bugün

Bu ülkeye sığınmış ve kabul edilmişlerse, miting yapma hakları elbete ki vardır, tabi valilik izni olmadan böyle bir şey yapmak suçtur, polis müdahalesi olacaktır mutlaka kamuoyuna kötü lanse edilebilir bu olay ve ırkçılık ile suçlanabilirler iş büyüyebilir hatta ve hatta sayılarının fazla olduğunu düşünürsek küçük çaplı ya da büyük çaplı bir iç savaşa dönüşebilir.
Daha durun bakalım Almanya'da üç hilalli, Osmanlı tuğralı bayraklarla miting yaparken kimse Hakaret ediyor mu Türklere?

Şimdi empati yapma zamanı. Türkler Almanya'da yaptıklarını, Kürtler de istanbul'da ve diğer batı şehirlerinde yaptıklarını bu vesileyle sorgulasın. Empati yapmayı öğreneceğiz böyle böyle.
Miting alani icinde kuru otlar olan, benzinciye yakin cukur bir arazide olursa sevinirim. Birsey deniyecemde )))
Uludağ sözlüğe girmeyeli ne olmuş böyle? herkes hümanist, insan haklarına saygılı ve ırkçılığı bırakmış. vallahi bravo böyle devam... gözlerimi yaşarttınız gerçekten.
Türkler Almanya'da kaçak mı yaşıyor Amk? Hümanizm değil sizinki enayilik. Ve bu sözde sığınmacı keneler toplumdan ayrıştırılıp, ülkelerine geri gönderilmeliler.
Çocuğunuz okuldaki Suriyeli arkadaşından bahsetse gece uykunuz kaçar, gelmiş burada sanal Hümanizm kasıyorsunuz.
hazır toplanmışlarken bindirip gönderelim kamyonlara.
oldu biz kalkalım o zaman rahatsızlık vermeyelim rahat miting yapsınlar.
yahu niye bu kadar kasıyorsunuz kendinizi, hükümet suriyeli ve diğer göçmenleri istemiyorsa açar sınır kapılarını olay biter.

göçmenler neden istanbula kayıtsız geliyor sanıyorsunuz bir sonra ki durakları insan kaçakçıları eli ile avrupa.

neden batıya giden sınır kapılarını kapatıp göçmenleri buraya mahkum ediyor?

kapıları açmaya göt yemeyince bıd bıd anca.
Bu ülkeye alındılarsa hakları vardır diyen at kafalara sormak isterim:

Farzetki yolda ben düştüm, kolum bacağım kanıyor.
Sende dedin ki, gel kardeş, evim hemen burada, yaranı saralım, bir bardak su içersin falan diye davet ettin.
Eve gelincede ben iki dakka sonra ulan bu verdiğin su niye soğuk değil,
yara kremiyle canımı yaktın,
Ne biçim koltukta oturtuyorsun, götüm çürüdü diye bağırmaya başladım
üstelik sen kendi çocuğunun yemeğini bile bana vermişken.
He bu arabada senin karına, kızına ufaktan sulanmaya başlamışım.
Heh şimdi soru... Beni döve döve evden atar mısın,atmaz mısın?
bu arada bu ilk değil bundan 2 sene kadar önce onbinlercesi istanbuldan edirneye sınır kapılarını açın gidelim diye çoluk çocuk yürüyüş yapmış ama dövlet yürümemeleri için herşeyi yapmış ve hepsini zorla geri göndermişti.

de hadi kurtulmak mı istiyorsunuz madem öyle açın sınır kapılarınıda çıksınlar avrupaya.