bugün

d-smart yayın organının bütün uefa kupası ve hazırlık maçlarını üzerine alması nedeniyle sözlük yazarının sözlükten yardım istemesi durumudur. sözlüğün de yapabileceği hiçbirşey yoktur esasen. kısaca bir açıklama gerekirse...

sene 2005.

hazırlık maçlarını ve uefa kupası karşılaşmalarının hepsini * izleyebiliyoruz.

sene 2006.

hazırlık maçları tamamen ücretliye geçiyor, uefa kupasında ise takımlarımızın sadece deplasmanda oynadıkları karşılaşmaları izleyebiliyoruz.

sene 2009.

boku çıktı artık. yakında spor haberi de göstermeyecekler diye umuyorum.

dip not: 'bişey' yazanın seovi'si olurum. ona göre *
evinde d-smart ve digiturk olan birisi için geçerli olmayacak yakınma...
Doğru bir yakınmadı işin cılkını iyice çıkarmaktadır bunlar. önceden tüm maçları ücret olmadan evimizde yayıla yayıla tüm kanallardan izliyebiliyorduk. hemde şimdi ki gibi böyle saniyede 1500 reklam vermiyorlardı. şimdi iyice sıçtılar işin içine hazırlık maçlarını, uefa maçlarını, yakında şampiyonlar ligi maçlarınıda vermez bu ibneler. herşeyi paraya döktüler. zaten sanal reklamlardan paranın .mına koyuyosunuz nedir bu daha da ibneleşip herşeyden para alma merakınız?

Türk milletinin bi futbol zevki vardı onunda içine ettiniz teşekkürler D smart...
d smart önceki senelerde de "bütün yayınlar bizde" d smart alın demiştir, kimileri de gidip almıştı sonra bir bakmıştık yarısı d smart'ta yarısı parayı veren ulusal kanallarda yer alıyor uefa maçlarının...

o nedenle d smart'ın sözlerine güvenmiyorum. aydın doğan'a da güvenmiyorum.

zira bu zıkkım ilk çıktığında ne denmiştir?

aylık ödeme yok, ekstra para yok, ücret yok falan filan...millet de yedi aldı, sonra ne oldu. yok sinema paketi yok özel paket bi dünya terane çıkardılar para koparmak için... utanmıyor musunuz 70 milyona yalan söylemeye?

gururlu bir kedi;

"kasaba minnet edeceğime keser sikimi yerim" demiş

d smart alcağıma gider dumansız dumansız kahvelerde izlerim maçları. eyvallah aydın doğan...