bugün

konuşulan kişi ya da kişilerin birden hep beraber susması ve bu sinir bozucu sessizliğin saniyelerce uzaması, geçen her anda herkesin ''lan resmen bu saniyede de bişi bulamadık konuşacak allahım al canımı da hem ben kurtulayım, hem de bu zavallılar <la la adam ölüyo lan> diyip konuşacak bir konu edinsinler..'' diye düşünmesi ve herkesin, diğer herkesin böyle düşündüğünü bilmesi.. yine sessizlik..

bir insanın sosyal yaşamında karşılaşabileceği asap oynatıcı karedir bu.. bunu durumu aşma yöntemleri de ilkokuldaki ''sosyal bilgiler'' dersinde yatmaz, isimlere kanmayın.. belli başlı replikler ve sorular vardır bu sessizliği kırmaya yarayan.. buraya gelin, beni okuyun gayrı:

havalar da kötü gidiyor

bunu duymuşsunuzdur zaten.. sit-comlara bile düştü.. artık bilindiği için fazla kullanılamıyor.. ben şahsen ''ben de sirkte işe girdim, hipopotama veren adam olarak görev alıyorum.. ssk'sı falan iyi de vazelin masrafı belimi büküyor.. tabi hipopotam da belimi büküyor..'' demeyi bile tercih ediyorum.. en azından daha enterasan bi konu konuşulur..
yağmurdan kardan ne kadar gidecen yani di mi?

ee okul nasıl gidiyor

bu genellikle fazla görüşülmeyen bir aile yakını olur..

- iyi gidiyor..
bu kadar.. 4 saniye kazandın.. tebrik ederim..

ergenekon da nası oldu ya öle

yeni yeni popüler olan bir konu başlığı.. ortamdaki siyasi heyecan katsayısına göre kurtarıcı bir konu olabilir, hatta taraflar tartışmalarını bitiremeyip, yeni bir gün bile alırlar buluşmak için.. şahsım adına konuşuyorum, gidene bassınlar..

fener den adam olmaz hemşerim

nostaljik bir konu başlığı.. adamlar kıtalararası şampiyon olacaklar hala ''ne olacak bu fener'in hali?'' diye diye gün geçer mi a bilo? olsun hala kullanılabiliyor.. 'fener' yerine 'beşiktaş' ya da direk 'küpkafa' diyin, karşınızdaki biraz futboldan çakıyorsa, bi daha sessizlik yüzü görmeyin.. eğer karşınızdaki yıldırım demirören'se, kafa yiyin..

bence ökaryatik hücrelerdeki mitkondri seviyesi atp enerjisi açığıyla doğru orantılıdır

çok bilgi birikim gerektiren bir başlık.. fazla sonuç alamazsınız, hatta konuya gireyim diye bayılanlar olur stresten, söyleyeyim..

bütün bunların dışında konuştuğunuz kişinin direk dudaklarına yapışmak da sizi bu stresten kurtaracaktır.. ama tabi bu dediğimi amcanızla falan konuşurken yapmayın, sevgilinizde deneyin.. yoksa sizin soyunuz asırlar boyu ''bizde de hem ensest hem de gay bi dede vardı, n'oldu ona.. taşlamışlar galiba..'' başlıklı bir kurtarıcı konu sahibi olur..