bugün

Lisedeyken de sozeli tercih etmiş arkadaşlarıma sorup aldığım cevaplar karşısında şoka uğradığım sorunsaldir.

-bilmem evlenirim herhalde.

-puanımız neye yeterse artık

-radyo televizyon okuruz radyocu oluruz

-bizim peder sanayide işçi aranıyor diyor

-polis oluruz.

-kolay diye geldik ama hadi hayırlısı

işsiz oluyorlar sanırım.
Aklı olan öğretmen olur.
Matematik öğretmeni hahahasiktir.
- kokoreçcide paketçi
- kolye imalatında işçi
- klimacıda işçi

kısaca kalifiye asgari maaş işcisi arkadaşlarımdan biliyorum.
Gazların sogukta genlestigini iddia eden sözel bölüm mezunu bir kyk memuresinden daha zavallı olamazlar.
sözlü olacaklar.*
Sözel satarlar. Sözelci ne satabilirki sanki?
sözelci kızların ne olacağı belli ama erkekler için farklı seçenekler var inşaat amelesi taksi şoförü gibi.
lisede sözel bölümünden, üniversitede ise halkla ilişkiler bölümünden mezun oldum tarihten yüksek lisans yapıyorum kısmetse öğretim görevlisi olacağım.
ilk olarak istihdam edilmeleri kolay ancak maaş hadleri çok düşüktür.
iş bulur ama 5 sene asgarai ücret civarından olur.
ama sen bana de ki benim torpilim var.
sayısalcıyı kucağında oynatırlar o zaman...
bazısı gasteci olacak.
sözelci olmanın kolay olduğunu sanan ahmak beyanıdır. sözelciler tarihimizin en ayrıntılarını, edebiyatın en derinliklerini incelerken bu kişi bir iki tane formül ezberleyip sözeli küçümser.
Tabi ki sayısalcıların patronu olacak.

Şimdi açık konuşmak gerekirse türkiye'nin en büyük 100 şirketinin kaçının patronu trigonometri biliyordur? (bkz: işte bunlar hep fıstıkçı şahap)
eğer iyi çalışırsa iyi yere gelir. yoksa ben zaten sayısalcıyım moduna girip 2 yıllık cins bölümleri okuyanlar kadar zekidir sözelciler.
sinema & tv * sektöründeyseniz benim gibi. torpilsiz bir yere girmeniz zor. haydi hayırlı traşlar...