bugün

bir beyandir.

yeter artik bizi hor gordugunuz, dedem canakkale'de sizin dedelerinizle omuz omuza savasmisti ama siz onlarin torunlari olarak bizi hor goruyorsunuz. bu vatan hepimizin. eger daha fazla fasistlik yaparsaniz olacaklardan biz sorumlu degiliz.
Kiralık ev bırakmadiniz lan allahsizlar. Kira fiyatları aldı başını gitti sizin yüzünüzden. Anlıyorum savaş falan var ama azıcıkta başka ülkelere gidin bak rica ediyorum.
peki niye filistin cephesinde ingilizlerin yanında savaştınız delikanlı deden anlattı mı diye sormak istediğim suriyeli.
Sen git onla yaşa o zaman suriye de kardeş kardeş.
bir şey yapmadınız muhalefet istemiyor sizi akp ye dua edin bol bol yakında vatandaş olacaksınız oy verirsiniz.
Geldi ateist kaşar.

Tanım bir suriyelinin feryadıdır.
En son bir ıraklı erkek arkadaşıma taciz etmeye kalktı. Tabi hastanelik oldu. Ondan sonra hepinize ön yargı.
Neden vatanını terk ettin. Burda sığınmacı olacağına toprağında ölseydin.
Gurur şeref diyorum ben.
Bana bir şey yapmadın ama kendine bir bak ne yaptın.
ananızın amını yaptınız amın evlatları.
Deden sana eksik anlatmış omuz omuza değil göğüs göğüse o. Bir de tehdit ediyor olacaklardan sorumlu değilmişmiş vatanı için savasmayip kaçan biri için gülünç sözler.
kendi vataninda kalıp (kadın ve çocuklar hariç) kendi inandıkları için savasamayacak kişi sıçmığı.
ülkede ikilik çıkarmak isteyen art niyetli beyanıdır.
şimdi bizde sizin topraklarınızda savaşıyoruz. ama siz yoksunuz. neden aceba? götünüz burda rahat çünkü.
Ne mi yaptınız ?

1. Kendi ülkeni savunmayıp kaçtın.
2. Sığındığın ülkeyi beğenmedin.
3. Gittiğin her yerde huzursuzluk çıkarttın(tecavüz,hırsızlık vb.)
4. Senin savunmadığın ülkeni benim askerim kurtarmaya çalışıp şehit oldu ve bu senin hiç umrunda olmayıp eğlenmeye gülmeye devam ettin.
5.tüm bunların yanında antep,kilis,hatay vb. sizin çokça bulunduğunuz yerlerin aslında kendi toprağınız olduğunu iddia edip oradaki insanları bastırmaya üstünlük kurmaya çalıştınız.

Şimdi bırakınbu çanakkale de beraber savaştık naralarını siz savaşta saf değiştiren bir milletsiniz ingilizlere fransızlara ne kıyaklar çektiğinizi tarih yazıyor.

Ve emin olun şuan türkiyenin yaptığını aynı şey bizim başımıza gelse yapmazlar su bile vermeyip bize düşman olanın tarafında olurlar. Buna da adım kadar eminim.

Arap sempatizanı olanlar düşünsün bunu.
Elimdeki çikolatayı gördü beni yiyecekti resmen alın bunu burdan alııın.
görsel
orta doğu, 1. dünya savaşı, sırtımızdan bıçaklama... muhattap bile olmam.
Troll başlıktır. Fakat elin suriyelisi gelip de uludağ sözlükte hesap açabiliyorsa oek de birsey yapmadigimiz anlamina gelir.
Bu ülke bir türk müslüman olarak ne kadar benimse bir müslüman arap olarak bir o kadar da senin vatanındır kardeşim. Başımızın üstünde yerin var.
Ne yapmadık diyecektin galiba.
Bu da nerde Suriyeli varsa bulup derdiniz dinliyor aq47.
Suriyeli kardeşimin haykırışı.
Çok üzülüyor ötekileştirildiği için. Yapmayın böyle arkadaşlar. Bakın sonra allah çarpar He. Din kardeşimiz onlar bizim.
biz olsak ülkemizde kalır, vurulur, vurur ama ülkemizi savunurduk. kaçana, hele ki kaçıp ağlayana diyecek tek kelime yok... evet sen bize bir şey yapmadın ama kaçmak yerine vatanını savunsaydın, bizde seni adam bilirdik... bak bakalım suriyede benim mehmedim çatışıyor şuan, sen klavyenin başındasın. bırak bir şey yapma sen bırak...
Ülkemin fakirinin alamadığı yardımı sen alıyorsun, ülken için savaşmayıp buraya kaçıyorsun, üstelik DiLENiYORSUN sana yardım elini uzatan bi dünya insanın biri sana para vermeyince arkasından sövüyorsun elinden qelse döversin, buradaki nüfusun artışı oradakine nazaran %60 arttı sen daha ne yapacaksın ???
suriyeliler bize daha ne yapabilir ki?