1. 1.
  --spoiler--
  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Suriyeli mültecilere üniversitelerin de kapısını açtı. YÖK, yayımladığı genelge ile Suriye sınırındaki illerde bulunan 7 üniversitenin, Suriyeli mültecileri “özel öğrenci” statüsünde kayıt etmelerine olanak tanıdı. Genelgeye göre, mülteciler hiçbir belge göstermeden, yalnızca “beyanla” üniversitelere kayıt olabilecek. CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, “Bu insanlar öğrenci mi, terörist mi? El Kaide militanı mı, PKK militanı mı? Sırf beyanla bu kişileri üniversitelerimize sokmak ne mantıklı, ne de doğru bir yaklaşımdır. YÖK, bir an önce aldığı bu yanlış kararı gözden geçirmelidir” dedi.
  --spoiler--

  bu haber doğru ise biz türkiyede doğmakla yanlış yapmışız. hepimiz piç kurusuyuz. evet.
  3 ... x e deger veren adam
 2. 2.
  vergiyi biz verelim kahrını biz çekelim elin arabı gelsin beleşe bizim üniversitelerimizde sınavsız istediğim bölümü okusun. adaletiniz yök sizin.
  3 -1 ... x e deger veren adam
 3. 3.
  kurtleri besledigimiz yetmiyor bir de suriyelileri besliyoruz cunku Turk milleti cok zengin (!) asgari ucret Turklere fazla(!) tamam suriyeliler zor durumda olabilir de bi enayi biz miyiz arkadasim niye bu iyilik melegi Turkiye pozlari? sen once kendi vatandasini doyur sonra elbette zor durumda olana 'makul' olcude yardim et.Getirip de suriyelilere istanbul gibi cok degerli bir sehirden ev verme cunku senin vatandasin o evlerin kirasini zor oduyor.Bir de utanmadan bizim universitelerimize geliyorlar adamin Turkcesi yok hukuk okumaya calisiyor.Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu!
  1 ... mutsuzinsan
 4. 4.
  Küfür hem de ağız dolusu. benim ve benim gibi emek verip ilk bilmem kaclara girerek belkide girdigim mezun oldugum tıp fakultesine şimdilerde eli sallanarak giren adamlarin olmasi hep bizlerin emegine ayip, hem de emek veren ve hakki calinan diger kardeslerimize yazik.
  ... kum saatinin pili
 5. 5.
  suçun suriyelilerde değil yönetimde olduğu konudur. ipin ucu fazla kaçmaya başladı bir yandan adamlara acıyorum, bir yere kadar hak ta veriyordum hükümete ama artık işlerin çığrından çıktığı aşikar.
  ... kocabirbosluk
 6. 6.
  suriyelilerin türk üniversitelerin de okumasıdır.

  suriyeliler(temsili)

  https://video.uludagsozluk.com/v/suriyelilerin-türk-üniversitelerinde-okuması-129847/

  ... kadir1999 guclu cocuk
 7. 7.
  (bkz: acıma acınacak hale düşersin) beyanina katilmiyorum. Ama şu da var ki; açma ilim kapını sana yararı olmayana, ilmini yontar kalırsın cahil başa.
  1 -1 ... kum saatinin pili
 8. 8.
  10-15 yil sonrasi olasi bir sey.
  ... iplenmeyenadam
 9. 9.
  Vatansız orospu çocuklarının Türkiye'de üniversite okumasıdır.
  1 ... golgebeyi