1. 1.
  açılımı: strenghts-weaknesses-opportunities-threats'tir.yönetimde karar aşamasında yapılan bütün analizler amaç, çevre ve organizasyon kaynaklarıyla ilgili olmalıdır ve SWOT analizi buna güzel bir örnektir.çok kullanılan ve bilinen bir yöntemdir.
  5 ... hec
 2. 2.
  s; guclu yonler, w; zayif yonler, o; firsatlar, t; tehditler olarak turkcelestirilebilecek, isletmenin cevresine uyum gostermesi amaciyla yapilan analiz turudur. planlama fonksyonunun onemli parcalarindan biridir.
  2 ... painkiller
 3. 3.
  S- Strength (olumlu ve güçlü olan özelliklerinin belirlenmesi)

  W- Weakness (olumsuz veya zayıf olan özelliklerinin belirlenmesi)

  O- Opportunity (içte ve dışta sahip olduğu fırsatların belirlenmesi)

  T- Threat (olası tehlike ve risklerin belirlenmesi)
  2 ... crazy
 4. 4.
  karar alım sürecinde rol oynayan temel aşamalardan biridir. sözkonusu tüzel/gerçek kişi, yeni bir karar üzerinde düşünürken iç ve dış çevresini bu şekilde değerlendirmelidir. swot' un açılımı tek tek strenght, weakness, opportunity ve threat analizleridir.
  bu sayede tüzel/gerçek kişinin alt ve üst kapasitesi, önündeki fırsatlar, ve bu fırsatları değerlendirince/değerlendirmeyince karşısına çıkabilecek tehdit unsurları saptanabilir.
  1 ... istand4art
 5. 5.
  türkiye pek çok kobi de asla uygulayamacağınız faideli yöntem. çünkü şirket sahipleri söylediğiniz hataları kabul etmiş gibi görünse de, içten içe size karşı koyar.
  2 ... pilotmont
 6. 6.
  Vaka analizi yarışmalarında öğrencilerin kesinilkle başvurduğu bir yöntemdir. Genellikle yarışma jürisinin gözünü boyamak için kullanılır. ( en azından biz öyle kullandık )
  ... beygiristayn
 7. 7.
  Şirketlerin veya kişilerin kendi durumlarını ölçmek için kullanılan stratejik analiz yöntemi.

  Strenghts - güçlü yönler
  Weaknesses - zayıf yönler
  Opportunities - fırsatlar
  Threats - tehditler

  olarak türkçeleştirilir.
  1 ... ghost writer
 8. 8.
  bazı üniversite öğrencilerin parayla yaptırdığı research paper tarzında bir analiz çeşididir.
  ... passion
 9. 9.
  pazarlama hocalarının "hayatınız için önemli kararlar alırken, önce kendiniz için yapın" dedikleri analiz. güçlü yanlar ile fırsatların değerlendirilmesi ve zayıf yönler ile meydana gelebilecek tehlikelerden korunulması esastır ve bireyler için de yapılabilir bir analizdir.
  1 ... myxomatosis
 10. 10.
  işletmenin kendi iç yapısını analiz ettiği yöntemdir.
  ... larsmon