bugün

bugün yine love island izliyorum. çocuğun biri bir kızla eşleşti ama kızı görün böyle kirpikleri sahte dudakları sahte göğüsleri aşırı ön planda tam bir eskort tipi var ve gerçekten de güzel değil ama çocuk gerçekten yakışıklıydı. ulan dedim o kadar kız var bu maymunla ne eşleşiyorsun falan diye düşünürken şunu fark ettim o, karşısındaki insanı olduğu gibi kabul etmişti ve sözde insanları eleştirip hor görmeyen ben o kıza yukarıdan bakıyordum ve onu vizyonsuzlukla suçluyordum. bugünden sonra hiç kimseyi üstündekiler giyinişi veya makyajı yüzünden asla yargılamayacağım.
Korkularımdan kaçtığımın farkındayım.

Ya bu hayat neden en olmaz dediğimiz şeyi bize bizzat kendisi özenle seçerek tattırıyor?
anlamış değilim gercekten. Bu şey olmaz diyorsun. Sen misin olmaz diyen, diye laps diye karşında buluyorsun.
Sistit olmuşum.
Bu ara çok fazla bunaldım. Ketum bi yapım var anlatıp da kimseyi de üzmek istemiyorum. Bazı şeylerin çözümü sizdeyse ve sadece emek vermeniz gerekiyorsa üzülmeyin. Sorunlarımın uzun zamandır çözümü yok. Emek versemde üzülsem de hayatımda bir şeyi değiştiremiyorum. Bazen boğulacak gibi oluyorum sözlük.
Her şeyin bir bedelinin olduğunu koşu bandı üstünde iliklerime kadar hissettim bugün. Yediğin böreklerin, pastaların, offf kabak tatlılarının ve tereyağlı her şeyin bir bedeli var kızım milimlik dedim.

Güzel olan her şeyin bedeli var arkadaşlar. Bunu koşu bandı üstünde farketmesem iyiydi ama olsun, en azından farkettim. :/
En küçük teyzem temmuz ayında evlenmişti bugünde whatsapptan ultrason fotoğrafını attı bana görünce içim kıpır kıpır oldu acayip mutlu oldum. Hemen teyzemi aradım tebrik ettim konuştuk ettik. Sülalemize seneler sonra bebek girecek allahın izniyle. Allah analı babalı büyütür inşallah bahtı açık olur.. bu yaştan sonra kuzen olamayacağıma göre yegenimin dayısı olacağım diyebilirim. Benim evlenip çoluk çocuğa karışacağım gibi bir ihtimal olmadığı için anca teyzemin çocuğunu severim onunla vakit geçiririm elimden geldiğince.
belaya düştüm.
o kadar gerizekalı ki çoğunuz.
kendimi egoizmin doruklarında görüyorum.
gerçekleri daima, ciddiyeti zaman zaman takınırım.
Acayip realist bi elemanım hayalleri bırakalı bayağı olmuş.
itiraf ediyorum.
Okulda sevdiğim bir arkadaşım var, ismi berna olsun. Bir de ev arkadaşım var ismi çağla olsun.
ikisi de oğuzhan diye bir çocuktan hoşlanıyor. Çağla fake hesap açıp yürüdü, şimdi çocukla gerçekten muhabbet ediyorlar ama arkadaşça. Berna ise çocuğun kendisinden hoşlandığından emindi bir ara, şimdilerde de yakın kaynaklardan bir şeyler öğrenmiş.
ikisi de gelip bana anlatıyor. ikisine de "oğuzhan iyi çocuk ya inşallah birlikte olursunuz" deyip, ikisinde de olumlu sandıkları durumlar karşısında heyecanlanmış gibi yapıyorum.
Bu arada Çocuk bence ikisini de bir yerine takmıyordjsjsd.
bazı geceler sabah olmaması için uyumuyorum. ama ne kadar kaçsam da er yada geç sabahlar beni buluyor.
YDS’ye ve yökdil’e gireceğim Ama beklediğimden düşük olursa diye kimseye sınava gireceğimi söylemedim.
Burada benim gibi kirilmis burkulmus insalar var biliyorum mutsuzluklarindan kurtulmak icin girgira şamataya vuran tipler acilarini gulerek örterken yanliz kalinca kendini hancerleyen kisiler,ben baya öyleyim igneyide cuvaldizida kendime batiriyorum isin dogrusu şu bu durumda olmayi hakettik yada hakettim vazgecerek pes ederek siktiredin kadinlari elinde degerli bisi yoksa elde edemezsin onlar ask filan hikaye sevdigin hatun follos olali cok oldu kolay vazgecmeyin ayaga kalkip sizin olmasini istediginiz seyi gidip alin haksizlik yaparak evet dogru haksizlik yaparak cunku dogdugumuzdan beri haksizliga ugruyoruz okulunuzdan ,beslenmenize aile egitiminden,bakima, giyime,arkadastan sevgiliye kadar herseyde bir haksizlik var eger siz haksizlik yapmazsaniz bu saydiklarim size haksizlik yapacak dusunurseniz bulursunuz ve haksizlik yaparken korkmayin tanri diye biri yok adalet diye bisi yok insanin insana adaleti yok hersey bizim elimizde ben bugun ayaga kalkiyorum kosemden cikip o koseyi atese veriyorum adaletten sevgiden merhametten dogruyu savunmaktan manevi degerlerden vazgeciyorum

Ayaga kalkin bu kadar mutsuzluk yeter.
Ne için endişeleneceğimizi şaşırdık sözlük.
ciddiye aldığım insan sayısı -2 olabilir.
diş fırçalamayan hastalarıma o kadar hak veriyorum ki. dünyanın en can sıkan işi. her gün her gün geç aynanın karşısına, hart hurt hart hurt at kaşağılar gibi...
Herkesin dertlerini dinliyormuş gibi yapıyorum ama o sırada beynim daradımbıllan...
Bazen bir insanı ne kadar çok sevdiğimi hissedince gözlerim doluyor. Ağlayacak gibi oluyorum sevgimden. Değişik bir ruh hali. Hamilelik ve sonraki dönemde aşırı duygusal olacakmışım gibi geliyor çünkü bunlar hep hormon.
10 gün memleket havasından sonra yarın kürkçü dükkanına gidiyorum sozlukcan. insan hem burda kalmak hem de evine gitmek istiyor. O yüzden en güzeli ikisine yakın yerde oturmak. Bakalım, evimi kocamı da özledim ne yalan söyleyeyim. Hem sıkı bir ders çalışma temposuna girmem lazım. Haziranda yeterlik sinavim var, ne bok yiycem valla bilmiyorum.
Annemler için huzurlu bir hayat diliyorum. Bir an evvel evimizin kentsel dönüşüm zimpirtisina dahil edilip anamlarin bu evden çıkmasını istiyorum. Şaka gibi ama 20 yıldır oturduğumuz evde bir kere bile adam akıllı üst komşu rastlamadi sözlük. inanılır gibi değil. Allah anamlari bu konuda siniyor, ama ben korkuyorum işte. O yüzden tez vakitte Allah'ım selamet versin bizimkilere bu konuda da her konuda da. Kul hakkı denilen şey çok mühim, öğrenmek ve öğretmek gerek. Allah tüm hanelere huzur versin inşallah.
Bugün ayrıca babamın babası olacak yavsak pezevengin birinci ölüm yıldönümü. insan gerçekten hayret ediyor. Ölmeyecek gibi gelirdi. Annem diyor ki resmini bile görünce hemen kafamı çeviriyorum, bahsetme şundan hayatımda yok artık diyor. Adam ve karısı öyle bı zulumdu işte anam babam için. Umarım karısı da tez vakitte elden ayaktan düşmeden yerine yerleşir. Çok kızgınım onlara sözlük, bizim ailedeki ilk büyük ölüm bu sebeple çok kez sorguluyorum, düşünüyorum olanları,neler yaşadığını falan ama ilk olduğu için, üzüldüğüm için değil. Annemi babamı hasta ettiler. Anacim doktor Doktor geziyor şimdi. Babamda da mide hastalığı çıktı. Yani hayatımıza sıçtı gitti. Rahat etmesin dilerim. Sık sık annemin rüyasına girip yanıyorum deyip su istiyormuş. Hiç üzülmüyorum. Tek bir eğlenceli anim yok o insanla. 32 yasindayim ve dedem denilen adamla tek bı güzel anim yok. Sevilir mi boylesi? Sevilmez.

Neyse, şu salak üst komşu da yatıp zibarir inşallah da uyurum ben de. O yatana kadar sendeyim sözlük bilesin.

Son olarak, iyi ki varsın la sözlük.
kişisel alanım ihlal edildiğinde bu şekilde hissediyorum ardından gözüm dönüyor.

https://twitter.com/Mamaf.../1222955411218759681?s=08
görsel

Çook canım sıkılıyor! Benimle birlikte kuş vuracak insan yok.
Bir zamanlar buralar çok güzeldi. Sabaha kadar birbirimizi yerdik, gırgır şamata dönerdi. Ben vefalı insanım, hala sözlüğe giriyorum ama bir zamanlar sabahlar olmasın dediğim kişiler ya silik olup gitmişler ya da en önce 1 yıl falan entry girmişler.

Çok üzülüyorum amına koyim, kendimi yapayalnız hissediyorum. Elimde değil. Çıkıp gideyim bari, kalmamış o eski günlerden hiçbir şey.
sözlüğün aktifliği çok düşük canımı sıkıyor. her gün ekşi sözlüğe giriş yapıp çaylaklığımın biran önce bitmesini bekliyorum. bu kadar da vefalıyım işte.
bana ne olduğunu bilmiyorum. her şeyden korkar oldum. yolda kedi kendi halinde yürüyor ben tırsıyorum.