bugün

Söz gümüş ve sükut altın ise gürültü çinkodur. şeklinda editlenebilcek bir atasözüdür. aynı zamanda doğru bir önermedir zira çinko çok ses çıkarır.
susmayı adet edinmiş insanımı özetleyen cümle.
her şeye susar bu ülke insanı... ata sözlerine bakınca...
he evet en iyisi susmak he...
ayakkabı kutusu?
sükut iyidir evet.
Susmak altın gibi değerlidir. Susarsan mihenk taşı olursun. Sana göre değer biçerler, etrafın.
(bkz: söz gümüş ise sükut ayakkabı kutusudur)
ilkokul öğretmenimin klasik sözüdür.
oran orantı konusunu özetleyen atasözüdür. içler dışlar çarpımı bunu kanıtlar.
(bkz: söz sükutsa gümüş altındır)
şu sözü konfüçyüs söylese herhalde üstüne 4-5 kitap yazılırdı. 5 kelime bir araya gelip hayatın anlamını oluşturmuşlar.

tanım: bir atasözü.
Ya bosversene, bu yasima kadar oyle yaptım da ne oldu. Hala diyorum kızım neden iki tane indirmedin, bak icinde kaldi diyorum kendime. Yani yeni salinan hayvan misali gelene gidene saldirilmaz zatende. Gerektiginde vericen agzinin payini.
Söz de sükut da değilim.

Pırlanta olma ihtimalim şuan tavan. Allağam çak matlayam.
Altının da gümüşünde canı cehenneme.. Sessiz sessiz yaşıyorum..
Dinlemekten akıl, söylemekten pişmanlık doğacağını belirten söz.
aslında salt suskunluğu yücelten bir atasözü olduğunu düşünmüyorum. eğer öyle olsaydı birçok hatip ve bilim insanı boş konuşuyor olurdu. bir de asosyaller tarafından çok benimsenen bir söz bu. adam iki kelimeyi bir araya getiremiyor. sonra gelip bu atasözünü öne sürerek kendini yüceltmeye çalışıyor.

konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde cahil cesareti ile yalan yanlış konuşan kişiler için tam oturduğunu düşünüyorum.
duyulan en sikko söz.

arkadaslar sessizlik ölümdür.
insan sosyallesmek, bası dolu bası bos konusmak icin var.

sikeyim yalnız insanı cok matah cool sanmalarınızı da sessiz insanı en bilge o demelerinizi de.
bilge durmayalım, cool durmayalım. ama hayatı sıcacık insanlarla paylasalım.