bugün

Anlayacak çok da bir şey yok. Hepiniz bir biz tek.

(bkz: cerrahpaşalı meto)
Gorende sanacak turk kizlari diplomasi ile bizi kurtaracak.
Saka bi yana kizlari diplomat yapsak ne muhabbetler doner herkesle instagramda arkadas rusya ile arkadas falan silah yerine makyaj ve moda ikonu esyalar anlasmalar falanlar filanlar.
En kotusu hirsizlari savunmazlar heralde bazilari comar ama bazilari var ki akilli yani.
hepsini mi biliyorsun da genelleme yapıyorsun delikanlı.
Kimse dış politikadan ya da siyasetten anlamak zorunda değil. ben bi ara ilgilendim sinir hastası olup derde bulaştım çıktım. Yaşama sevincini alan şeyler bunlar bence.
dış politika hususunda bilgisi olduğunu zanneden andavalların kapıldığı salakça fikir. Hayır memlekette dış politika diye bir şeyde yok yani ne desek boş, rüzgarın yönüne göre dümen kıran adamlar dış politika mı bıraktılar.
Normaldir. Hariciye hakkında konuşmak için birikim gerekir. Nerede O birikim? Yok.
En cok kari kizla alakali basliklara ilgi gösteren sözlük erkeklerine dert olmus durum.
kızların hepsi politikanın feriştahını yaparlar.
Çoğu bazilarinizdan daha delikanlı. Kadın gibi kadındır.
ülke için utanç verici bir durumdur, geri kalmamızın ve hatta avrupa birliğine alınmamamızın asıl sebebi budur.

mustafa kemal atatürk bir sohbetinde, "sözlük kızları dış politikadan anlamayan ülkeler yok olmaya mahkumdur" buyurmuştur.
duyan da bu başlığı açan ve destek veren sözlük erkeklerini, uluslar arası ilişkiler okumuş, genel kültür seviyeleri zirvede, her dk bir şeyler okuyan insanlar sanar.

twitter'dan politikacıları takip etmekle, gazete veya köşe yazısı okuymayıp da facebook'tan üç-beş paylaşımla gaza gelmeyle, hollanda'ya kızıp portakal kesmekle dış politika biliyor sayılmazsınız.

lan siz daha kendi içinizde insanları türk - kürt - suriyeli - alevi - sünni - çerkez - laz diyerek ayrıştırıp birbirlerine sabahtan akşama kadar sol frame'de söven veya taciz eden insanlarsınız. bu mu sizin dış politika bilginiz?

atalarımız ne demiş; iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır.
ülkeyi yönetenlerin anlamadığı bir mevzudan sözlük kızlarıda anlamasın zaten.
dış politika devrinin geçtiğini anlamayan gözlüklü başlığı. artık liderler aleni biçimde birbirini tehdit ediyor. devir tehdit devri. insan ırkı özüne döndü.
hayatında hiç siyaset kitabı okumamış , birkaç aptal güzel ve salak yakışıklıların oynadığı dizileri izleyen birisi çıkıp dış politikanın devri geçmiş diyor. mutfak robotundan da bu beklenirdi. bunlar anca zengin koca arasın.
dış politikanın devri geçmiştir. şimdi zaman mutfak robotu devridir. robotlara hallenen, robotlarla evlenenlerin devri. hatta gay robot piyasasında talep artmış diyorlar.
kendi adınıza konuşun.
Düşüyo mu böyle?
Arkadaşlar bir erkek olarak siz sözlük kızlarından ne istiyorsunuz diye sormak istiyorum. Sözlük kızları aşağı sözlük kızları yukarı... hayırdır yani bir durum mu var anlayamadım?
sözlük efsanesi olup kendini akıllı sanaların uydurmasıdır.
doğru tespit.

kızlarda o birikim yok.

hariciye için sağlam bir genel kültür lâzım.

aşk meşk dizisi izleyip pi okumakla olmuyor dostum.
sözlük kızları ne sikimden anlar ki zaten.
devlet adamları bile anlayamıyorken kızlar nasıl anlasınlar ??
Davutoğlu da anlamıyordu ama dışişleri bakanı oldu. Bence sorun yok kızlar.
görsel
dış politikadan anlamayacak ne var. eyyyyy bilmem nere diyorsun, seçmenlerde hülüoooog diyorlar. al sana dış politika.