bugün

aslanlar'ın önde yazılmasıyla 1-0 galip başladığımız müsabaka *.
önemli olan başlangıçtaki değil bitişteki sıradır dedirten, aslanların övünebilecekleri tek önceliğin isimdeki yazılış sırası olduğu yarışma.
"lan bunlar kavga etsin ben de parayı kırayım" olayı.
kendini dolu sanan insanları da boş muhabbetine katarak, içlerini boşaltan; beyin boşaltıcı! yarışma *.
iki takım yarışmacılarının birbirlerine "fincanı taştan oyarlar" gibisinden giydirip giydirmeyecekleri merak edilen, bırakınız efendim bu kadar yüklenmeyiniz yarışması.
etrafta bunu seyredecek ve gaza gelicek binlerce beyinsiz insan varken sonuçlarının ne olacağını merak ettiğim yarışma. mesela bir galatasaray maçında acaba fenerbahçe takımının bir elemanına küfür edilir mi, ya da tam tersi?
fenerbahçenin galatasaraya bir türlü yenilmemesi sonucu:
-Lan bide survivoru deniyelim belki orda yeneriz şu fenerbahçeyi hem survivorda 6'da atamazlar
dediğine inandığım saçma yarışma
isim hakkı alınamasa da inatla yapılan, bir sürü polemiğe, kavgaya, tartışmaya yol açacak program.

hatta işte program başlamadan atışmalar sözlükte de başlamıştır. bu gereksiz aptalca tartışmaların olmaması için kesinlikle karşı çıktığım, iki tarafın reyting uğruna alet edildiği program...
kesin aslanlardan bir yarışmacyla, kanaryalardan bir yarışmacının aşk yaşayacağı yarışma formatına bürünmüş ülkeyi bölme çalışmaları.

(bkz: survivor sağcılar solcular)
(bkz: survivor ateistler muhafazakarlar)
(bkz: survivor aleviler sunniler)
programda, hiç bir kulübün temsil edilmediği ifade edilse de alttan alttan buram buram imalarla temsil eden program, ismi söylenmeyen sadece kulüplerin adları. tamam yasalar bilmemneler var ama bu kadar da olmaz ki dedirten, aziz başkanın bir an önce el koymasını beklediğim durum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.