1. 189.
    yakında bu kilptekilerin hepsini fetöden içeri atarlar.
    ... true
  2. 190.
    beyaz türkleri hedef alan, az solculaşmış kişilerin toplandığı, türk solunun hassasiyetlerine de vurgu yapmış bir kliptir. uyuşturucuya özendirmesinden daha çok hiç adını duymadığım uyuşturucuları dillendirmesi de suç. ayrıca esrara hafif bir eğilim var ama sezip geri durmuşlar gibi. sisteme başkaldırıdan daha çok statükocu beyaz türk rüyası var klipte. ancak çok güzel rap yapan insanları da içinde barındırıyor. toplumsal hassasiyetlere değinmesi de güzel. fetöden içeriye atılamaz çünkü sözlere bakarsanız hiçbirinin cemaaten çıkma olmadığı anlaşılır. ayrıca bu kadar rapçıyi bir araya toplayıp tek bir bilinçle hareket ettirmek de kolay iş değil.
    ben klibi izledim. sol hassasiyetleri barındırıyor. içinde allah geçmiyo, namaz kılmıyo.
    ... gbuepfh
  3. 191.
    Şarkı çıktığından beri nerdeyse her gün dinliyorum neresinde uyuşturucuya özendiriyor amk? Almanyadan bahseden eleman ordaki gençlerin uyuşturucu batağında olduğundan bahsediyor ve bu durumun hoşuna gitmediğini vurguluyor.
    "Çözülemeyen gizemli esrar bu" sözlerindeki "esrar" ın bitki olan esrar olmadığını anlamak için de çok yüksek bir iq ya gerek yok aslında.
    2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  4. 192.
    kadına şiddeti konu edinen,ama erkeğe şiddeti görmezden gelen berbat bir şarkı ve klip.
    -1 ... lafcimrisi
  5. 193.
    Ferdi baba youtube önerilerimde gençlere gereken cevabı vermiş.

susamam

Arabesk'in kaderci felsefesini çok güzel yansıtmış, boşuna uğraşmayın diyor adam.
    Tam da onların videoya doğru bakıyor yahu, ayarlasan olmaz gece gece koptum yeminle.
    1 ... ferdici