bugün

kitaplardan baksaydık insanlığın tarifine, muhtemelen her insan mantık hatası olurdu. aynı doğrultuda;
anayasada belirlenmiş sözlük kızlarına uymayacaktır sözlükteki kızlar. belki de mantık hatası yoktur sözlük kızlarında, asıl mantık hatası, sözlük kızlarının olması gerektiği gibi olmalarını beklemektir.

zikiksıpa nickli bir yazarın muhabbeti dönüyor sözlükte. uzun zamandır, arada bir girip baktığım sözlükte hiç rastlamadım bir yazısına, hiç görmedim nickini bir yerde. yaklaşık 3-4 dakika kadar önce gördüm.
fanlarının sözlük kızları olduğu belirtilen başlık ile karşılaştım ilk. sonra nedir bu zikiksıpa dedim, zikiksıpa başlığına baktım.
ilginç şeyler yazıyordu. sözlük erkeklerinin sevmediği/kıskandığı, sözlük kızlarının gönlünü çalacak, çaldığı gönlü yatakta aklayacak biri olduğu yazılmış.
keman çalıyormuş sanırım.
ve şöyle bir şey daha gördüm;
'diğerleri gibi bamya değildir.' penisinin büyüklüğü hakkında konuşulmuş.

'risk nedir?' sorusunu biliyorsunuz değil mi?
işte risk budur;
hiç umrunda olmayan bir konuda, hiç bilmediğin ve muhtemelen bilmek istemeyeceğin bir konuda bunları yazmaktır, benim gibi.

belki öyle bir yazar yoktur bile, belki millet dalga geçiyordur. belki trolldür ve eleştiriliyordur.
belki de hiç bilmediğim bir şeydir bu konu.

ama bildiğim bir şey varsa;
daha da soğuduğumdur sözlükten.
zaten arada bir bakıyorum, ilgi çekecek kadar değerli konular arıyorken, bu muhabbetlerin dönmesi, iyice soğutuyor desem yalan olur.
kim ne yazarsa yazsın umrumda değil.
asıl soğutan şudur;
bir yazarın kalkıp, sanki her sözlük erkeğinin altına yatmış da bilirmiş gibi, altına yattığını iddia ettiği birinin penisinin diğerleri gibi bamya olduğunu iddia etmesi,
sözlük erkeklerinin gereğinden fazla tepki göstermesi,
moderasyonun varlığı**...
işte bunlar soğutur desem tekrar yalan söylemiş olurum.

benim canımı sıkan şudur;
insanların çok bonkör olması.
evet evet, çok bonkör olması.
2 gramlık aklı ile düşünebileceği 3-5 konuyu, doğru seçememesi. 2 gramını savurması sağa sola...

herkesin tanıdığı popüler yazarlar var sözlükte. 2-3'ü hariç, diğerlerini adam sanmayınız lütfen. çünkü, neler neler dönüyor burada bilemezsiniz. o şeylerin dönmesinde yardımı dokunanlar ise, sizin sayıp sevdiğiniz sözlük büyükleriniz.

ya gerçekten bunları yazmak istemiyordum, ama gitmeden birkaç şey karalamak istedim.
şunun şurasında 2 saatim var, sol framede tek tük görebildiğim ankara başlıklarının şahı memleketime gitmeye.
kısa bir süre orada olacağım, umarım döndüğümde düzelmiş olursunuz.
düzgün olanlar ise umarım bozulmaz.

başlık neydi bu arada? he, sözlük kızlarındaki mantık hatası...
ne denir ki;
olmaları gereken olmak zorunda değiller, asıl mantık hatası olmaları gerektiği gibi olmaları gerektiğini düşünmektir;
sadece sözlük kızlarının değil, insanların.
ne değeri var ki sözlük kızlarının, insan çerçevesinde değerlendirmedikten sonra?

sözlük erkekleri;
çok yüklenmeyin kızlarımıza.

haydin, görüşürüz...
güncel Önemli Başlıklar