bugün

bazen de biraz ciddiye almak gerekiyor sanırım..
ciddiyetsizlik kurumunun bekası için hemide..
anlatabildim mi?

bir yakarış, bir iddia..
ciddiye almak değil kekecim, gerekirse siktir olur gideriz.

çaylakken bile entry girecek kadar müptezel olup "sözlüğü siklemiyorum" diyen dürzülerden değiliz nitekim.

ama iyi, kötü bir şeyler karalıyoruz şurada.

şahsen ben seviyorum mesela burada vakit geçirmeyi.

adamın biri geliyor nick altımda ana bacı küfür ediyor, şikayet ediyorum "çaylaklığı gerektirecek bir durum yok" deyip sadece entryi siliyorlar.

bir başka yazara gelince de ortada bir şikayet olmamasına rağmen "bana verdi" gibi bir nick altı yüzünden 1 ay çaylak ediliyor yazar.

biz miyiz buranın piçi? biz miyiz garibanı? eşek başı mıyız biz burada amk?

elbette itin götüne sokacağız ısrarla.

kızartacağız astarsız yüzleri.
havanda su dövmektir..

tanımadığın veyahut bir süre sonra tanımaya ba$ladığın insanlarla belirli bir zaman dilimi aynı siteye online olup fikirlerini payla$mak hadisesini abartmak, yersiz yere gerilmektir..

hayat çok garip bir düzende i$liyor aslında.. sürekli bir "eleme yanılma" var özünde.. hayatının pek çok döneminde pek çok insanla kesi$iyor yolların ve yoluna pek azı ile devam ediyorsun.. zaten normal $artlar altında hepsi ile birlikte yola devam devam etmek izdihamdan ba$ka bir $eye yaramayacaktır.. amacının ve gidi$ yolunun bir olmadığı insanları eliyorsun, belki yanılıyorsun belki çok iyi bir karar veriyorsun ama bu istatistiğin yanılma olasılığı çok dü$ük oluyor..

bu minvelde "hayat" dediğimiz varolu$ sürecimizin en önemli olgusunda bu tip kararlar alırken, bir nick arkasında amacının farklı farklı olduğu insanlarla aynı siteyi payla$mak eyleminde bu $ekilde "ciddiyet" ne kadar doğru?

yüzünü bile görmediğin neye benzediğini nelerden ho$lanıp nelere bayıldığını bilmediğin "nick"lerinin arkasındaki insanlara kızmak ne derece doğru? belki bir daha onlayn bile olmayacağın hayatın sana çok daha farklı "ciddiyet"ler yükleyeceği mesuliyetler içinde olacak olmanın getirisi içinde ho$ bir anı olarak kalacak bir ortamın bu kadar ciddiye alınması ne kadar doğru?

hayatta mutlu olduğumuz anlar insanoğlunun ki$isel bencilliğinden de kaynaklanan bir nedenle çok az bir yer tutuyor.. bu noktada günün stresinden belki bir nebze uzakla$mak için dahil olduğumuz bir kominitede gerginlikler ya$amayı görmezden gelmek mümkün olmadığı gibi, varolu$unda etken olmak da yorucu oluyor..

sözlükler $ahsi kanaatimde bilgi ve eğlence payla$ımı iken "ciddiyet" olgusunda doz a$ımı yapıldığı zaman ba$ka yöne çevriliyor akı$ı..dolayısı ile her $eyi tadında ya$amak sanırım en güzeli..
Yaptıgın işi ciddi yapacaksın ki insanlar o zaman seni ciddiye alsın.

Felsefesini benimsemiş olabilir.
troll lerin her yazdığına sinirlenmek, öyle sinirlenmek ki ana avrat küfür etmek, ortalığı yıkmak, kırmak dökmek şeklinde görülebilen olay. bilgisayarı kapayınca gidiyor bu yazılar, fazla takmaya gerek yok.
ufak beyinlilerin yaptığıdır. altı üstü sözlük amk yazın eğlencenize bakın sayfa sayfa yazıyorlar modlarla kavga ediyorlar ulan dışarıda haksızlığa uğrasanız bu kadar ağlamaz bu kadar peşinde koşmazsınız he klavyeye gelince dil pabuç. ne manyaklar var. evet.
sözlüğü değil hitap edilen insanları ciddiye almaktır zannedersem olay. yoksa bazı gerizekalıları bırak ciddiye almayı, muhattap bile almaz insan.
Ciddiye almayan insan icin eglencelidir. Ciddiye alanin o dustugu komik duruma gulmek her ne kadar vicdani olmasa da insana icten bir kotu adam/kadin kahkahasi attirir.
Siyahi bir çiftten beyaz çocuk dünyaya getirmek gibi bir şey. (bkz: Aşk)
komik kaçan durumdur. çok gülüyorum bu tiplere. kalkar sen çok boş yazarsın sen öyle yazarsın senin yazdığın entrylerin hepsi boş. peki arkadaş sen ne yaptın? kem küm. ne yaptın yani yazdıklarınla ülkede işsizliği mi bitirdin? atom mu parçaladın, ilk yerli otomobili sen mi yaptın da bizim haberimiz yok? nedir yani ne yapıyorsun da laf söylüyorsun? burası bir ortam yarı eğlence yarı ciddi herkesin kendi halinde takıldığı ortam. en fazla silersin hesabını olur biter. bu kadar dert etmeyin buradan yazınca meseleler çözülmüyor klavye delikanlıları. evet.
sozlukleri halkin sesi sanmakla sonuclanir.
(bkz: aldığınız her eksiye atarlanmak)
bana özelde gaylari savunan dingilin yaptışı şeydir.
saçmalık ve ötesidir.
saçmalıktır.
fazla hafife almakla 'sağlaması' yapılması gerekendir.
(bkz: sözlük kulübü)

(bkz: zall durden)
en büyük hatadır.
kaz kazla kel tavuk topal horozla
(bkz: her yazar birer halüsinasyondur)
yapılmaması gereken şeydir. ciddiye alınacak ortam geçtiğimiz yıllarda bitti. bundan sonrası aklı fikri seks olan yeni yetmelerin ağızlarının sularını akıta akıta açtığı başlıklar içinde düzgün başlık aramak olur.

o yüzden rahat olun biraz siz de. gerek yok öyle her şeyi ciddiye almaya.
ciddiye alınacak durumları da var alınmayacak durumları da. formata uygun yaz, düşüncelerini belirt, geyiğini yap. sözlükten beklentilerini yüksek tutan yazarlar genelde gereksiz yere ciddiye alır. ciddiye almak gerekir ama gereksiz yere değil. * *
ego patlaması yaşatır.
son zamanlarda sık sık rastladığım durumdur. entrysini beğenmediği yazarlara sataşanlar, küfür edenler, tehditler savuranlar, marjinal ya da toplum duzenine ters gelenlere hep birlikte yüklenilmeler ve benzeri durumlar gün geçtikçe artmaktadir. hayır siz daha ciddi işlerin adamıysanız gidin başka bir yerde yazar olun. köşe yazısı yazın, kitap yazın, siyasete atılın... ama gidin yani. ya da bırakın insanlar kafalarına göre yazsinlar. kime ne?
bazı amiller kendini aşar, kendisi de bunun farkında olmayabilir, tıpkı bazı şiirlerin artık yazana değil okuyana ait olması gibidir bu durumda yazarı müdahale edemez engelleyemez, yazardan çok şiiri tanınır, sözlük kendini hafife alma, misyonun vizyonun olsun dediklerimi düşün mucuks diye bir bitiriş yapacaktım ama bu kadar açıklamanın ciddiyetini bozar diye vazgeçtim, ciddiye alma bu mucuxu tamam mı sözlük,aferin