bugün

bir ılımlı islam icraatıdır..

evet sevgili dalyaraklar hani akpliler ılımlı islamcıydı..

bas bayaga sizi kast ediyormuş abd.
bak bunun arkasında kesin amerika vardır. suudiler bi konuda taviz istemiştir, amerikalılar da "çarşafı kaldırırsan o tavizi veririm" demiştir.

ve bundan sonra trump´ ın kafasındaki şey, amerika´ da çarşaf giymeyi yasaklamaktır, tahminen. "suudiler bile kaldırdığına göre, biz de yasaklayabiliriz" diyecektir, şu konumda bunu kongre´den çok çabuk geçirir.

zaten amerika ziyaretinden önce yapmış suudiler bunu.
Siz inanıyor musunuz toplumun bunu hemen kabul edeceğini?

3 sene yaşadım suudi arabistan da, kızların sadece gözlerine bakarak yaşını söyleyebilen erkekler var. Durum o derece vahim. ilk 10-15 yıl pek bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.
Kadınlar hemen kabul edecektir. Kim öyle dolaşmak ister ki?
Türkiye’deki arapçılar’ın yüreğine inen olay.

Darısı islam’ın da yasaklanmasına...
Bir yandan iyi öte yandan hükümet kim oluyor da, insanların ne giyeceğine karar veriyor dedirtiyor, lütfediyormuş gibi, artık çuval giymek zorunda değilsiniz, diyorlar, artık çok geç, insanlar bu saçmalığa alıştırıldı.

Şu islam ve saçmalıkları.
suudi mollaların nasıl seslerini çıkarmadıklarına şaşırdığım durum. türkiye'de çarşaf zorunluluğu olsaydı ve biri bunu kaldırmaya çalışsaydı 2. madımak katliamı yaşanırdı lan.
Sorun yok yallah irana deriz, orda hala şeriat var.
Kadınlar yavaş yavaş tüm dünyada haklarını istemeye başlıyor, bu en üst düzey ülkelerle şeriat olan ülkelere kadar heryerde var, ha iran'daki kadınlar saçlarını kazıtarak vb eylemlerle şeriattan kurtulmaya çalışıyor -evet arap kadınların böyle bir eylemleri olmadı ama yeni prens kafasında başka şeyler düşünüyor olmalı- ki suud kadınlar bu yasağın kalktığını duyunca hemen çarşafları atmışlar, zamanla daha özgürleşerek diğer haklarını da isteyecekler.
Bunlar güzel şeyler.
yakında "yallah türkiye'ye" diye bağırırlarsa hiç şaşırmam.
Arabistan ın muaviye dinini yavaş yavaş bırakıp gerçek islam a yaklaştığını gösteren durum.
nedeni ne olursa olsun suudi atabistanın dünyayla entegrasyonunu ilerleten bir gelişmedir. daha önce de kadınların ehliyet alma yasağının kaldırılmasıyla benzer bir adım atılmıştı. suudi arabistan bu türden daha yedi bin adım atarsa dünya ile entegrasyonu küçümsenmeyecek derecede ilerlemiş olur.
güncel Önemli Başlıklar