bugün

komunist mottosu olarak un yapmistir. ben de kullanirim arada oysa.
bu tipler genelde 1 mayısta ortaya cıkarlar. sağ el havaya kaldırılır ve sifon çeker gibi bir aşağı bir yukarı tempo tutarken söylenir. sabirsiz insanlardir sıranın kendilerine gelmeyeceğini bilseler bile sifon çekerek gırtlak patlatmak hoşlarına gitmektedir. manyak esprileri mevcuttur. *
solculuğa yakışmayan bir slogan. daha çok yalvarırmış gibi duruyor. bir solcu olarak hiç kullanmadım...
herhangi bir yönelime ait olmayan gerekli slogan. unutulmamalıdırki bana dokunmayan yılanın bir sonraki hedefi ben olabilirim...ayrıca medeni kanunda hak verilmez alınır ilkesi mevcuttur...
her daim popülerliği olan, eylemlerin hit sözü haline dönüşmüş, sağcısı, solcusu, bir şekilde düzenden memnun olmayan kişilerin dudaklarında hayat bulan slogan.
susurluk kazasının ardından başlayan sürekli aydınlık için her gün bir dakika karanlık eylemleriyle eylem literatürümüze girmiştir.
küçükken, "gerçekten sıra bana mı gelecek" diye düşündürten slogan
daha eski sürümü 'bugün bana yarın sana' olan, Haksızlık karşısında tepkisiz kalınıp yola devam edildiği müddetçe işitilmesi muhtemel slogan.
milyonlarca kişinin bir zamanlar haykırdığı bir slogandır. bu halk yinede susmayı bilmiştir ama yada susturulmayı...
(bkz: konuşma!boşa konuştukça bir bok olmayacak)
- kunç abi, susma sustukça sıra sana gelecek abi..
- dört seriden gidiyor numara, baktım ben
- nasıl abi?!
- kart geçiren öncelikli oluyor diyorum.
bi arkadasımın 4 yasındaki kardesinin kurbanlık koçun kulağına eğilp sarfettiği slogandır.
(bkz: yeni nesil anam bunlar hepsi böyle)
bir ara lamba kapatırdı bunlar. televizyonda çok popülerdi. susurluk skandalının patladığı zamanlardı. o zaman da anlamsızdı. şimdi de anlamsız.
kimilerinin mizah aracı olmuş motto. malesef sustukça sıra herkese gelecek, derdimizi anlatmayı unutturdular. itaate çağrılıyoruz hayırlısı.
hükümet tarafından "sus konuşma yoksa sıra sana gelecek" şeklinde şekil değiştirmiş slogandır.

(bkz: doğan medya grubu)
son yılların içi en dolu sloganı.
bunun doğruluğunu sıra bize gelince anlayacağız ne yazık ki...
artık eylemlerde duyamadığımız güzide sloganlardan. liselilerin diline dolaşırsa vah halimize. sıçar batırırlar.
"Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.

Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.

Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.

Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı"

Martin Niemöller
28 şubatı hatırlatan slogan.
Martin Neilmöller adlı alman tarafından resmen somut örneği verilen mükemmel doğru söz.

Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı. (Martin Neilmöller)
sadece devlet güçlerine karşı kullanmaması gereken müthiş söz.bu söz dünyadaki her haksızlık için geçerli.. iyi niyetle bir şey yaptığı için tutuklanan insan için de söylenmeli ve ses çıkartılmalı,engelli kıza tecavüz ettiği halde salıverilen insana da susulmamalı ya da savaşlara..kısaca tüm haksızlıklara.
bir kezban repliği*.
(bkz: türkiye neden suriye meselesine burnunu sokuyor)
küçükken bu sözü hep yanlış anlardım, susma sustukça sıra sana gelecek, susunca konuşma sırası sana gelecek sus o zaman neden konuşuyorsun ki diye, şimdi değil arkadaşım küçükken, bir meslek vardır ismi avukat, insanların haklarını savunurlar konuşarak, susarsanız hiç bir şeyi savunamazsınız susmayınız efendim susmayınız.
sıra size de gelecek.

http://goster.co/wp-conte...uk-Kelime-Esprileri-5.jpg