bugün

son yıllarda sözlüğe alınan yazarların arasında, iyilerden çok daha fazla kötü yani bilgisiz ve yetersiz donanıma sahip kişilerin alınmasıyla oluşan genel tablodur.

iyi yazarlar gelmiyor mu tabi geliyor ama 10 da 2 iyi 8 kötü geliyor. Entelektüel bakış kalmamış, empati kalmamış, sabah akşam hakaretler gırla gidiyor. Bu nedir, yazık...
bazısı için geçerlidir. bazısı için değildir.

mesela benim kalitemin düşmesi mümkün değil. en alt seviyede zaten.
varlığımla çıtayı yükseltmeme rağmen benim de hüzünle gözlemlediğim durum.
bu yüzden fakbadim oksana'yı bile siktirettim evden. bir gece de sevişmeyeyim n'olur? bir daha kirlenmeyecem zaten.
sözlüğün bi eğlence yeri oldunu unutan ve heryerde gerçek hayatın gereksiz ciddiyetini arayan adamın saçmalamasıdır....burası bi eğlence yeri...eğleniyoruz burda...ne konuşcaz başka memleket meselesi mi? gerçek hayat zaten sıkıyor boğuyor fazlasıyla bari burda rahat edelim.
Neden böyle olduğu açıkça belli olan durum. Mesela ben onuncu nesil yazarım ve yazar olmam hiçte zor olmadı. Çaylaklık sistemi tamamen formalite, on tane tanım yazıp yolladığınız zaman birkaç saat içinde yazar olabiliyorsunuz. Yani yazar olmak eşittir sözlüğe kaydolmak gibi bir şey. Durum böyle olunca hayattan haberi olmayan sivilceleri yeni çıkmaya başlamış liseliler hatta ortaokullular bile sözlükte yazar olabiliyor. Sözlükte kısa süredir yazarım ama uzun süredir okuyucuyum sol frame'de hep aynı şeyler var. Nick'leri marmaray'la değiştir nedir ya? Twitter'da dönen muhabbetleri burada uygularsan sözlüğün kalitesi tabii düşer. Sözlükte doğru düzgün eleştiri, tartışma bile yok çoğu tamamen gırgır amaçlı açılmış başlıklar. Ekşi sözlükteki gibi yıllarca çaylaklık sırası beklensin demiyorum ama bu konuda daha seçici olunabilir.
Ben sözlüğe geldim geleli soZluk boyle. Ben kötüye bir gidiş görmüyorum.
trollerin sevildiği bir ortamda seviyenin düşmesi normaldir.
(bkz: eşekler adam olur onuncu nesil adam olmaz)

onuncu nesil yüzündendir. evet.