bugün

Eksini verdim. O kendisini bilir tanır.
Yazıklar olsun biz burada ölelim. Evet.
Benim yaptığım tatlılar neden aşureye benziyo yaa ağlıcam. Kıyılıp da yenmez bunlar ha. Zaten yemeyin de şeker=zehir. Hadi bakiim.
Sözlük erkeklerinin açlıktan kırıldığı ve duvarları kemirirken gördükleri tatlılardır.
abla sen buna kek demişsin ama bu bildiğin asvalt. ne yaptın yolu mu söktün amk.
Elinize sağlık sayın yazar. Soğuk baklavadan yakın zamanda soğuduğum için(öncesinde çok severdim) canım çekmedi. Ama şöyle meyveli bir güllaç veya bisküvili pasta falan atsaydınız canım çekebilirdi.
Kakaolu baklava mı olur.
Canım istedi ya la!
Olsada yesek.
Güllaç olsa da yesek.
(bkz: Ne yaptın asuman)
Çikolata.
görsel
Ortası kenarlara göre yavaş soğuduğu için pürüzsüz olmamış.
Normal çikolataya göre daha hızlı eriyor. Tadı güzel ama fazla yiyebileceğin kadar hafif değil.
Ekmek arası kesme şeker yesek daha iyi sanki?
pudink yaparım ben. pudinki çok severim.
Bugün pasta gömdüm. Ondan canım istemedi.
bir insan evladı da şöyle lökür lökür şerbetli bir şey yapsın, bunların hepsi çok afedersiniz kız tatlısı.
görüyorum ve artırıyorum:
soğuk baklava.

görsel
Minnie May hanım tatlılarınıza ailecek hayranız. Bizde hep pastane.
Arkadaşlar 10/10 tadı vardı gerçekten…
görsel
görsel
Ekleme : keşke kapağını açıp çekseydim.
genellikle işsiz, kocasız, sevgilisiz kızların tatlılarıdır..

oyalanırlar böyle boş işlerle.

hamur işleriyle, tatlılarla, böyle kıldan tüyden, sağlık ve mide düşmanı yiyeceklerle uğraşan insanları bir türlü sevemedim gitti.

adam gibi tencere yemeği yap yanında da tereyağlı mis gibi bir pilav, salata.. otur efendi gibi yemeğini ye sofradan kalk. sonra canın bir şeyler çekerse yine çayını içersin, olmadı meyve soyar yersin olur gider işte a.q. ne uzatıyorsun?

böyle abuk subuk işlerle oyalanan kızları asla hayatıma dahil etmem.. hepsi salak oluyor.
çayın demi güzel. sütlacın şeker oranına bakmak lazım...
Çok şaşkınım hâlâ Bebesini atan biri çıkmamış.
Eline sağlık ayrıca hasır tepsi de çok güzelmiş. Hasır eşyalara dibim düşmekte.
Sözlük kızlarının hepsi tatlı zaten..,

Bakalım böyle düşüyor mu ?
Sanırım bir gün herkes son tatlısını yapmış ve bunun farkında olmamış. Canımızı çektirin azcık.