bugün

niye ki ya devlet zaten size 12.000 lira vermiyor muydu haftalık harçlık olarak.
suriye'ye tekrar git ve geri dön buraya. gelmenin şerefine 1200 daha alırsın.
isterseniz kuş sütü de verelim akşamları iyi gider hazır sıcaklarda geliyor demi. Gah gahın lan Lazkiye ye hedee.
1200 kime yeter amk 1 trilyon milyon anca yeter.

bu surilere maaş efsanesi halen devam ediyo mu ya...
Valla bende Türkiye liyim. Biri havadan 1200 lira verse gider köpeği olurum.
daha fazla çocuk yapın... sonuna kadar yolun, dibine kadar sokun.
Kardeş hazıra dağ dayanmaz

Emeksiz aldığın parayı yiyip içersen bereketi de olmaz yetmezde hay dan geliyor huya gidiyor.

Hele bi çalış terle alnının akıyla para kazan bak nasıl değerlidir o para
Ha yeter yetmez ama hakkın olan para için istediğin gibi eleştirir şükreder ya da isyan edersin.
suriyeli bile isyan etmeye başladı.
suri bile ekonomiyi beğenmiyor lükse bak mk.
tabi lan deli misin, hatta geçende daha bu yüzden 12.000 yaptılar maaşları. hep akp veriyor bunları, o akp yok mu o akp.
ümmetin maaşından kesintiler yapılarak düzeltilmesi gereken sorundur. misal akp gençlik kollarına bağlı insanların hepsinin maaşından ( özel sektör veya kamu fark etmez ) aylık 500 er lira kesilir ve sıkıntıdaki suriyeli kardeşlerine verilirse onlarda böyle sıkıntılara düşmez. lafa gelince "kardeşimiz onlar gelecekler tabi" diyorlar ya maaşlardan feragat etsinler biraz. bak yeminle bugün atıyorum 5 milyon üyesi varsa akp nin bu karar alınsın 2 gün içerisinde o sayı 5000 e iner.

adamın bir tanesi hayatında ilk defa kurban kesecekmiş. girmiş camiye cemaate demiş ki "aranızda müslüman var mı yardımcı olabilecek" diye. herkes el kaldırmış. adam bir tanesini almış dışarı çıkmış. kurbanı kesmişler ama bu sefer derisini yüzecek birisi lazım olmuş.10 dakika sonra üzeri kan içerisinde geri gelmiş ve tekrar sormuş "müslüman var mı yardım edecek" diye. bu sefer kimse el kaldırmamış. herkes dışarı götürdüğü adamı kesti zannedip hocaya dönmüş. hoca herkes kendisine dönünce "ne bakıyorsunuz 2 defa namaz kıldırdık diye hemen müslüman mı olduk" demiş..

şimdi bu fıkradan birileri kalkar "aa islamiyeti kötülüyor" anlamı çıkartabilir. onlara selam olsun.. asıl dikkat çekilmek istenen konu ; bu insanlar lafa gelince ümmet der kardeş der tabi gelecekler der. ama iş kendi cebine dokununca ilk başta onlar bu suriyelileri tutup tekme tokat sınırdan dışarı atar.
Haklı suriyeli beyanı.

Madem aldın ülkeye adamları, bakacaksın. Ki kendi vatandaşını madur eden bir yönetim, elin suriyelisini nasıl rahat yaşatsın ki.
bu sefer de ben akp li dayı olcam.

kardeşim 1200 lirayı somaliliye versen bayram eder çıkar bakalım telefonunu bakcam.
Bir Suriyeli feryadı.