bugün

1 yıllık süre içerisinde Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatı bölgesinde belirlenen 9 bölgeye kalıcı konutların yapılması kararı alındı. hemen kızmayın lan, surilere yapılacak evlerin parasını qatar verecek. yapsınlar suriler gitsin.

görsel
https://www.yenisafak.com...maci-geri-donuyor-4533354
katar hazır el atmışken bizim istanbulu da kentsel dönüşüme soksun zahmet olmaz ise. bizim güşlü türküyemizin parası yok depremlerde evi yıkılanlara yeni evleri parasını alarak yapabiliyoruz ancak.

katar sana abi diyebilir miyiz ?
yahu nasıl parasız yapılsın o evler, ekonomimiz iflas etti, borç batağındayız ya hani?
AFAD Başkanlığımız koordinasyonunda STK'larımızın desteğiyle, Suriye'deki 284 farklı noktada projelendirilen, 86 bin 481 briket evin, 68 bin 713'ü tamamlandı. Tamamlanan briket evlere bugüne kadar 64 bin 97 aile yerleşti. Yıl sonu hedefimiz 100 bin briket ev.”

suriye iç savaşında taraftık ve adamların evlerini başına yıkanlardan bazıları da bizim desteklediğimiz gangsterlerdi. bu bedeli ödeyeceğiz. ev yapsınlar da bu insanlar ülkelerine dönsünler. biz başımızın çaresine bakarız. qatarlıların doları varsa bizim Allahımız var.

görsel

https://www.icisleri.gov....n%20briket%20ev.%E2%80%9D
göz göre göre yalan söylemek böyle bir şey. evlerin parasını katar biz vereceğiz diyor ama çıkıp da özür diliemiyor. çamur atılmış oldu bir kere.
--spoiler--
katar hazır el atmışken bizim istanbulu da kentsel dönüşüme soksun zahmet olmaz ise.
--spoiler--

bu ışıklı başkanınız imamson'un seçim vaadiydi. Kentsel dönüşüm istanbul'a kötülüktü.

birde 5 yılda depreme dayanıklı 100 bin konut yapılacaktı. ne oldu o iş. 4 yıl oldu. 80 bin konut eder.

Bitti mi?