bugün

Bir gün kılınacak olan namazdır.
Adam olsunlar biz cenaze namazı istemiyoruz diye vasiyet etsinler. Biz leşlere namaz kılmak zorunda değiz.
ben kıldırırım.
kimliğinde islam yazdığı için kılınacaktır.
Vasiyet etsinler Leşleri camiye gelmesin. Hakaret ettikleri müslümanların önüne gelmesin. Ya yaksınlar ya namazsız gömsünler.
Ateiste cenaze namazımı olur. Açın bir çukur gömün.
hadislerde yazılanlara göre bile bile cenaze namazını kılmak caiz değildir.

http://www.sorusorcevapbu...-cenaze-namazi-kilinir-mi
Ben öldükten sonra kellemle top oynayın isterseniz umrumda değil.
haa trollmüş lan boşuna sinirlenmişim. gidim de bi sigara içeyim balkonda.
Ateist değilim ama Vasiyetim gereği aile üyelerim dışında kimsenin olmayacağı cenazedir. inançsızım içleri rahat edecekse mezarımda kuran okuyabilirler ama arkamdan toplu bir kuran okunmasını istemem. Arkamdan ateistti, felsefeciydi... dedikoduları eşliğinde kimseye tavuklu pilav yedirmemelerini söyledim. Onun yerine bir miktar parayı löseve bağışlamalarını veya çocuk esirgeme kurumundaki kimsesizlere birkaç parça hediye almaları gerektiğini söyledim. Organlarımın yüz bölgem hariç tümünü resmi olarak bağışladım ama aile rızası gerekiyor. Her seferinde buna izin vermeleri gerektiğini söylüyorum. Birde babam dedemin mezarından geçerken müziği kısıp dua ediyor. Benim için bunu yapmayın duayı kesip cem karaca patlatın lütfen. Ölürsem hiç üzülmemelerini söylüyorum çokta bayılarak uyanmıyorum yarınlara.
sana mı soracaz amına koyduğum.
öldükten sonra arkamdan namazda kılsalar zurnada çalsalar hiçbir şey değişmeyecek olandır. zaten islama göre bile öldükten sonra arkadan kılınacak namazın ölüye faydası yoktur.
zırh gibi ağır yerinden sekiz kişinn anca kaldırabileceği cenazedir. bi sefer bilmeyerek tabut kolundan tutup kaldırmıştım belimi ağrıttım o derce ağır oluyor cenazeleri..
herhangi bir ateistin cenaze namazından farksızdır.

"sözlük ateisti" diye spesifik bir ateist topluluk mu var lan?
ben asla kılmam.

cenazeye gelen tabut omuzlayan 4 cü kişi ben olayım deseler ateistti tabutu anında yere atmazsam adam değilim.