elma sözlükte oldukları rivayet edilmekte
devamı çok sonra...