bugün

eğlencesine bırakmalıyız, eğlenirken öğrenmeliyiz.
yazarlara denek diye hitap eden de görülünce, "acaba kravat mı taksaydım" dedirten durumlara şahit olmaktır.
yapılmaması gereken eylem. sonunda sizin kadar ciddiye almayanlar tarafından uyandırılirsınız. gerek yok altı üstü sözlük lan.
bazı amiller kendini aşar, kendisi de bunun farkında olmayabilir, tıpkı bazı şiirlerin artık yazana değil okuyana ait olması gibidir bu durumda yazarı müdahale edemez engelleyemez, yazardan çok şiiri tanınır, sözlük kendini hafife alma, misyonun vizyonun olsun dediklerimi düşün mucuks diye bir bitiriş yapacaktım ama bu kadar açıklamanın ciddiyetini bozar diye vazgeçtim, ciddiye alma bu mucuxu tamam mı sözlük,aferin
son zamanlarda sık sık rastladığım durumdur. entrysini beğenmediği yazarlara sataşanlar, küfür edenler, tehditler savuranlar, marjinal ya da toplum duzenine ters gelenlere hep birlikte yüklenilmeler ve benzeri durumlar gün geçtikçe artmaktadir. hayır siz daha ciddi işlerin adamıysanız gidin başka bir yerde yazar olun. köşe yazısı yazın, kitap yazın, siyasete atılın... ama gidin yani. ya da bırakın insanlar kafalarına göre yazsinlar. kime ne?
ego patlaması yaşatır.
ciddiye alınacak durumları da var alınmayacak durumları da. formata uygun yaz, düşüncelerini belirt, geyiğini yap. sözlükten beklentilerini yüksek tutan yazarlar genelde gereksiz yere ciddiye alır. ciddiye almak gerekir ama gereksiz yere değil. * *
yapılmaması gereken şeydir. ciddiye alınacak ortam geçtiğimiz yıllarda bitti. bundan sonrası aklı fikri seks olan yeni yetmelerin ağızlarının sularını akıta akıta açtığı başlıklar içinde düzgün başlık aramak olur.

o yüzden rahat olun biraz siz de. gerek yok öyle her şeyi ciddiye almaya.
(bkz: her yazar birer halüsinasyondur)
kaz kazla kel tavuk topal horozla
en büyük hatadır.
(bkz: sözlük kulübü)

(bkz: zall durden)
fazla hafife almakla 'sağlaması' yapılması gerekendir.
saçmalıktır.
saçmalık ve ötesidir.
bana özelde gaylari savunan dingilin yaptışı şeydir.
(bkz: aldığınız her eksiye atarlanmak)
sozlukleri halkin sesi sanmakla sonuclanir.
komik kaçan durumdur. çok gülüyorum bu tiplere. kalkar sen çok boş yazarsın sen öyle yazarsın senin yazdığın entrylerin hepsi boş. peki arkadaş sen ne yaptın? kem küm. ne yaptın yani yazdıklarınla ülkede işsizliği mi bitirdin? atom mu parçaladın, ilk yerli otomobili sen mi yaptın da bizim haberimiz yok? nedir yani ne yapıyorsun da laf söylüyorsun? burası bir ortam yarı eğlence yarı ciddi herkesin kendi halinde takıldığı ortam. en fazla silersin hesabını olur biter. bu kadar dert etmeyin buradan yazınca meseleler çözülmüyor klavye delikanlıları. evet.
Siyahi bir çiftten beyaz çocuk dünyaya getirmek gibi bir şey. (bkz: Aşk)
Ciddiye almayan insan icin eglencelidir. Ciddiye alanin o dustugu komik duruma gulmek her ne kadar vicdani olmasa da insana icten bir kotu adam/kadin kahkahasi attirir.
sözlüğü değil hitap edilen insanları ciddiye almaktır zannedersem olay. yoksa bazı gerizekalıları bırak ciddiye almayı, muhattap bile almaz insan.
ufak beyinlilerin yaptığıdır. altı üstü sözlük amk yazın eğlencenize bakın sayfa sayfa yazıyorlar modlarla kavga ediyorlar ulan dışarıda haksızlığa uğrasanız bu kadar ağlamaz bu kadar peşinde koşmazsınız he klavyeye gelince dil pabuç. ne manyaklar var. evet.
troll lerin her yazdığına sinirlenmek, öyle sinirlenmek ki ana avrat küfür etmek, ortalığı yıkmak, kırmak dökmek şeklinde görülebilen olay. bilgisayarı kapayınca gidiyor bu yazılar, fazla takmaya gerek yok.
Yaptıgın işi ciddi yapacaksın ki insanlar o zaman seni ciddiye alsın.

Felsefesini benimsemiş olabilir.
güncel Önemli Başlıklar