bugün

sokakta yürürken insanların fiziksel özellikleriyle ilgili fikirler yürütmek.
Karşıyaka çarşıdaki burger king'de üst kata çıkıp, cam kenarından yoldaki insanları incelemek.
selulitlerden hoslanma ve bakakalma aliskanligi. var midir acaba benim gibi?
insanların yüz mimiklerine çok dikkat etmek, hatta öyle bir etmek ki sapık damgası yemekten korkmak.
siklenmemek. evet arkadaş kimse siklemiyor beni.
yalnızken karanlıkta asla kalamamak,

bulunulan odanın kapısının kapalı olması,

sabaha kadar uyumayıp akşama kadar uyumak,

sabah akşam kabak kızartması yemek,

birşeyler atıştırmadan uyuyamamak,

başkası tarafından uyandırılınca katil olma arzusu.
yazın daha geçerli olmak üzere günde 3-4 saat eksisozlukte takılmak, ilişkimiz su anda platonik cevap bekliyorum kendisinden...
başucunda su olmadan uyuyamamak.

ilk hastalıkta hemen doktora koşup, doktorun söylediği hiçbir şeyi tam uygulamamak.
bir bardak çay ile 3 dal sigara içebilmek.
uyurken bağdaş kurmak, bacak bacak üstüne atmak.

ha bi de aba altında sopa göstermek, bitmemiş inşaat görünce dayanamayıp 2. katına çıkıp kuma atlamak.
sadece kendi evinde tuvalete girmek. bazen çok zor oluyor amk.
kitap okurken sayfa numarasını elimle kapatır, görmemeye çalışırım. sayfa numarasını sadece okumayı o günlük bitirmişsem görmeliyim eğer bir kaza olur da elimle kapayamadan numarayı görmüşsem, öyle moralim bozulur ki kitabı bir daha okuyamam.
Her sabah 1 kutu kola içmeden ayılamamak, makyajımı silmeden uyuyamamak, yoğurtsuz sofraya oturamamak.
patronu protesto amacıyla pc deki program sayesinde ağı göçertmek.ara ara sıkılıyorum da.
seri şekilde tersten konuşuyorum ilginç gelebilir; ama işe yaramıyor değil. karşımdakine sinirlendiğim anda tersten küfür ederek içimi boşaltıyorum ve kimse anlamıyor*, bu harika bir şey. *
çorap giymeden uyuyamam.giymediğim günlerde mutlaka ishal olurum.sabah tuvalette açarım gözümü resmen.
uludağ sözlük yazarlarının ilginç alışkanlıklarıdır. mesela bu anket gibi.
servisi kaçırmak.

- ciddiyim, alışkanlık oldu! Metrobüsle balık istifi yolculuğa bağımlı mı oldum, gizli fordcu muyum nedir?!
- rabbim sen koru!
telefonum ve kulaklığım yastığımın altında uyurum.
inci küpe takmadan asla dışarı çıkmam
gittiğim her mekanda masanın altında babetlerimi çıkarırım.
şort giydiysem yanıma kot alırım.
bıyıklarla oynamak. traş olduktan sonra bile varmış gibi. *
her sabah şekersiz kremasız sade kahve içmezsem kendime gelemem birde işe gitmediğim günlerde bile sabahın kör saatinde gözler fal taşı açılır istesemde uyuyamam. gerçi iş günlerimde de erken kalkmam gerekmiyorken zor işte.
ortam müsaitse ayaklarımı popodan yukarıda tutacak sekilde oturmak. başka türlü rahat edemiyorum.
Terlikle araba surememek. Sanki ayağımdan kayacak kaza yapacağım gibi geliyor, rahatsız oluyorum. Alışkanlık mi yoksa takıntı mi bilemedim ama suremiyorum ışte. Çıplak ayak takılıyorum yazları mecbur araba sürerken ama ayağımın altı çok pisleniyor. Ne yapacağım la ben?
yakası kapalı bir şey giyemem üzerime, tshirt alırken de hep l-xl ya da xxl alırım.
eve girince ilk iş çorap ve saati çıkarmak.
en soğuk günlerde bile ayakta çorap varken uyuyamamak.