bugün

survivor yunanistan-türkiye yarışmasında türk milletinin, açıklamalarını sinirden dişlerini gıcırdatarak dinlediği yunanlı yarışmacı.
(bkz: yunanlı)
desteklediğim tek yunan yarışmacı
kendi ülkesinde televizyon başındakiler tarafından da fanatık olarak görülen,
yunanistandaki eğitim sisteminin aynası kişi.
(bkz: yunanli pantelis)
survıvordakı türk düşmanıdır. uyuz bir kişiliğe sahıp olup; bazen atalarımız ne iyi etmiş de bunları denize dokmüş dediğim durumdur.
oyundaki en güçlü türk'ü gözünün içine baka baka eleyen yunan.
kendisine güvenen türk oyuncuları bir oyun oynadığının bilincinde olduğundan ağzı açık bırakmıştır.
saflığımızdan dürüstlüğümüzden yararlanmıştır ama oyunu kuralına göre oynamıştır helal olsundur.
en gıcık yunanlı survivorcudur. teymurun elenmesine destek olmuştur. birinci olup 250000 euro nun üzerine konduğu rivayetler arasındadır.
(rivayet yalanmış, yine kandırılmışım yalan haber dolayısıyla özür dilemekteyim)
sadece yazılışı pantelistir, hitap pandeli olmalıdır...
budaklı meşe odununu ıslatıp önüne başına çalma isteği uyandıran, sabah uyandırıp bir daha yapılması gereken hasta ruhlu kişi veya kurum.
başlarda yunan takımında da pek sevilmeyen,ama ortada pek yunanlı kalmadığından şimdilerde adamdan sayılan aşırı milliyetçi bir yunandır.
(bkz: sevmiyorum ben bu herifi)
defolup gitmiştir.
survivor türkiye yunanistan'da ucunda yemek olan butun yarısmaları türkler kazandıgı için , acından bir deri bir kemik kalan hellas bile demeye takati kalmayan zavallı yarısmacı.
gider ayak nasıl bir türk düşmanı olduğunu gösteren, elenmiş ufalanmış ziyane.
survivor yarışmasından ohh bee sonunda elendi dediğim bir yunan yarışmacısı.
türk takımı tarafından oy birliğiyle yarışmadan şutlanan papaz kılıklı adam.
türk takımından derya'nın ismini bilerek ya da bilmeyerek pandalis şeklinde yazdığı kişidir. * bana nedense inadına yapıyormuş gibi geliyor. *
Doğruyu söylemek gerekirse nadia gibi birinin bulunduğu yerde ben onu bize yunan diye yedirmeye çalıştıklarına inanıyorum.Aslen diyarbakır taraflarından alınmış bir amele olan pandelis bize yunan düşmanı diye kakalanmaya çalışılmıştır.
------
işin gerçeği kendi vatandaşın bile kendinden soğutan kişiliksiz salt bir megalo idea-cı tadı verdi bana.Düşünün yarışmanın ilk bölümünde ''yarışmayı kazanan türk 2.kemal atatürk olur'diyebilen bir adamdaki kemalist devri ve türk kompleksini düşünebiliyor musunuz?
Baştan beri sinsi tavırları ve elendiğindeki nefretini kusmasıyla halkımızın haklı olarak nefretini ve bütün akrabalarına yediği küfürlerin haddi hesabı bile yoktur.Çünkü kimdir ki pantelis?Ezik karaktersiz bir yunanlı.Lakin o ve onun gibilerin üzerindeki haksız türkler barbardır zihniyetini asla anlamamayacağım ve anlamakta istemiyorum.Gerçekler ve tarih asla çarpıltılamaz.
Zannediyorum ki ingilizlerin gazı ile düşündükleri büyük yunan ülküsünün bataklığa gidip yerine Türkiye'nin kurulması içlerinde kalmıştır.Öylede içlerinde dursun.Çünkü bu pandelis ve onun sembol ettiği şeyler asla bu ülkeyi ve bu ülkenin birliğini yıkamazlar.Onlar bunun yerine adam gibi ülkelerinde oturmaya baksınlar...
unutulup giden şahıs.

(bkz: balondan şöhretler)
büyük ihtimalle 24 mart 2007 yunanistan turkiye macinı tribünden izleyen ve maçtan sonra da survivor derya'yı hatırlamış olan insandır.
Dünkü maçtan sonra intihar etmiş olması muhtemel kişilik.
Gelmiş geçmiş en erkek Yunan.