bugün

sözlük yazarlarının patentini almadıklarını ve dünya barışı için yaptıkları keşiflerdir.
(bkz: anket doldurmak)*
Sadece sözlük yazarlarını ilgilendiren keşiflerdir.

bu arada coğrafi keşifler patentlenemez, keşifden kasıt coğrafi keşif ise tabii. daha dün patent ve end. tasarım sınavına girdim ben. *
pc karşısında otururken tam arkada kalan tv yi izlemek için tv ekranını göstercek şekilde duvara ayna monte etmek.*
ne kadar keşif denir bilinmez ama şunu buldum;
evrenin arka fonu olan siyah rengi merak ediyorum. kim merak etti? sanırım o kadar geniş düşünen azdır. ciddi anlamda o muazzam boşluğu hayal etmek cidden güç. hayal dedin de... acaba bir karanlık değilde bir madde mi? yoksa bir fanusun içindemiyiz.**
çok fazla kişinin bilmediği yeni müzisyenler, yeni müzikler keşfetmek.
halı seccadeyi namaz bittikten sonra ön taraftan sarmak.bir daha serilirken kıbleyi şaşırmıyorsun.

(bkz: ben biliyordum diyenleri tınlamıyorum bile)
göz makyajı temizleyici normalde gözlerimi hırpaladığından sıvı sabun gibi suyla kullanıyorum süper işe yarıyor. *
nescafe classic'ten koca bir kupaya sadece bir çay kaşığı koyup şekeri de normalden biraz fazla atarsanız (4 kesme şeker) aynen çay tadı alırsınız. herkesin çekmecesinde kahve olduğu halde çay bitince yapıyorum işe yarıyor.
internetten kitap okumak,tez okumak.masaüstünde sağ tık yapıp yenile demek.
sözlükte tanıştıklarınızın %90' ı fos çıkıyor evet gerçekten öyle çıkıyor. Eğer iyilik meleği gibi davranırsanız kankanız oluveriyorlar ama ne zaman gerçeği yüzlerine söyleseniz aslan parçasına dönüşüveriyorlar. gerçekten gerçeği söylemeyi deneyin işe yarıyor.*
(bkz: amerika kıtası)
çubuk makarnanın başı daima yemeye başlanan tarafıdır.
vicdan denen bir organ var imiş, akciğerlerin arasında bir yerde gizliymiş. şiştiğinde nefes alamaz olunuyormuş. üzgünüm yeni keşfettim.
media movie maker'in nimetlerinden yararlanmayı keşfettim.
suyun kaldırma kuvveti.

arşimet'ten neyim eksik dedim, su dolu küvetin üstüne tası bıraktım batmadı.
bornozumu giydiğim gibi "buldum amk, buldum amk" deyu koşmaya başladım.
bi süre sonra bilincimi kaybetmişim.
arkadaşlar sağolsunlar yatağıma yatırmışlar.
mükemmel bir kitaptan başınızı kaldırdığınızda kalbiniz dahil olmak üzere her şey duruyor.

bildiğim bir şey varsa,hayati tehlike!
hey sözlükçüler, özellikle ekşici piçler size sesleniyorum, bırakın nutellayı da sıkmalı şokella keşfettim nefis,kenarında bir yerinde nestle yazıyor markası olsa gerek * .lan böyle çakırrtt diye sıkıyorsun ekmeğin üstüne fındıksız filan ama süper, yiyin gari.
12 giyecekli türk kızı takvimi keşfi yaptım. marjinal fular ayını daha yeni bitirdik.şimdi mübarek kürklü aylar başlıyor. winter is coming yani. fakat birçok ay 32 33 çekiyor amk. ama güzel oldu.
sarımsaklı yoğurt olmadan mantının hiçbir şeye benzemediğini keşfettim.