bugün

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov:

“ABD, Fırat'ın doğusunda ayrılıkçılığı teşvik ediyor ve gerilimi arttırıyor.
Elbette Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde bu duruma sessiz kalamaz.”

https://twitter.com/turkd...tatus/1530215429779644418
Sonra Rusya’ya karşı kalleş batının (medyatik ve siyasi) saldırılarını kınayınca, ve Türkiye’nin takip ettiği orta yol siyasetini savununca bize moskofcu diyorlar.

Ab gibi dostun olacağına, Rusya gibi düşmanın olsun.
rusya'nın bölgeden çekilirken bayrağı türkiye'ye bıraktığını gösteren haber.

hazır isveç ve finlandiya'nın nato'ya girmesi meselesi de konuşulurken ve haziran ayına da yavaş yavaş girerken pkk'lı puştları sıcak günler bekliyor.
arkadaşlar abd hükümeti olsun rusya hükümeti olsun çıkar varsa hareket ederler.
yani abd hükümeti de rusya hükümeti de dostumuz falan değil.
27 şubat 2020 idlib şehitlerini unutmadık.
ama y*yılmacı, işg*lci fanteziler dışında toprak savunması için kuzey suriye'de p*k'ya operasyonları kim desteklerse doğru yapar.
bizim çıkarlarımız gereği ise yine de abd ile de rusya ile de arayı bozmamalıyız. yine de hem rusya'nın ambargo uygulanacak hatalarına rağmen doğalgaz, s400 mevzuları sebebiyle ilişkileri çok bozmamak, hem de ukrayna'yı kışkırtıp geri çekilen nato üyesi ülkelere rağmen nato'dan çıkmamak. ukrayna zaten nato üyesi değil. gördük nato ülkesi olmayan ülkelerin durumlarını, nato'dan çıkarsak o ortadoğu ülkelerinden ve ukrayna'dan farkımız kalmaz, kıbrıs, adalar elimizden gider, işgale bile rahat uğrayabiliriz. ama kurtuluş savaşı ruhu hala bir yerlerde duruyor.