bugün

sözlük yazarlarının canını sıkan 'küçük şeyler'dir.

sitede her gün duyduğum lanet matkap sesinden bıktım. inşaat seslerinden nefret ediyorum amk.
insanlar doğruyu söylemiyor sözlük. Yaradılış meselesi değil, asla değil. Yetiştirilme tarzı... Mesela biri var. yalan söylüyor, sırf saygınlığı artsın diye belki, ya da yaptığı hatayı kapatmak için bilmiyorum. sorun ne biliyor musun sözlük, işte o birinden çok var...

insanlar özür dilemeyi bilmiyor. Mesela biri var. kırıp döküyor, üzüyor. Biliyor üzdüğünü, belki bir anlık öfkesine hakim olamıyor, belki acısını çıkartıyor eskilerin. sorun ne biliyor musun sözlük, işte o birinden de çok var...

insanlar paylaşmayı bilmiyor. Mesela biri var. Elindekileri kendisinin sanıyor. Ona verilen bir nimet olduğunu hatırlayamıyor hepsinin. Belki azalacağını sanıyor, belki çok bağlanıyor. Sorun ne biliyor musun sözlük, işte o birinden de çok var...

insanlar mutlu etmeyi bilmiyor. Mesela biri var. Mutlu olmayı bekliyor. Oysa mutluluk oturup bir yere birinin sizi mutlu etmeye çalışmasını beklemek değil. Mutluluk yaşayarak oluyor sözlük. Mutluluk dediğin şey, sen de karşındakini mutlu etmeye çalıştığında oluyor. Birini mutlu etmek için çaba sarf ederken duyduğun heyecanda oluyor. Ama o biri bunu bilmiyor. Ve o birinden de çok var...

insanlar bencil. Mesela biri var. Onun hayatı, onun heyecanları, onun hayalleri, onun mutsuzlukları var. Etrafındakilerin ne yaptığının, ne hissettiğinin önemi yok. sorun ne biliyor musun sözlük, işte o birinden de çok var...

insanlar gülümsemeyi bilmiyor. Mesela biri var. Sadece güldürdüğünüzde gülüyor. Oysa hiç para almıyorlar gülümsediğinizde, ya da eksilmiyor hayatınızdan bir şeyler. Bunu bilmiyor. Ve o birinden çok var sözlük...

Küçük şeyleri dert etmem, sorun ne biliyor musun, o birilerinden çok var. keşke bitseler tükenseler etrafımdan.
Final sınavımı kaçırmam. Neyse ki büt var.
Yazıcımın kartuşların renkli ve siyah aynı anda bitmiş olması.
staj gorusmesine gittiginizde gorusmeyi yapan kadinin kiskancliktan sizi yiyip bitirmesi. ablacim, sen zaten orada calisiyorsun, ben de calisayim diye yirtiniyorum, neyin kafasi.
(bkz: bamya)
boktan boktan ufak ufak meselelerdir. ince ruhuma tüküreyim ben gidiyorum.
Pidecideki sigara kokusu, sınıftaki osuruk kokusu. Erkeklerin pisliklerine örnekler.
geceleri odada dolaşan küçük sivri sinek.
yıllarca bi hayalin peşinde koşup, -bi çok dünya zevkinden mahrum bırakıp kendini bu uğurda- ben sizin gibi bi hayatı yaşamak istemiyorum sıradan olmayacağım, toplumun dayattığı her türlü şeyi reddedip kendi kurallarımla yaşayacağım dedikten sonra baba evine dönüp görücüye kahve pişirmek kaderin bana ettiği en ağır küfürdür..

ulu lider süper başkan * tayyyip in de dediği gibi kader..
staj görüşmesine gelen kezbana kriterleri karşılamadığını anlatmaya çalışmak. götünü siktiğim beyinsizi diyemiyorsun.
osmanlıca hocası, sivrisinek,boş otobüs kartı
sınavlar. Aile baskısı. Sigaramın bitmesi. Gecenin bitmesi. Uzar gider.
an itibariyle tek tırnağımın kırılmasıdır. tek bi tanesi yüzünden diğer güzelim tırnakları kesmek can sıkıcı *
ayağıma batan deniz kestanesi.
Çok zor kilo vermek.
Patavatsızlığım.. Yine can yaktık.
Filmlere, kitaplara, şarkılara ağlamak.
buzdolabının bataklığa dönmesi. salondan tek göz kapatılıp iki parmak arasına alınıp bakıldığında küçük.
Seks yapamamak.
Cinsel isteklerini belirsiz bir süreliğe yitirmek.
-sinüzite bağlı burun tıkanıklığı. geçse de derin bi nefes alsam.
-arkadaşımın bensiz tatile gitmiş olması.
-telefonumun ekranının çatırt diye kırılması.
akşam yemeğini çok kaçırdım, midem bulanıyor sözlük.
küçükse sıkar.
her gece aynı saatlerde taşikardinin hortlaması.