bugün

birilerinin çok sevdiği, ege insanıyız birbirimize benzeriz diye kıçlarını yaladığı, kardeşimiz(!?) yunanlıların selanikte ata'nın doğduğu eve 3 dk. mesafede sözde pontus soykırımı anıtı dikerek uluslararası arenada ülkemize karşı başlattığı iğrenç, rezil savaş.. ben aşağıya emin çölaşanın konuyla ilgili yazısını almakla yetiniyorum;

''Gelelim Pontus soykırımı olayına! Mustafa Kemal Paşa 19 Mayıs 1919da Samsuna çıkıp ulusal savaşı başlattığında, Karadeniz bölgesinde çok sayıda Osmanlı vatandaşı Rum yaşıyordu. Bunlar da rahat durmadılar.

Gerçi ordumuzu Ermeniler gibi arkadan -topluca- vurmadılar ama ihanet ettiler. Köyleri, kentleri çetelerle basıp rahatsız ettiler. Silah deposuna dönüşen okul ve kiliselerine Pontus bayrakları çektiler. Cephe gerisinde emniyet kalmadı. Amaçları, savaş ve kargaşadan yararlanıp geçmişteki Rum Pontus Devletini yeniden kurmaktı.

Rumlarla ilk mücadeleyi, katıksız bir sivil kahraman olan Giresunlu Topal Osman başlattı. Daha önce Balkan Harbinde vuruşmuş, bir bacağı sakat kalmıştı. Sonra Birinci Dünya Savaşında doğu cephesinde Ruslara karşı savaştı. Aynı cephede 1920 yılında Ermeni harekátına katıldı.

Milli Mücadelede oluşturduğu Karadenizli kahramanlar çetesiyle birlikte Rumlarla birebir çatışmalara girdi ve kazandı. Hemen ardından Koçgiri Kürt isyanını ve yöredeki öteki isyanları bastırdı.

En sonunda Atatürkün muhafız birliği komutanı olarak Ankaraya geldi. Uzun süre adamlarıyla birlikte Atatürkü korudu. 47. Giresun Gönüllü Alayı isimli birliği ile Sakarya Savaşına katıldı.

1923 yılında Mecliste Atatürk karşıtı bir milletvekilini öldürdüğü iddiasıyla aranmaya başlandı ve Çankaya sırtlarında çıkan bir çatışmada öldürüldü.

Vatana ve Atatürke büyük hizmet vermiş bir sivil kahramandı.

Pontus deyince akla Topal Osman gelir. Topal Osman, Giresun kalesine gömüldü. Mezarı, 1925 yılında Atatürkün emriyle kalenin en yüksek yerinde yaptırılan anıtmezara taşındı. Orası yıllardan beri bir ziyaret yeri.

Yunanlılar önceki gün Selanikte Pontus soykırım anıtını açtılar.

Peki biz Pontus (Karadeniz) Rumlarına soykırım uyguladık mı? Hayır, öyle bir şey kesinlikle olmadı. Savaşı kazandık ve yöre Rumları kendiliğinden anavatanları Yunanistana göçtü. Aynen savaş sonrasında Yunanistandan Türkiyeye göçmek zorunda kalan soydaşlarımız gibi.

Görüyorsunuz, hayali soykırımlar üretiliyor. Anıtlar dikiliyor, yasalar çıkarılıyor.

Savaşlar sonrasında Balkanlardan anavatana perişan durumda göç ettirilen milyonlarca insanımız neler yaşamıştı? Acaba onlara soykırım uygulanmış mıydı! Biz onların anısına bir Balkan Soykırım Anıtı açar mıyız?

Hayır. Korkarız, açamayız.

Bizi yönetenler bu konularda hep sessiz, tepkisiz! Onlar sadece olanları seyrediyor!

Batı dünyası günün birinde karşımıza "PKK soykırımı" çıkarırsa -ki çıkaracak- hiç şaşırmayalım!

"Aman biz kimseyi kızdırmayalım, uslu çocuk olmayı sürdürelim. Sonra AB yolunda karşımıza engel çıkarırlar!" ''
(bkz: sözde anzak soykırımı)
(bkz: sözde kürt soykırımı)
(bkz: sözde bizans soykırımı)
(bkz: sözde çinli soykırımı)
o bayrağı çiğneyen adamı vurup öldürme isteğimin hat safhaya geldiği durum.
soykırımdan ziyade karşılıklı kırım olarak nitelendirilebilecek ölümler olmuştur ama bunları soykırım olarak göstermek yanlıştır. benim dedemin annesi ve babası pontus'tu fakat ne techir edilmiş ne de soykırıma uğramışlar. kayıplar cephelerdeki kayıplardır ama yunanlar bunları soykırım gibi gösterip türkleri suçlu göstermeye çalışmaktadırlar.

bu konuda türkiye'ye düşen görev ermeni lobileri gibi rum lobileri de çalışmaya başlamadan harekete geçerek gerçekleri dünyaya gösterip böyle bir şey olmadığını kabul ettirmektir.
(bkz: sozde ibne soykirimi)
sözde ermeni soykirimi'nin yalan oldugu ortaya cikinca, onumuze getirilecek asilsiz iddia.
daha once bu baslikta yalanlamama ragmen gitgide inanmaya basladigim soykirimdir. soyle ki kokeni pontusa dayanan biri olarak ben de kokenimi merak ettim ve dedeme annesinin, babasiyla evlenmeden onceki ailesinin nereye gittigini sordum belki bir umut onlari bulma umidiyle. fakat dedem bu soru karsisinda huzunlendi ve bana "onlari turkler denize doktu" dedi. nasil yani dedigimde ise mubadelede oldurulduklerini soyledi. ama ben hala inanmak istemiyorum. belki hastaliktan olmuslerdir dedem yanlis biliyordur. belkide turklestirildigim icin inamamiyorum.
(bkz: ooeeh)
(bkz: e yeter be)
tarihçilerin " kısa bir ara$tırma yapıldığında bahsedilen zaman diliminde böyle bir devlet yoktur, kurulmamı$tır " dediği, ermenilere özenen yunanlıların yediği nane.
"bir ülke bütünlüğünü bozmak isteyen her gücü bir şekilde yok edebilme hakkına sahiptir" sözünü söyleten olaydır.

ermenilerde de aynı durum geçerli olmaktadır. bir ülkeyi parçalamaya çalışmak onu bölmek küçük parçalamaya çalışmak vatan haiinliğidir. vatan hayinlerinin de o ülke içinde yaşamaya pek hakkı yoktur..
her sene 19 mayıs'ta anılan sözde soykırım.
ayrıca selanik'teki konsolosluğumuzun hemen yanına pontus soykırım anıtı dikilmiştir.
2009'da işviçre tanımış...
arjantin 43567kez tanımıştır.
bugün taraf gazetesi'nin "türkler rumlara da soykırım uyguladı" haberinin maddesi.
yunanistan'da, hem sözde pontus soykırımı'nı tanıtmak, hem de ülkemiz aleyhinde propoganda yapmak amacıyla yakın zamanda, uydudan da yayın yapabilen bir tv kurulacakmış. yayın dili de pontusça olacakmış.

http://www.yg.yenicaggaze...bergoster.php?haber=47165