bugün

ilk defa olduğum yerde olduğum için pişmanlık duydum.
ince görüp ince dokunduran insanlar iyidir.
salğaım ben sözlük bildiğin salak, olmayan şeyini özlemini duyuyorum amına koyayım. aklım yerinde değil la yok böyle bi gerizekalılık.
kuralları en çok da koyanların ihlâl ettiğine dair muazzam bir inancım var. belki dördüncü murat'ın bok yemesindendir, bilmiyorum. ama bildiğim bir şey var ki kuralları en çok da o kuralları koyan çiğneyecektir.
evet, geniş zamanlar umuyordum. çirkindi dar vakitlerde sevgiyi söylemek. günlerin telaşlarda bu kadar çabuk geçeceği aklıma gelmezdi.
play stationda yüksek ses oyun oynamak dünyanın en güzel şeyleri sıralamasina 2. sıradan girebilir.
anlatacak, sıkıntımı paylaşacak, çok az insan var etrafimda, onları kaybetmekten korkuyorum.
buraya girdiğim son entry bu olacak sanırım.

hepinize mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum sözlük yazarı kardeşlerim, abilerim, ablalarım..
hayat hikayemi uzun uzun anlatmaya zamanım yok. aslında dinlemek isteyen, 2 çift muhabbet etmek isteyen olursa yazın istanbul'da büyük bir zevkle bir şeyler içmeye davet ederim. kapım her zaman bilgi, birikim ve fikirlere açıktır. şu hayatım boyunca hep en doğrusunu, en iyisini bulmaya çalıştım.

bu sözlüğe geçen yaz kaydoldum. hiçbir amacım yoktu inanın. ekşi ve incide de hesabım var. hatta inci ilk kurulduğu zamanlarda kaydolmuştum, o konuda bayağı taşaklıyım yani. buraya sadece 'muhabbeti hoş insanlar' ve 'olm uluda kız çokmuş' davasına kayıt oldum. sıkıntılı bir dönemimdi, sözlüklerde kimlik olayı olmadığı için içimi döktüm de döktüm. oldukça güzel hayat görüşü olan insanlardan tavsiye ve fikirler aldım. hiç üşenmeden satırlarca yazılar yazdım, okunma kaygım olmadı. hiç açıp da karma'mın ne olduğunu, hangi entry'min şukulandığına, hangisinin kötülendiğine bakmadım. sadece yazdım. o anda aklımdan geçenleri, o başlık hakkındaki düşüncemi, bilgimi ve birikimimi ortaya koydum. bilgi meyve ağacıdır demişti öğretmenimin birisi. eğer insanlarla paylaşmazsam çürüyecekti. o dönemlerimde de oldukça insanlara uzak ve kendi kimliğimden bıkmış halde olduğum için burada, kimsenin tanımadığı yerde herşeyimi paylaştım. sonra güzel dostluklar edindim, hatta buradan bir sevgilim bile oldu. ona hayatıma kattığı herşey için buradan teşekkür etmek istiyorum aslında. ve kırdıysam da özür dilerim. benim mizacım böyleydi, elimden gelen birşey yok.

hayatım gittikçe değişik bir hal almaya başladı. bilmiyorum sonu nereye varacak fakat günümün 15-18 saatini pc başında ve dolayısıyla 9-10 saat kadarını sözlük açık bir şekilde geçirdiğimi fark ettim. bu hafta büt haftam ve benim yine bir proje ile uğrasmam gerekiyor. onun için biraz mola veriyorum demek isterdim ama tamamıyla tüm bunlardan uzak tutma kararı aldım. sözlüğü bırakarak ilk adımı atıyorum ve diğerleri için de kendime şimdiden söz veriyorum.

tek tek isim sayamam ama burada bana yardımcı olan, fikir ve görüşleri ile destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. kimseye bir kırgınlığım yada kızgınlığım yok, hepiniz allaha emanet olun.

hoşçakalın. olur da belki görüşemeyiz; iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler..
1000. entrymi kendi başlığıma girme gibi bir planım vardı, olmadı. entry silip kendi başlığıma girebilirdim, ama pek samimi bulmadım bunu ve kararımdan vazgeçtim.

bunun üzerine, biraz daha dikkat ederek 'bari 2000. entrymi kendi nick altıma gireyim' düşüncesiyle hareket ettiysem de bunu da başaramadım.. o gün öyle bir gaza gelmişim ki, yazmışım da yazmışım, baktığımda 2000 entryi birkaç sayıyla aştığımı görerek yine hayal kırıklığına uğradım.

bu entryi girmemle beraber bir dahaki hedefime ulaşmak için 94 entryim kalıyor. artık 3000. entrymi de nick altıma girmezsem gelip beni siksinler, bu kadar net.
polisler ölünce üzülmüyorum, üzülemiyorum.
yarından sonraya yetişmesi gereken bir tez var önümde yemeğe kadar iyi yazdım. vay arkadaş yemeği bi yedim enerjim uçtu gitti. uyku bastırıyor uyumamalıyım. sanırım bu gece benden iş çıkmaz. yarına daha çok yazmam gerekecek ve bu anı hatırladıkça kendime küfredeceğim.
lanet olsun lan herşeye herkese yeter.
mutsuzum. Cok mutsuzum.
Hic bisey olmamis gibi davransada cok uzuluyorum.
Niye olmadi? Niye yurumedi benim iliskim? Niye sogudu niye baska kiza asik oldu? Niye bana degil?
O kiz cok kotu. Cok cok kotu.
Buna ragmen niye ben degil?
Niye yapamadim? Niye asik edemedim?
Niye hemen unuttu?

Ama caresizim.mecbur bastiricam icimdekileri.
Cunku yapacak tek bir sey bile yok.
Tas olmam, duvar olmam lazim.
"Benimle evlenirsen her aksam eve gelirken sana çikolata alirim." diyebilecek bir adam istiyorum.
son girdiğim entryleri seri artılayan kim ulan! gelsin, öpüjem.

bak hala nasıl da devam ediyor hunharca artılamaya. gel ulan, ister bedevi ol, ister kalveni, ister yahudi, ister islami, ister rüşti, ne olursan ol gel, zarar vermeyeceğim, valla bak!
kafam çok karışık sözlük, ayvalık tostu gibi. küçüklüğüme dönüp orta-kafa-gol oynayasım var bu aralar, hayat çok zor.
seviyo muyum neyim sözlük bende anlamıyorum bu kadar benzerlik bu kadar aynılık şaşırtıcı. onun bi yanar döner hareketleri bi heveslendirip bi bırakmaları nedir yapma diyesim geliyo bana yapmasın bunu. g,t başımdan ayten beni anlatıyomuş onun için.sen kötü olsan ne fark eder diyesim geliyo ben hissettikten sonra.. insan ayrıldığı an özler mi. ulan keşke yakışıklı olmasaydın da taaa yüreğine bişey hissettiğimi anlasaydın be. böyşe giderse ben söyliycem bana bu kadar iyi olma diycem de rezil olmaktan korkuyorum arkadaş ortamı sıçar diye korkuyorum. benim hangi işim kolay oldu ki.... ahhh sözlükkkk ahhhh keşke bugün içmeseydim * http://www.youtube.com/watch?v=XHCTDwE45VY
kandilde mesaj attım sana o kadar düştüm bil yani.
çaylaklığa düşme sebebimi tamda avalon a msj attıktan sonra fark ettiğim için kendimden utanıyorum. (bkz: bir daha asla)
görme engelli birini tarif ettiği yerin tersine götürdüm bugün. pişman değilim. net.
ilk iki entry yi eksiledim. pişman değilim.
ilkokuldayken altıma kaçırmıştım küçük tuvaletimi. Sonra ağlaya ağlaya eve gelmiştim. Ahh ahhhh..
bugün kadının biri yiyemediği pideyi paket yapmaya götürürken 2 dilim aldım. *

Not : Pişman değilim.
içimde bir ağlama hissi var. ağlarsam kafamdaki her şey son bulacakmış gibi geliyor. ama bir sorun daha var, ağlayamıyorum. hatta nasıl ağlanır biri bana anlatsın sözlük. en son 2007 senesinde ağladım galiba. unuttum nasıl oluyor???
Durmadan ne itirafi yapiyorsa. En gereksiz girilen entry.