1. 1.
  Suudi arabistanın firması aramco ya ait en önemli iki petrol tesisi vuruldu. Saldırıyı yemendeki şii husiler üstlendi. Hal böyle olunca gözler irana çevrildi. Bunun üzerine hemen abd saldırılarda irana işaret etti ve iranın kesinlikle suçlu olduğunu ilan etti. Hatta mike pompeo bunun savaş sebebi olduğunu açıkladı. Körfezde vurulan tanker senaryosu tutmadı ama,

  Abd allem etti kallem etti ne yaptı ne etti yine faturayı irana kesti. Abd ortadoğu karıştıracak bunda oldukça kararlı. Suudi hava savunma sistemi abd yapımı patriyotlar saldırı esnasında çalışmamış. Hayret. baksen şu işe. niye kine acaba?

  Bu tezgahı suudla birlikte planlamışlar anlaşılan..

  iran aklını başına toplamak zorunda. Eğer suriyede türkiye ile birlikte hareket etmezse bölgede zor günler onları da bekliyor.

  --spoiler--
  Saldırıya uğrayan Aramco tesisleri bir hafta sonra ilk kez görüntülendi

  Bir hafta önce saldırıya uğrayan Suudi Arabistan'ın devlet petrol şirketi Aramco'ya ait iki petrol tesisinin ilk kez görüntüleri yayınlandı.

  Bir hafta önce saldırıya uğrayan Suudi Arabistan'ın doğusundaki Aramco'ya ait Abkayk ve Hureys tesislerinin görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde, saldırı nedeniyle zarar gören tesislerde tamir çalışmalarının sürdüğü görülüyor.
  Güney Aramco Güney Petrol iş Bölgesi Genel Müdürü Fahd Abdülkerim, zarar gören tesislerin tamiri için gerekli parçaların ABD ve Avrupa'dan getirildiğini ifade etti. Karim, çalışmaların haftanın 7 günü 24 saat devam edeceğini ve saldırıya uğrayan iki tesisten biri olan Kureys'te üretimin eylül ayı sonunda tekrar tam kapasiteye ulaşacağını dile getirdi.

  Tesisler, geçen hafta cumartesi günü sabah saatlerinde hedef alınmış, saldırıyı Yemen'deki Husiler üstlenmişti.

  ABD, iran'ı sorumlu tutarak saldırının kuzeybatıdan geldiğini savunmuş, iran tarafı iddiaları reddetmişti.

  https://tr.sputniknews.co...nra-ilk-kez-goruntulendi/
  --spoiler--

  suudi petrol tesislerinin vurulması
  ... gazeloglu
 2. 2.
  Tam da bu saldırıyı bekliyormuş sanki. Ama açıklama yapan trump hiç acelem yok dedi. ilginç.

  --spoiler--

  Trump: iran'daki 15 hedefi vurmaya hazırım ama acelem yok

  ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin iran’daki 15 hedefi vurmaya hazır olduğunu ama bu konuda acele etmediğini söyledi.

  Oval Ofis’te gazetecilerle bir araya gelen ABD Başkanı Trump, "Yapabileceğim en kolay şey, siz burada otururken, 'Hadi arkadaşlar başlayalım' demek olur. Bu, iran için çok kötü bir gün olur. Yapabileceğim en kolay şey, iran’daki 15 farklı büyük hedefi devre dışı bırakın demek olur. Bunu yapabilirim ve her şey buna hazır. Ancak eğer yapmama yetkim varsa bunu yapmamayı tercih ederim" ifadelerini kullandı.

  Trump, açıklamasında "Bunu bir dakika içinde yapabilirim, hemen burada, sizin için, sizin de yazabileceğiniz büyük bir hikayeniz olur" diye konuştu.

  iran’ı vurma konusunda acele etmemesinin zayıf olduğunu değil, güçlü olduğunu gösterdiğini söyleyen Trump, "Bunun bir hafta sonra, yoksa iki, üç hafta sonra olması önemli değil. Bizim nasıl davrandığımız, çok da büyük güç göstergesi olduğunu düşünüyorum" dedi.

  Trump, "Gücünü gösteriyorsan itidali de göstermelisin. Farklı yapmak çok daha kolay. iran, eğer uslu olmazlarsa zamanlarının olmadığını biliyor. işleri kötü gidiyor, oysa ben iyi gitmesini isterdim. iran’da çok sorun var" diye ekledi.

  https://tr.sputniknews.co...a-hazirim-ama-acelem-yok/

  --spoiler--

  suudi petrol tesislerinin vurulması
  ... gazeloglu
 3. 3.
  bu trump suudların donuna kadar alır net acıyormuyum tabi ki de hayır beter olsun amk türk düşmanları.
  2 ... saglamyazar