bugün

Ben 7-8 yaşlarındayım o zaman. bizim bir abi vardı berberde çalışanlardan ben kendimi bildim bileli tanırım onları. her neyse hadırlı kafe vardır mendereste Adana'da yaşayanlar bilir. orada maç izlenir derbi falan işte bizde abi babam ben maçı izlemeye gittiydik Fener Galata maçı vardı galiba. biz çıktık bindik arabaya. o zaman babamın bir audi a6 sı vardı üff. ona bindik işte babamla o abi yolda birkaç bisikletli çocuğun bir kadına laf attığını gördüler hayırdır kardeş falan diye başladı sonra iş kavgayı bindi babam kısa boyludur ama manyaktır. birde ben babamın uçan kafa attığını görmüştüm. bir kerede iş görüşmesinde adama sinirlendi kovalamaya başladı adam audi'nin yanından geçerken babam audi'nin üzerinden adama atladı. araba gitti orda. her neyse böyle dışarı çıktı babamla abi çocuklarda bisikletlerinden indiler. abi çocuklar canavar çıktı biri babama uçan tekme attı sonra böyle kavga falan o abi var ya çocuklardan birinin bisikletini aldı sahibinin kafasına indirdi sonra arabaya bindiler öyle 1-2 metre anca ilerledik çocuklar küfretmeye başladı babam sinirlendi aldı copu indi arabadan dövmeye başladı o sırada etraftan insanlar toplandı kavgayı ayıracaklarına çocukların tarafına geçtiler o sırada babamın aklına bir fikir geldi
babam: b abi:a
b: oğlum arabadan makinayı getir lan! (babamın bir tane silahı olmuştu ondada bulundurma ehliyeti vardı taşıma ehliyeti yoktu yanında taşıdığı için el koymuşlardı ama bu ben 3-4 yaşlarındayken olmuştu)
a: tamam abi!
o sırada kalabalık "makine" kelimesini duyunca dağıldı babamın da planı buydu zaten ama gördü ki dağılanlardan biri telefonda birilerini arıyor. babam kavgaya silahlı adam falan çağıracak zannetmiş. arabaya bindiler ben ağlıyorum hüngür hüngür. eve doğru gittik o sırada baktık 2 tane polis aracı arkamızda. o zaman biz çaktık olayı durdurdular arabayı donumuza kadar aradılar. babam en sonunda dedi ki ben kalabalık dağılsın diye dedim yoksa silahım yok diye ama tam o sırada yanımızdan arabayla emniyet müdürü geçiyor neden bilmiyorum ama polislerin kepleri yoktu. öyle olunca bizim arabanın arkasına saklandılar. babam komiserle konuşurken bir tane adam çekiyo bizi babam ne çekiyon lan diye bağırdı komiser zor tuttu onu.
sizde yazın bakalım görelim en komik anılarınız neymiş?