bugün

şantiyede ayak bileğimin üstüne bastım ve bileğim çatladı. 20 gün rapor alarak alçılı bir şekilde evime koltuk değnekleri ile döndüm. otobüse bindiğim zaman su bile içmedim tuvalete gitmeyeyim diye dinlenme tesisinde. ilişki, fiziki ve psikolojik çöküşüm bu kazadan sonra başladı. görünür de basit bir kaza ama üzerimde bıraktığı hasar çok fazla oldu. kendini aciz, biçare hissettiriyor elden ayaktan düşmek.
birde ilkokuldayken duvar üzerinde yürürken dengemi kaybedip 5 metreden kaburgamın üstüne düşmüştüm şans eseri ağrı haricimde hiçbir hasarım yoktu. bir de o düşmenin ardından okul sonrası etüde katıldım.
Çocukken araba çarptı.
Araba ile kaza yaptık arkadan çarptı sarhoş piç ışıklarda.
Araba takla atmıştı. Takla atmış yani. Ben uyanık olmama rağmen hatırlamıyorum. Zaman yavaşlamış gibiydi.
Geçmiş olsun nana. Sanırım otobüsten inerken çarptı. Bak Hep otobüse biniyor hiç taksiyle gezmiyorsun ya taksi çarpması ilahi bir mesaj olabilir.
bir keresinde karşıdan karşıya geçerken taksi çarpmış ama birşey olmamıştı.
Alkollüyken motorsiklet üzerinde uyuya kalmıştım yol kenarında tarlaya uçtum motor bacağıma devrildi yarım saat hareket edememiştim motoru kaldıramadımda neyseki en fazla 70 basıyordu o yüzden ciddi yara almadım.
Bebekken balkondan düşmek ve sayamayacağım kadar çok bisiklet kazalarım.
sinirlenip cama kafa attığım için sağ bilek atardamarımın kesilmesi. görenleri intihar girişiminde bulunduğumu düşündürmeye iten kazadır.
görsel

Halaa çıkartmadılar geberdim ülenn.
En son 2 gün önce. Öldürmeyen Allah öldürmüyor...
geçmiş olsun denilesi yazarlardır.
8 yaşında 3 kişinin vefat ettiği otobüs kazası, biri yanımdaki abi idi.
14 yaşında motorla dağ bayır yuvarlanmak.
18 yaşımda bıçaklanmak.
21 yaşımda arabayla yanlarken arkadaşın ayarlayamaması sonucu sağ tarafın refuja girmesi

Nice yazları kafamın kanamasıyla geçen havuz kazaları.

Bence yine de iyi yaşıyorum.
Perde takarken düşüp dirseğimi çıkardım. Kırıklarla birlikte. Alt kolum bağımsızlığını ilan etmişti düşünün.
Çok yakın bir zaman önce geçirmesem de ucuz atlattığım olaydır. 4 gün önce az daha bir kafası güzel tinercinin kurbanı olacaktım. Eve gidiyordum, para istedi ben abi bir sigara parası diyerekten, ya oğlum bir git dedim. Ardından biçak çekti ve açılır kapanır biçaktı öyle olmasa biçağın sesini duyamayacaktım. Sesi duyar duymaz arkamı döndüm ve sok cebime o biçağı dedim. Tamam sana para vericem deyince oda cebine biçağı soktu belki de ölümden döndüm.
2012 yazıydı. Şile'de akıntıya kapıldım, şükür boğulmaktan kurtuldum.
2002 2016 türkiyesinde yaşamaya denk gelmek.
2002 2016 türkiyesinde yaşamaya denk gelmek.
4 metre kadar yüksekten yüz üstü düştüm. Kolum altta kaldığı için sol bileğim ve önde ki 2 kesici dişim ve bir köpek dişim kırıldı. Şuan önde ki 3 dişte dolgu ile hayatıma devam ediyorum.
kamyon çarptı ölmedim.
(bkz: vurunulanvurunbenkolayölmem)
ayağımın üstünden araba geçti.

bacağıma paslı çivi girdi.

yine bacağıma bir bardak aşırı sıcak çay döküldü.

sokak köpeklerinin saldırısına uğradım.

bisikletten çöp konteynerına çarpmak suretiyle düştüm.
Dün akşama doğru bir taksinin deyim yerindeyse amına koymuş bulunmaktayım. Bende pek bir şey yok da taksi bayağı bi yamuldu.

Taksi:

görsel

Ben:

görsel
6 yaşındayken bir inşaat vardı orada ki tümsekten bisikletimle çıkmıştım, hayliyle yere düştüm.Elimin üstünde bir araba durdu, doku ezilmesi oldu küçük bir izle kapattım. Ama sağımı solumu öyle ayırt ettim. hayatın iyi yönlerinden bakmak şart.
Evlenmek. Geliyorum diyen kazalardan.
Barış mitinginde patlamadaydım.
Ben kaza geçirmedim.