bugün

Gastronomi mi okudun?

Okumuşsan senin hocalarının amk bu nasıl tabak?
yarın gel bizim restoranda işe başla kardeşim.
O ne lan kedim bile doymaz onlarla.
görsel
Bugün de bu olsun.
Köprücük kemiğini hücre hücre öperim.
bol salçalı bezelyeli makarna ve yanına tavuk yaptım,buyrun.
görsel

Bugünde böyle olsun.
tava.
kabak çintme.
kısır.
p.pilavı.
fırında tavuk.
Eline sağlık afiyetle ye.
Ben senden daha iyiyim mutfakta diyordun. Daha iyisini yap da görelim.
görsel
Bunların elinden kabuklu yumurta yenmez.
vücut çalışmaktan hoşlanan biri olarak çoğu tavuk yemeklerini yapmaya çalışırım. en sevdiklerim ise fırında patatesli tavuk, tavuk tantuni, tavuklu pilavdır.

pilavın ayarını her zaman iyi tutturamadığımı itiraf etmeliyim.
(bkz: Dondurma kurabiye)
eee zikerim kim uğraşıcak şimdi diye düşünmediğim çetrefilli olmayan çoğu yemeği yaparım.

köye gidince falan hadi akşama yemeğini ben yapayım deyip de, ulan bi buçuk iki saat uğraştıktan sonra yaptığım yemeğin 20 dakkada bittiğini görünce kendimi zikesim geliyo o ayrı.
daha geçen hafta çay bardağını sikmek diye başlık vardı sol freymde amk. bunların evinde bi şey yenip içilmez.
arap tavası ve prinç pilavı.

görsel
görsel
Tanıştırayım
Ayşe, sözlük. Sözlük, ayşe.
görsel
kendi çapımızda yapıyoruz bir şeyler işte...
attım fırına hee

görsel
ekşi soslu tatlı tavuk, noodle gibi çin yemeklerini şahane yaparım. macar yemeklerini şahane yaparım, pizza şahane yaparım. osmanlı mutfağından epey anlıyorum, hobi bende yemek olayı. epey araştırmıştım değişik yemek pişirme teknikleri üzerine.

dünya mutfağı ile epey haşır neşir oldum, şunu diyebilirim ki, dünyada türk mutfağı üzerine mutfak yok.
aman allahım... benden daha iyi yemek pişiren bir erkekle asla evlenmem. çünkü bunlara hiç ama hiçbir şey beğendiremezsin.
görsel
görsel
bugün pidelendik.
görsel
marmaray manzaralı makarna.
güncel Önemli Başlıklar