1. 1.
  ak parti millet vekili adayı ibrahim halil yıldız basına kapalı toplantıda alınan karardan sonra mahalleye inmiş hdp'ye oy verecek olan esnafla görüşmesi pek istediği gibi gitmemiş anlaşılan. iyi de oy için insanları öldürmek mi gerekir?
  hatta öldürüp üstüne bir de terörist yaftası vurmak mı?
  lan aklın mantığın alıyor mu bu ülkede hangi belediye terör örgütü mensubuna işyeri açma ruhsatı veriyor?
  medyayı kullanıp insanları manipüle edip bundan cidden oy devşireceğini sanan asalaklar yanılacaklar çünkü bu coğrafyanın insanı bu olayların gelişimini iyi bilir. kimsenin bir şey anlatmasına gerek kalmaz.

  özeti: planlı provokasyon yapan ak parti kendi ayağına sıkmış oldu.
  21 -11 ... nick burkhardt
 2. 2.
  terörü besleyen bir olay. hem terörü bitireceğim diyeceksiniz hemde bu tür olayları manipüle ederek hayatını kaybetmiş kişilerin yakınlarını kine nefrete sürükleyip terörü besleyeceksiniz.
  11 -1 ... realist yaklasimci yazar
 3. 3.
  Yalancılıkta son nokta mı hayır. Bu aq pkk'lıları ve sevicisi fetö ve dhkpc'liler için orjinal yalan uydurmaktan kolay ne var ki.
  6 -10 ... mahmut sezar
 4. 4.
  terör destekçisi bir partinin başka bir terör destekçisi bir partiye saldırdığı olaydır. yiyin birbirinizi.

  bu arada ilk saldıran tayfa akp tayfası. hdp değil.
  11 -2 ... iskit saka fatih
 5. 5.
  çaresiz muhalefetin icraatların dan dır .

  icraat anlayışları çirkeflik ve puştluk üzerine kurulu . hemen izleyelim kanıtlı olsun .

  https://www.youtube.com/watch?v=88EA7YK7dmU+
  2 -8 ... tiamat
 6. 6.
  bizim asrın lideri olayı pkklilar yaptı diyerek öldürülen esnafi pkkli yaptı. böylece kendi milletvekili adayını da aklamiş oldu. adamlar daha mahkemeye düşmeden cezadan kurtuldu.

  mynet haberlerde de şöyle bir yoruma denk geldim.

  http://www.mynet.com/habe...indan-olduruldu-4195640-1

  suruç da oy vermedi diye adam öldüren ak partili
  12 ... ruh okuzu
 7. 7.
  ak partililer bir vatandaşın evini mi basmış? hdp binasına mı saldırmış? Seçim olmuş da oy vermeyen vatandaş tespit edilip öldürülmüş... bu kadar saçmalık olmaz... hdp pkk nın baskısıyla oy alıyordu. dağ kadrosu yok oldu, köy kasabada kalan kalıntılarla bu baskıyı sürdürmeye çalışıyor. mesele bu kadar basit!
  Hem son anketler hdp'in barajın altında kalmasının telaşı da var.
  1 -9 ... deli hasim
 8. 8.
  suruç da oy vermedi diye adam öldüren ak partili
  Hiçbir saf hiçbir taraf tutmadan olayın aslını anlatacağım. "Tercih" 'lerinizi bir kenara bırakarak okuyun lütfen. insan olduğumuzu unutmadan okuyun.
  Burası suruçta olan küçük bir çarşı. Bu dükkan da bir "bir milyoncu"
  Haberiniz var mıdır bilmem, yakın zamanlarda Akp'nin düzenlemiş olduğu özel bir konferans oldu. Basına, çekime kapalı. Katılanlardan birisi gizlice telefonuyla videoya almış ve bunu internete vermiş. Cümleler aynen şöyle; "hdp'nin barajı geçmesine engel olmak zorundayız. Gerekirse tek tek gidip oy isteyin" bunun internete sızmasından sonra, suruçta bir seçim arabasıyla akp li vekil çarşıya inmiş ve esnaflardan tek tek oy istemiş.Velhasıl kelam, Bu bir milyoncu dükkanına girdiklerinde esnaf tarafından "sana verecek oyumuz yok, çık git buradan" diye kapı dışarı edilmişler.

  Kısa bir süre sonrasında da ellerinde ağır silahlarla beraber (akraba/yakın çevre toplayarak) dükkanı basmışlar. Etrafı dağıtıp, olay çıkarmışlar. Esnaf babanın bir oğlu ölmüş, bakınız kendisi fotoğrafta olan. Hemde kafasına yangın tüpüyle vurularak. Diğer oğlu ve babanın kendisi yaralı, hastahaneye kaldırılmışlar. Karşı taraftan da vekilin kardeşi ölmüş. Hastahanenin bahçesindeyken, oğul sedyede, baba yakınlarda, polis de çevrede, vekilin tanıdıklarından birisi silahla, ellerini kollarını sallaya sallaya gelmiş ve sedyedeki diğer oğulun kafasına sıkmış. ne olduğuna bakmak için yaklaşan babaya da ateş etmiş ve böylelikle bir eve ateşi düşürmüşler. 3 ölü. Üstüne üstlük basın bunu "akp'ye kanlı saldırı" diye aksetmiş ve milyonlarca insan nedir ne değildir bilmeden tam anlamıyla bir salak gibi yuhalamış.

  Ben bu olayı bütün gerçekliğiyle, tarafsız bir şekilde anlattım.
  Evet, isim kullandım ama burada dikkat edilmesi gerekilen kısım bir insanın ideolojisi yüzünden katlediliyor olması. Kişi kim, bunu yapan kim, elbette bunlar önemli detaylar ama asıl mühim olan kısım, bunu yapabiliyor olmaları. Hiç kimse inançları ve düşüncesi uğruna öldürülemez. Taraflara bakmadan sadece ölümün gerçekliğiyle yüzleşmeye çalışın. Olanın gerçekliğiyle. Neden olduğunun gerçekliğiyle.
  21 -1 ... bi susun la
 9. 9.
  HDP yi "kaka parti" olarak lanse etme cabalarinin ellerine yuzlerine bulasmasina sebep olan akp lidir.
  Her secim oncesi HDP baraj alti kalsin diye yapilan silahli - silahsiz propagandalarin yalnizca bir tanesi.
  7 -1 ... 81tw15e
 10. 10.
  Önce akp' lilere teröristler saldırsın adamlar kendini savununca da saldırgan damgasını yesin. Uzaktan terör seviciler gitsinler onlarada saldırırlarsa ülkücü kesilirler. Nasıl olsa taraf değişmeyi çok iyi biliyorlar.
  1 -5 ... uzunkartal