bugün

sözlük yazarlarının cumhurbaşkanlığı seçimi 1. turuna ilişkin oy oranı tahmin sonuçlarıdır...

tayyip: % 42,5

ince: % 31

akşener: % 15

selo: % 8

karamollaoğlu: % 3,5

perinçek: %0.5

dikkat ederseniz küsuratlı verdim.

not: aradaki % 1 den azlık toplama hatası vardır. az alan adayların arasında dağılabilir...
merakla beklenendir.

yazınsana lan tırrekler...
Tayyip %42
Sayın muharrem ince %30
Sayın meral Akşener: %16
Selahattin: %10
Sayın Temel karamollaoğlu: %2
Recep Tayyip Erdoğan: 53
Muharrem ince ; 23
Meral Akşener ;12
Selahettin demirtaş : 09
Temel Karamollaoğlu:03
Not: benim tahminim seçim sonunda da burda duracak bakayım kaç kişinin duracak, başlığı açan burada durabilecek mi?
bu tahmini yaptıktan sonra anketlere baktım:onda Araştırma Şirketi'nin araştırmasına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 53,3 oy oranıyla ipi göğüsleyen isim oldu. Erdoğan'ı, yüzde 23,4 oy oranıyla ince takip etti. Araştırmada, Akşener yüzde 11 oy alırken, Demirtaş yüzde 10.8 oy aldı. Karamollaoğlu, 1,3 oy alırken Perinçek ise 0,1 oranında kaldı.
Yazınsana ne amk?.

Anlayışın da Türkçen gibiyse hiç boşuna yazınmayalım cnm biz...
akbaşgan: 47
cehbaşgan: 24
iyibaşgan: 18
bilgebaşgan: 1,8
vatanbaşgan:0,2
maphusoğlan: 9

ikinci tur çok çetin geçer. mecliste cumhur goygoyu yapanlar azınlıkta kalır. bir sonraki seçimde de hep beraber giderler. bir sonraki seçim diye bir şey olursa...
erdoğan % 41
ince % 27
akşener % 20
selo % 7
temel reyiz % 4
perinçek % 1
Erdoğan 43 ince 30 Akşener 13 Demirtaş 11 temel 2,5 Perinçek 0,5 gerçeğe en yakın tahmin budur seçim sonrası görüşelim.
Rte 42
ince 30
Akşener 14
Demirtaş 10.5
Diğer 3.5
Erdoğan %54,
ince %30,
Akşener %10,
Karamolla %3,
Perinçek %3.
Rte 38 + bahçeli 5
ince 30
Meral 15
Selo 10

Diğer 3.
dönün tahminlerinize...üfürenler.... algı operasyonu yapanlar... milleti hiçe sayanlar...
Millet ittifakı kazanacak. Akpli arkadaşlar bana Facebook'tan mesaj yazıp duruyor: "Biz kazandık." Diyor; Ama unuttukları bir şey var: "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." Yazın bir kenara.
görsel
görsel
görsel
Ama bugün ama yarın; Biz, önünde sonunda kazanacağız.
oldu canım ara beni hallederim .
eee neredesiniz? hangi........... gittiniz?
güncel Önemli Başlıklar