bugün

maldır.

ben arada suriyeli ahbaplarıma ''nasipse ne zaman dönüyorsunuz suriye'ye'' diye soruyorum. adamlar ''suriya, yok suriye bitti.biz buradayız artık'' diyorlar. unutun arkadaşlar. onlar artık bizden birisi. yarın kürtler gibi ayaklanmazlar ama suriye'ye de dönmezler. şanlıurfa'daki araplar döndüler mi memleketlerine?

edit: evet urfa'daki arapların çok uzun olmayan bir süre önce göç ettiklerini sanıyordum. yanlış biliyormuşum. 90'larda saddm ırak'ından kaçan kürtleri örnek gösterecektim ama şanlu urfa araplarının daha makul bir örnek olduğunu düşünerek son an da karar değiştirdim. neyse demek istediğim; bu ülke'ye gelen çivi çakar arkadaş. bir yere gönderemezsin daha onları. akp varken hele hiç gönderemezsin.
fazla iyimserdir.

görsel

lan 3-5 seneye kalmaz adamlar bizi kovmaya çalışacaklar ülkeden "geldiğiniz orta asyaya dönün buralar bizim" diye. ne gitmesi.
2023 e kadar toplu bir vatandaşlığa alım olmazsa gönderilme şansları oldukça yüksek, iktidar böyle bir adım atmaz çünkü kazandıkları oy 2 milyon, kaybettikleri oy ise 4-5 milyon olur bu durumda da kendi ayaklarına sıkmış olurlar...
fenerbahçenin bu sene şampiyon olma ihtimali ile aynıdır.
illa ki geri dönmelerine gerek yok göç etsinler o da olumlu. Bu dünyadan.
ermeniler de benzer savları kullanıyordu.

mal babandır.
Bursa merkezdeki Çarşamba'ya uğramanızı tavsiye ederim.