bugün

Duyulduğunda kulağa çok hoş gelen,
Her sözlük kızının çok tatlı ve güzel olduğuna insanı ikna eden tabirin tatlılığıdır.

Memleketin kızları zaten genel olarak sevimlidir, bir de sözlük kızı ünvanı da eklenince buna insanın göğsünün orta yerinde tereyağ eriyor gibi oluyor.

Halbuki biz ne kadar inanmak istemesek de sözlükte çirkin kızlarda vardır. Olmalıdır. Ama biz onların yüzlerini görmediğimiz müddetçe onları hayallerimizdeki sevimlilikleriyle kabul edebiliriz.

Ve inanıyorum ki hayallerimi bile aşan güzellikte kızlar da vardır. kusursuz bir yüz fizik güzelliği de degil bu. Bu daha başka bir şey. Tavırlarıyla, duruşuyla güzel pek çok sözlük kızı olmalıdır. Bu inancım da olmasa burda beş dakika durmazdım.

Ha şunu da söyliyim. Hiçbir sözlük kızından beklentim yok. Hiçbirinde şansımı da deneyemem.

Çünkü çok fazla sözlük kızı var ve hangisinin sizin için en doğru kişi olduğu bilinemez. Bunu bilmek neredeyse imkansızdır. Bu bilinmezlikle işinizi şansa bırakarak hareket de edemezsiniz. Ayrıca Hepsini tek tek tanıyamazsınız da. O nedenle kimseye ilişmemek en doğrusudur.

Ama şu da var ki, sözlük kızı tabirini sevmeyi yasaklayamazsınız kalbinize.