bugün

gülecek şeyler aradığımda haber yorumları okuyorum.
eskiden yazardım sözlük böle elime kalemi alında bir ajanda bitirene kadar yazardım öle çok kitap okuyan bir insan değilim ama kitaplığım kitap ve ajanda dolu yani öle 10 15 tane değil hatrı sayılır içi dolu ajandam var.
öle kocaman harflerle yazılmış bir hikaye yazmak bir yaşantı yazmak istiyorum ama takatim kalmadı sözlük öle boş geliyorki belki öle birşey yaşamaya gücüm kalmadı o yüzden kendimi çok bitik hissediyorum
biri çıksa be sözlük sevgili değil dost olsun ne biliyim dost olsun be sözlük vallahi başka bir isteğim yok öle ihtiyacım varki bir dosta.
yazması bile zor geldi sözlük duvara konuşmak gibi geliyor.
hayat bir yarış dediler bana yarışmam için bir yarışmacı bile vermediler.

off çok saçma bir söz oldu ama silme tuşunu kullanmayı sevmiyorum..

iyi geceler.
sadece masayı kurmaya üşendiğim için kahvaltıya komsuma giderim.
ergenlik buhranlarımı mumla arıyorum sözlük.

üniversitedeki hezeyanlarımı, korkularımı, açmazlarımı özlüyorum sözlük. hayat su çeken sünger gibi ağırlaştıkça ben tükeniyorum, bitiyorum sözlük.

hayatta bir insanın sahip olmak isteyeceği hemen her özelliğe ortalama derecede sahibim sözlük. sorunlarımın hepsini teşhis ettim, düzelmek, daha iyi bir hayata sahip olmak için ne yapmam ve ne yapmamam gerektiğini biliyorum. adım adım hem de her şey belli.

ama yapamıyorum. öyle güçsüz ve öyle yorgunum ki...

25 yaşında iri yarı bedenim bir çocuk kadar güçsüz sanki, zihnim öyle kalabalık öyle gürültülü ki araç kullanırken bile odaklanamadığım oluyor aniden düşüncelere daldığım ve uyandığım oluyor.

önce kulaklarımı tıkamalıyım sözlük. milletin ne düşündüğünü önemsememeliyim. ama imkansız bu. ben hayattaki tüm motivasyonumu bana duyulan hayranlık ve sevgiden alan biriyim. yani paradoksu daha net tanımlarsak başkalarının ne düşündüğü benim için çok önemli bu yüzden hayatımda kötü giden şeyleri değiştirmek adına köklü değişimler yapamıyorum, ayıplanmak hor görülmek korkusuyla, fakat bu şekilde başkalarının görüşleriyle yaşamak da istemiyorum.

çevremdeki herkesten sosyal zeka bağlamında daha zeki olduğuma inanıyorum sözlük bu çok korkunç bir özellik.

ee sen de ne emmeye ne gömmeye geliyorsun dediğinizi duyar gibiyim.

evet sözlük ne emmeye ne gömmeye. tek istediğim bu çelik gibi düşünce döngülerinden uzaklaşmak, biraz moral ve güç depolamak, bunun için kısa bir tatil yapmak ve sonrasında daha güzel daha erdemli daha asil bi hayata yelken açmak. daha doğru amaçlara hizmet etmek.

ne iş ne aile ne de sevgiliden yana huzurum var sözlük ve inanır mısın hiçbiri benden kaynaklanmıyor bu problemlerin. konuların bütün muhatapları da aynı fikirde üstelik. her zaman özür dilenen kişi ben oluyorum. haklısın lafını duymak herkese huzur verirken benim artık adeta alerjim var o lafa.

uyardığım halde göz göre göre düşülen hataların telafisi iki sözcük olamaz sözlük. insanlar yaptıkları hataların bedellerini ödesinler istiyorum manevi anlamda acı çeksinler istiyorum. bu konuda gaddarım, evet resmen gaddarım ama inan umrumda bile değil. hayatım boyunca iyi anılmanın tek bir faydasını dahi görmedim.

lafın ucunu bir yere bağlamalı artık zaten buraya kadar kimse okumaz baya kaptırdık. ama olsun, bi nebze hafifledim bi 15 dk idare eder beni.

hani mfö demiş ya yalnızlık ömür boyu diye...

çok doğru.
Küçükken hiç Barbie veya Cindy bebekle oynamadım. Aptalca gelirdi. En sevdiğim oyuncak; kova ve kürekti. Kum taşıyıp dururdum. Bi de kamyon çok eğlenceli gelirdi.
Her gece uçuk hayaller kuruyor öyle uyuya kalıyorum sabah hep aynı güne uyanınca da mutsuz olup tüm gün öyle gidiyor. Bazen çok salak olduğumu düşünüyorum. Herkes düşünür bunu demeyin benim bazenlerim daha çok. Madem başladık devam edelim içten içe ölümü istiyorum yaşamak beni sıkıyor hiçbir şeyin değişmeyeceğiyle ilgili korkularım var ben zaten korkak biriyimdir. itiraftır parayla satılmaz.
Yine uyuyamadim sözlük ölüyodum uykusuzluktan kitabimi okuyup bitirmistim isim gücüm yoktu. Ama gene bi ağlama krizi tuttu durduramıyorum kendimi çektim yorgani kafama ses çıkmasın diye baktım odadaki kızlar hickiriklarimi duyacak kalktim balkona gittim açık hava iyi gelir diye bi kız vardı farketmedi önce agladigmi sonra gördü oturduk konuştuk baya odasına gittik sonra iyi insanların var olduğunu bi kere daha gösterdi bana yalnız kalmayım diye kendine ayı almış baktı ben ondanda yalnızım al sen yalnız kalma diye ayısını verdi bana zorla verdi ama kendi yalnız kaldı allah karşına hep iyi insanlar çıkarır inşallah tekrar teşekkür ederim sana. Uykum geldi odaya geldim sarildim ayıma uyuyacam gene uyku girmiyor gözüme üstelik yarın 8de kalkmam lazım.
seve seve yalnızız işte.
Kafaya takmamanın kafasını yaşamak istiyorum.
ulan niye kimse bana asik olmuyor ?
beni yine 9:35 te aşağıda ol diyerekten 10 dakikadır bu soğukta bekleten ve daha da bekletecek olan kuzenimin de içine ediyim. kocasının ayrı amına koyayım. bir günüm de sinirli geçmesin ya..
halamın kızlarından nefret ediyorum. ikisinin de aq.
hala kızları kötüdür. en iyi kuzenler teyze kızlarıdır. amca oğullarından da fayda yok. ama amcamın oğullarının amca oğulları pırlantadır.
Pazar pazar çalışılır mı arkadaş ya, hemde akşamdan kalmışken. Halimi siz düşünün artık.
Burnumun ucunda ben varmış ve ben bunu 25 yıldır farketmemişim ?!
inandıklarınız değiştiğinde hayatınız da değişiyor, kapılıp gidiyorsunuz rüzgara.

Ve bu çok eğlenceli ulu.
Pazar gunleri çalışmayı çok sevmeme ragmen bugun hic çalışasim yok sözlük biri beni kurtarsin çok sıkıldım bugün. Sanırım son olaylar beni kotu etkiledi sanirim özledim, sanirim icim aciyo, sanirim -mış gibi yapmaktan artik bıktım, sanırım herkesten her şeyden bıktım

(bkz: dipteyim sondayım depresyondayım)
aylar sonra gelen mesaj "sen benden ne istiyorsun da mesaj atmaya devam ediyorsun" gibi bisey. sildim. tam hatirlamiyorum.

ulan su iki yilda ben senden tek bisey istedim mi acaba ? yanimda ol mu dedim, sev mi beni dedim, nerdesin diye sordum mu gunlerdir-aylardir kimlesin diye. ben sana bi kez dahi beni ara bile demedim. ben seni bi kez bile aramadim rahatsiz olma diye. hey yavrum hey.

amina koyayim ben senin. Ben de ne kadar gurursuzlasip, onursuzlasmissam, sana mesaj atani arayip sorani karsina bidaha cikani siksinler.
Içimde birkaç gündür tuhaf hisler var. Kuruntuma yoruyorum.
Kendimden bile yoruldugum gunlerdeyim sozluk. Gidip kucuk bir kasabaya yerlesip tek basima hayatimi surdurmek istiyorum.
ben seni haketmiyorum... bu kadar iyiliği, güzelliği haketmiyorum... neden bu kadar iyisin, neden... neden...
benim gotum bile Su sozlugun icersindeki erkeklerin yuzde 99undan guzelken, paylasilan kadin/erkek fotograflarina-ki hic tasvip etmiyorum- veyahut sozlukle alakali dahi olmayan insanlara yapilan hakaretvari yorumlar filan oldukca gulduruyor beni. yazik.

insansiniz lan insan unutmadan yasayin az.

erkekler dedim, cunku bu kadinlarda yok. sizin asagilik psikolojinizden olsa gerek, kuzum ne zaman baktiniz en son aynaya ?

edit: ilk cumlemde ben de ayni kategoriye girmis oldum ama hak ettiniz got herifler.
Bir virus icin tam 3 tane anti virus programi kullaniyorum suan, analarini sikiyorum sanirim sozluk cok heyecanli.
Zor bir dönemden geçiyorum sözlük, sen kalk gel ingiltere'lere okuyacam diye ama 3.ay olmadan ailemi evimi özledim diye karalar bağla, olacak iş mi? oluyor valla! Sadece sıla hasreti bir kenara asıl bu aralar canımı sıkan cüzdanımdan para eksilmesi. Şimdi şöyle ben bir aile ile birlikte kalıyorum ilk 2 ay herşey yolunda gitti ancak bir gün cüzdanımdan paramın eksildiğini farkettim bir kere daha oldu her seferinde kendi dikkatsizliğim demeye çalıştım ama sanırım yanında kaldığım ailenin evli ve çocuklu işsiz oğlu çalıyor. Ne zaman onlarla birlikte yemek yesek bu olay başıma geliyor çünkü. ne zaman bize gelseler yani. Bende de hata var cüzdanımı odamda masamın üstünde bırakıyorum nerden bileyim.? Yanında kaldığım aile çok çok iyi, bilen bilir yurt dışında aile yanı konaklamasın da böyle iyi aileler zor çıkar ancak böyle bir olay başıma geliyor ne yazık ki. Cüzdanımı odada daha emniyetli bir yere sakladım. şimdilik yapacağım yegane şey bu. en büyük korkumsa arada bir yeni öğrenciler gelip gidiyor onlarla böyle bir durum olursa sonuç olarak benim suçlanmam.. Aile bu işi yaklaşık 1 yıldır yapıyor 1 yıldır yeni öğrenciler gelip gidiyor evlerine. böyle bir sorun olsa ve öğrenciler şikayet etse aile'ye hayatta öğrenci vermezler. ne yapıcam bilmiyorum çok sık değil nadiren ve ufak mevlalarda olsa canımı sıkıyor bu durum.
neden hep beraber geliyorsunuz sevgili sorunlar, bok mu var ?
bugün kadıköyde herkes en az iki kişiydi kediler bile. ben tektim lan. hayvanlardan bile yalnızdım.
güncel Önemli Başlıklar