bugün

bır sanal platforma uye olunur ve kullanıcı adı ya da mahlas ya da nıck artık sız ne dersenız alınır... neden alınır? ısım vermemek ıcın, belkı daha rahat olmak ıcın, belkı laf olsun dıye... ıkı mesajlasmadan sonra ya kulhanbeyı edasıyla ya da sevgı pıtırcıgı seklınde adını sorarlar... neden dostum? neden soruyorsunuz, adımı soylemek ıstesem mahlasımı; "berke sabancı" dıye alırdım... ama ben berkelıgımı bellı etmek ıstemıyorum belkı...

neyse cok kızmamak lazım..
msn isteyenleri bile vardır ki evlerden ırak.
sözlük kasıyor msnden devam etsek, benim adresim bıdıbıdı@hotmail.com. cümlelerini şablon olarak kaydedip herkese yollayanların dengesizliklerinden biridir.
ortalama 5 mesajlaşma sonrası gerçekleşir.. chat alışkanlıklarından biri olsa da genellikle nick ile hitap etmeyi tercih etmeyenlerle karşısında konuştuğu kişinin cinsiyetini öğrenmek istenlerin başvurduğu bir yöntemdir.. ne yapsın dengesizler karşıdakinin cinsiyetini öğrenebilecek kelime oyunlarından habersiz yaşamaktalar..

kızma berke abisi..
(bkz: nickiniz çok güzel bir anlamı olmalı)
çok garip bir durum olmasa gerek isim sormak. yani bir insan neden ismini saklasın ki ? zaten işinde gücünde taşşaklı biri olsa kalkıp buralarda sürtmez gece gündüz. demek ki çokta gerekli bir insan degil ki benim gibi sürtüyor buralarda. benim adım osman senin cafer olsa ne olur olmasa ne olur çokta tırsıyorsan isim vermekten sallarsın bir isim.. he birde msn vermeme takıntısı var. lan zibidi ben sana mesaj atıyorsam sende karşılık veriyorsan ve konu zaten uzuyorsa msn istendigi zaman off püff yapıyorsan zaten asıl sorun sende. kim çıkartıyor böyle msn istemenin amele bir durum oldugunu kim kasıyor bunun böyle ezik bir durum oldugunu. mecazi olsada bir gerçek tek başına kalınca burun karıştırıp masa altına sürüp arkadaş yanında olsunca temizlikten bahsetmek gibi bir durum.çok mantıklı ve saglıklı bir durum isim sorma ve msn istemek kim tersini söylüyorsa eziklik ondadır.

peşin not: kalkıp sen bunları yapıyormusun msn istiyorsun isim soruyorsun falan diye bakaca göz beyin sahibi insanlara burdan tanıdıgım kimse yok olmasınada gerek yok ama yalan konuşup cool tavır yapmaya hiç gerek yok.
isim sormak ne zamandır dengesizlik oldu? dedirten cümle. ismini sorarsın, söylemek isterse söyler, devlet sırrı değil ya. istemezse de sakıncası yok, sohbet etmeye devam edilir. bu kadar da büyütmeyin canım.
normal.

ilginç olanı ise direkt 'pardon, isminiz ne acaba' diye mesaj atan uuser.

ben bu mesaja bile alıştım hocam. onu ismimuzundiyenickimkisaolsun gibi bi kullanıcı adı alırken düşünmeliydim.

tecrübe konuştu. adam gibi nick alın lan, böyle çok zor oluyor.
- adın ne?
+ deniz
- hadiii.
+ ...
- deniz baykal gibi mi deniz arcak gibi mi?

(bkz: evil never dies)
Konuştuğu kişinin hiç olmazsa ismini öğrenmek isteyen dengesiz olmayan yazarlardır. Ne bu ifşa korkusu arkadaş.
Fazla samimiyetten hoşlanmayan insanların tepkisidir. iki mesajla ismi bırak, cep numarası isteyen veya gönderen var.
insana ismiyle hitap etmek güzel birşey olduğu için yapılıyor olması sorgulanabilecek durumdur.
Nefret ederim, edilesidir.
Bir ton lafin ardindan sadede gelip isim soran tiplerdir. Direkt isim sormak akillarina gelmiyor.
Uludağ sözlükte mesaj mahremiyeti maalesef bulunmamakta, özel atılan bir mesaj üzerinden başlık açılır ve entry girilir.
isim,
memleket nere,
okuyon mu,,
hmm çalışıyon mu,
iş ne,
haaa ne üzerine,
ilginçmiş,
yaş kaçtı bu arada,
hee tamma,
neler yaparsın, nelerden hoşlanırsın,,,

püffff

Anamla babama selam da söyleyeyim mi?

sormayın arkadaşlar, sormayın, geçin bunları. Arkadaşlık sitesi çünkü, samimi olacakmış, samimiyet kurmak isteyen var çünkü,

Soyadımı soran oldu, açık adres vereyim daha iyi yani, hey allahım.

Bazılarınızın aksine biz buraya sosyalleşmeye gelmedik arkadaşlar, lütfen bana msj atmayın.
isim iyidir ben sorarim daha samimi gelir ama illa gerekli degildir.
ben. sorarken sağa sola yalpalıyorum.

Karşımdakini tanımak isterim kendimi de hemen tanıtırım.
isim soranlar hadi neyse. Bir de bunların instagram, twitter falan isteyenleri var ki evlerden ırak. Okuduğum okula kadar soranını gördü bu gözler...
ben de soruyorum. konuşurken adama ve ya bayana nikiyle hitap edemiyorum. malum bazılarının niki adamı kör ediyor.
tanım: içinde bulunduğum dengesizler grubudur.
isim sormak tabiki doğal sonuçta konuştuğun kişinin adını merak ediyosun.
isim sormayı taciz sananlar falan. kafalar baya güzelmiş.

Niyet önemli be güzelim. bana bu güne kadar adımı soran karşı cinse vuuuhh ne yiyerim bunu demedim hiç. Ne içiyosunuz lan hakkaten?

Özetle: Kişi kendinden bilir işi.
gıcıktır.