bugün

bundan bir kaç ay önce, incisözlükte mod olduğumu yazdığımda eksi yağmuruna tutulmuştum, ancak ismail ile serkan ortak değil mi neden eksiliyorsunuz diye aklımda deli sorular...komikti gerçekten.
samsun otogarda beli düzeltirken pantolon sıyrılıp düşmüştü . neyse kış mevsimiydi alttan içlik giyiyordumda kurtardım . biraz mahçup olmuştum .ama komikti en çokta hatunun güldüğüne bozuldum .epey anlatıp güldüydü .
dün kafedeyiz, yedik içtik sıçtık ve zaman geldi kalkmaya. tam böyle kalktık kasaya gittik masa numarasını söyledik, bir de mekan hani devamlı gittiğimiz yerlerden. 56 lira hesap tuttu, 60 lira uzattım ve ardından şöyle bir diyalog geçti;

-k:bi liranız var mıydı acaba?(masanın üstüne 5 lira bıraktı)
+b: var ama hoşunuza gidecek cinsten değil. o esnada cüzdandan 10 tane 10 kuruş çıkarttım ve kıza uzattım.
-k: yok istemez kalsın. yüzünde tabi amk fakiri ifadesiyle. ardından 5 lirayı aldım ayrıldık mekandan.

tabi o parayı bulamayanlar var felsefesi yapmak için çok güzel bir durumdu ama. napalım yapmadık geçti öyle. bu da böyle bir anımdır.
B12 eksikliğimden dolayı b12 takviyesi ilaca başlamıştım. ilacı 3 haftadır kullanmayı unutmuşum. hastalık-semptom uyumuna bakar mısınız?
Gecen gün hastanenin yanık servisinde basıma gelen olaydır.
Bir amca geldi her iki dizini de yakmıs. Oyle boyle bir yanık degil ama sanki aside batırıp cıkarmıs gibiydi 3. dereceden olacak neredeyse.
Neyse tedaviyi yapıyoruz iste anlatıyor olayın nasıl gelistigini meger amca diz agrılarından sikayetciymis bir arkadası da ona ' turp bul ve dizine bagla sabaha kadar oyle kalsın ' demis.
Amca galeyana gelmis ' ooo bizim bahcede turp bol yaparım bu gece ' diyip uyumaya yakın aynen bu islemi yapmıs.
Sabaha zor cıkmıs garibim onun deyimiyle dizleri alev almıs bi anda cayır cayır yanmaya baslamıs.
Bu olay komik degil aslında hatta bence trajikomik ama amca ile girdigimiz diyaloglar o kadar komikti ki gulmekten isime odaklanamadım resmen.Yaptıgı seyin absurdlugunun farkında olarak espri yapıyordu sogukkanlılıkla.
Amcaya keske turpu yeseydin daha cok faydası olurdu dedim o da bir daha agzıma alırsam ne olayım dedi ben de insallah aksam eve gidince esin turp yemegi yapmıstır deyince bastı kahkahayı.
Enteresan bir milletiz evet.
ilk okulda altıma sıçtım. kokudan rahatsız olan insanları irem isimli arkadaşıma yönelttim. yanımda oturuyordu. o an için komikti evet.
güncel Önemli Başlıklar