bugün

(bkz: milliyet)
ben taraf gazetesini seviyorum. bayiliyorum bu agresif tavirlarina, cok seksi oluyor bence. haberturk de var mesela, onunki de cok kalin, gazete sayfalari yani. aman yanlis anlamayin.

peki ya siz? gazete sevmek derken??

soz konusu gazetenin digerlerine gore tercih edilme sebebi irdelense, mesela sozluk yazarlarinin okunasi buldugu gazeteler gibi. bu da anketvari gerci, herneyse en azindan daha bir anlamli olurdu gibi.

ha, amac en cok tercih edilenini belirlemek, bu konuda fikir yurutmak falansa, tirajlar ortada, posta, zaman, hurriyet. peki bunlar nicin seviliyor?

posta, haydar dumen sayesinde. berber ve kahvehane gazetesidir posta.
zaman, fethullah gulen sayesinde. cemaat yurtlari, cemaat evleri, hoca efendinin yolundan giden insanlarin ev ve is yerleri, baskiyla gazeteye abone edilen fem dershanesi ogrencileri vs.
hurriyet? kalin gazete. savma sapan ekleri, reklamlarin, ilanlarin sayesinde oldukca bol miktarda kagit bulunduruyor. sahsen ben piknige falan gidecegim zaman hurriyet alirim hep, ya da soguk havalarda okulda gotumun altina koymak icin alirdim. adalara gezmeye giderken falan, yere sermeye gazete lazim olur, hurriyet alirsiniz.

bunlarin ucu de en sevilenlerdendir.
duruşuyla yandaşlık sergilemeyen ve içerik olarak her alanda beni tatmin edecek gazetelerdir.
+miliyet
+milli gazete
+hürriyet
güncel Önemli Başlıklar