bugün

bir guns n roses klasiği.

she's got a smile that it seems to me
reminds me of childhood memories
where everything
was as fresh as the bright blue sky
now and then when i see her face
she takes me away to that special place
and if i stared too long
i'd probably break down and cry

sweet child o' mine
sweet love of mine

she's got eyes of the bluest skies
as if they thought of rain
i hate to look into those eyes
and see an ounce of pain
her hair reminds me
of a warm safe place
where as a child i'd hide
and pray for the thunder
and the rain
to quietly pass me by

sweet child o' mine
sweet love of mine

where do we go
where do we go now
where do we go
sweet child o' mine
yapılan hiç bir coverinin aslı kadar güzel olmadığı şarkı.
ülkemizdeki amatör rock gruplarının repertuarında sıkça bulunan bir guns n roses parçası.
en iyi 100 gitar solosu listesinde 37. sırada bulunan soloya sahip, harika gnr şarkısı.
3.34ten sonrası ve "where do we go now" kısmı bitirir adamı..
(bkz: efsane)
gitar solosuyla beynimi yemiş şarkıdır.
sırf gitar solosu için bile dinlenebilcek bir şarkıdır ve başındaki intro en iyi gitar riffleri arasındadır axlin sesi slashın gitarı davul bas, bütün grup sanki bu şarkı için yaratılmış bu şarkıyla bütünleşmiştir sanki guns ın en güzel şarkısıdır bence ama welcome to the jungle ı daha bi severim o ayrı mesele
bon jovi de güzel yorumlayabilir bu parçayı.
inanılmaz,muhteşem ötesi bir girişe sahip olağanüstü güzellikte sanat eseri...
sheryl crow da gayet iyi coverlamıştır bu şarkıyı.
axl rose bu şarkıyı, eski sevgilisi stephanie seymour'a yazmıştır.
hiç sevmediğim ve sevemediğim guns and roses'ın en ve belki de tek sevdiğim şarkısı. axl'ın viyaklayan vokallerine rağmen çok hoştur. gitar solosunu da fazla abartmaya gerek yok ama işte slash kadar iyidir. ayrıca axl şarkıyı stephanie seymour için değil o aralar aşık olduğu ve bir ay kadar da evli kaldığı (ne aşk ama) (çok da bi yerimdeydi) meşhur everly brothers grubundan don everly'nin kızı erin everly için yazmıştır.

'öyle bir gülümseyişi var ki
çocukluğumu hatırlatır bana
mavi gökyüzü ne kadar tazeydi
o zamanlarda'
şeklinde axl'dan beklenmeyecek kadar güzel sözleri de vardır.

dinlemek ve nostalji yapmak isteyenlere;

http://www.youtube.com/watch?v=P-AYAv0IoWI
akustik gitarla ve axl gibi viyaklamadan söylenirse hatunların size kestane şekeri ikram etmesini kolaylaştıran, hedefi bulan şarkılardandır (bkz: ben yaptım oldu)
adam : senin için şiir yazdım
kadın: daha önce de yazmışlardı

adam : senin için şarkı yaptım
kadın: daha öncede yapmışlardı

adam : senin için bir film yapsam
kadın: yapıldı ve ben oynadım zaten

adam : ben seninle birlikte olmak istiyorum
kadın: evet, herkes istiyor işte herkes

adam : fakat ben sana aşığım
kadın: tamam, istersen şimdilik sevişelim, sonrasına sonra bakarız

adam : sen beni anlamıyorsun
kadın: boşver, geliyormusun yatağa cicimm...
dirinünü new new şelinde gayet eğlenceli gitar riff'ine hasta olduğum parçadır.
Yuzunu butun klip ve konserlerinde saclarindan dolayi goremedigimiz solocu tarafindan atilan ve bu gitar solosu icin dinlenen sarkidir.
solosunu atmak için teknik birikimden öte hissiyat gerektiren parçadır. çünkü o solodaki bendler için hissetmek gerekir.
insanda "bizim yaramaz oğlan" gibi bir çeviri etkisi yaratan gaz ötesi guns n roses parçası.
her dinlememde eski kız arkadaşımı aklıma getirse de yine de dinlemekten vazgeçemediğim enfes eser. gitar solosu efsanedir, vurucudur, yıkıcıdır.
sabahınan okula gideriken radyoda çalmasıyla uyanmamı sağlayan şarkı. şaheserde denilebilir.
bir babanın kızına yazdıklarından esinlenilerek yapıldığı söylenen guns n roses eseri.
moral ayırt etmeksizin insanı mutlu yapan $arkıdır efenim.
araba kullanırken dinlenildiğinde, şarkının sonlarına doğru çaktırmadan bir trafik canavarı yaratabilen ve şarkı bittiğinde normal hız limitlerine acı acı dönülmesini sağlayan, bu da yetmezmiş gibi bir de muhteviyatında doğaüstü güzellikte hayvani bir solo barındıran ölümsüz başyapıt.
(bkz: minor dizileri yalayıp yutmak) *
guns'n roses, 1986 yılının mart ayında geffen'le anlaşma imzaladı. hiçbir şey yapmadan geçen ayların sonunda, great white'la da çalışmış olan sert, akıllı ingiliz alan niven'ı menajer olarak aldılar. sonra da yapımcı bulundu: inanılmaz sabrıyla olağanüstü teknik becerisini birleştiren bir kayıt mühendisi, mike clink. üstüne üstlük, grup son bir şarkı daha yazmıştı: "sweet child o'mine". cecil b. demille'in evinde, slash "aptalca bir kişisel çalışma" olarak, şarkıya imzasını atacak son ölçü ile uğraşıyordu. stradlin de ona eşlik eden akorları çalmaya başladı. ikisinin de haberi yoktu ama o sırada rose üst kattaki odasından onları dinliyor, şarkı sözlerini yazıyordu. slash, "eğer axl orada olup söz yazıyor olmasaydı, şarkı asla var olmayacaktı," diyor.
güncel Önemli Başlıklar