bugün

Susam diye okudum aklima simit geldi.
Patlaması için bir kıvılcım yeterli olacaktır.
Kadın, sustuysa, kırmızı alarm vaktidir.

Kadın sustuysa, hayal bitmiştir.

Veyahut biraz daha biriktireyim de, vezüv gibi patlatayım, feleği şaşsın diyordur.

Velhasıl iki türlüsü de fena!
susan kadın çok tehlikelidir arkadaşlar. susmasının altında yatan o derin düşünce size olan artık ümidi sevgisi sadakatinin bittiğini gösterir.

seven kadın konuşur, suçlayıcı da olsa kırıcı da olsa konuşur. neden? çünkü sizden hala bir şey bekliyor.

susan kadın öyle değil işte. bir sonraki evre zaten gidişi oluyor. geçmiş olsun.
Zamanında çığlıklar atıp sesini duyuramayan kadının vazgeçişidir.
infilak etmeye çeyrek kalmış kadındır. Tam siper yatılmalıdır.
az sonra istediğini alacaktır.
görsel
Gıdıklanarak ciddiyeti bozulması gereken kadındır.
Susan kadın öyle bir kavramdır ki; birine enai, birine saf, birine hain, birine sinsi vb. anlamlarını ifade eder. Genellikle türün bu örneklerinden korkulmalıdır çünkü sinsi olma ihtimalleri saf olma ihtimallerinden yüksektir. Eğer üstünüzde kadın saçı veya kadın kokusu yok ise o suskun geceyi sadece küçük bir trip ile geçirebilirsiniz.
Bir kadın susuyorsa tehlike arz eder.
Seni kaale almıyordur.
kendisinden hemen korkup kaçılmaması gereken kadındır, yani en azından duruma göre.
bu kadar karmaşık değiller. Kırılmıştır susuyordur. Kırıldıysa bir kıran vardır. O halde ıs kıran kişiye düşüyor. Bu kadar basit.
kızmıştır küsmüştür kafası bi şeylere takıktır. düşünüyordur.
susmuyodur o. trip atıyodur.
Kırılmıştır. Bağırıp çağırmıyorsa tehlike o zaman gelmiştir. Herşeye tamam der ama üzüldüğünü kırıldığını belli etmez. Manasızca içine gömülür, başlarda çok konuşur çok sinirlenir ama karşısındaki konuşmaya başlayınca susar.
beni en çok sinirlendiren kadındır. belki de susmasındaki amaç budur(genelde ümidi kalmamışsa yapar ama) sırf karşısındakini acıtmak. bana kadınlar sakın, kalpleri kırıldığından bahsetmesin, değer veren erkektir sürekli kalbi kırılan. iki gram piç bir birey görsün kadın, hemen peşinden koşar. neden mi böyle; nedeninden değil daha çok neresinden bildiğim; kızlar sizin sokakta görüp etkilenip pas alamadığınız erkek de benim, değer verip de ağzına sıçılan beyefendi erkek de. sizleri farklı doğal ortamlarınızda izleme şansı buldum, bunu yaratmak çok da zor olmadı. nerede bir kadının nasıl etkileneceğini, hangi durumda beni kendine bağlamaya çalışacağını, nasıl bir halde ultimatom vereceğini ve bu ultimatom yemediğinde nasıl da pişman olacağını defalarca gördüm. kadın dünyanın en büyük sorunudur, net ve büyük harflerle yazdım bunu. eğer öyle olmasaydı; kadın, en çok kendini kendi cinsinde acıtıp başka kalan her şeye karşı onla birlik olmazdı.

susan kadın düşünür, kendini yer bitirir. önce kendini bitirir sonra karşısındakini. aslında kadın hep kendini bitirir, mücadele etmeye cürreti bile yoktur.
uyuyordur.
konuşsa da, anlatamayacağını, anlaşılamayacağını fark eden kadındır.
illa bir işlerin peşinde olması gerekmez. sadece artık susması gerekiyordur ve susuyordur.
çok da anlam yüklemeyin.
yeterince anlatmıştır.
Aslında konuşan kadındır, kendi içinden konuşmaya devam ediyordur ama sesi çıkmıyordur. Kadın tüm umutlarını yitirmediği sürece susmaz, susuyorsa da sebepler bellidir.
-konuştuğu kişi söylenecek her şeyi söylemiştir. gereksiz tatava yapmamak için susuyordur.

-sinirlidir. ağzını açarsa omuz üstünde baş kalmayacaktır. sabrediyordur.

-dinliyordur.

-yorgundur.

-konu hakkında bir şey bilmiyordur.

*her insan gibi
Fırtına öncesi sessizliktir.
büyüklük ben de kalsın felsefesini benimseyen kadın.
güncel Önemli Başlıklar