bugün

35 milyar dolarımız onlara harcandı. üstelik bu 2019'daydı. şimdi kaç milyar dolara çıkmıştır.
Bu bir şaka değil. Afgan, suriyeli, türkmen, azeri, gürcü, ermeni yaklaşık 6 milyondan fazla yabancı ülkede yaşıyor. Bunların yüzde doksanı ülkeye bir ceket bir gömlek geldiler. Katmadeğerleri sıfır.

Sen asgari ücretle çalışarak kendi karnını doyurmaya çalışırken, üstüne takır takır devlete vergi verip geçiş garantili yolların paralarını öderken bu adamlar bir kuruş dahi ödemiyorlar. isteseler de ödeyemezler çünkü hemen hepsi kayıt dışı.

Herşeyi bir yana bırakın bu adamların şehirlerimizde ki altyapıya verdiği yıpranmayı ben onarmak zorunda mıyım.

Altı milyon insan yiyor, içiyor, işiyor, sıçıyor. Bunların atıkları benim ödediğim ( zira kolin gibi limak gibi yandaşlar kuruş ödemiyorlar ) paralarla yapılıyor onarılıyor. Hastalanınca benim hakkım olan ilaçları gaspediyor ( evet bu bir gaspdır ) . herşeyi geçtim bu altı milyon insanın benim altyapıma verdiği hasarı bir düşünün. Ben suriyeli'nin bokunu temizlemek zorunda mıyım arkadaş.

Ben cahilim. Devlet büyüklerine tek bir sorum var. Neden bize bunu reva gördünüz.
göçerten suriyeliler değillerdir. suriyeliler kapıya gelip kapıyı çaldılar sadece. bizimkiler ( malum şahıs ve ne derse emredersiniz efendim diyen zevat ) kapıyı açmasalardı veya illa açıyorlarsa yatak odamızda değilde holde/antrede ( giriş kısmı ) misafir etselerdi bu harcanan paranın 10 da 1 ine 20 de 1 ine bu iş hallolabilirdi. ama yokkkk illa şov yapacaklar ya. sokaktan gelen adamı kendi yatak odalarında ağırlayıp o yatak odasının gerçek sahibi olan bizleri oturma odasında yatırdılar yıllardır.

gerçi ben o harcanan 60-70 milyar doların yarısının gene başka kanallara akıtıldığını düşünüyorum. hani işverenler evlerine bile harcadıkları paraları masraf diye gösterip vergiden düşürürler ya. bunlarda da tam o tüccar kafası var. harcanan para belki 30 milyar dolar kalan 30 milyar dolarda masraf gösterildi..
göçerten tabiki suriyeliler. plajlarda nargile içip kadınları taciz ediyor. suriyeli kadınlar da yüzüne boya badana çekiyor süslü kıyafet alıyor bizim vergilerimizle. sizin şu solcu sikik eşitlikçi damarınıza da başlayacağım.
Ama sokaktakine sorsan ekonomi çok iyi

Muhalif takılmayanlara bakıyorum öyle hep
Tartışamıyorsun.
Neye bakıp öyle düşündüklerini öyle merak ediyorum ki
suriyeliler değil onları sınirlarımız içine alan akp hükümeti çokertti chp defalarca karşı çıktı ama dinletemedi.
gayretleri oldu . onlarda çöküşe yardım ediyorlar .

tabii asıl aktör , okul yakan ögretmen öldüren ülkeyi

ele geçirmek için 10 çocuk yapan, yola 500 kilo
eyp yerleştiren zağros takımı .
hadi len oradan kürtlerden dem vurup suriyeli ümmet kardeşini kurtarmaya çalışma. basbaya suriyeliler çökertti.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye'nin terörden dolayı hesaplanabilir kaybının 300 milyar doların üzerinde olduğunu söyledi.

Yozgat'ta Bozok Üniversitesi'nin 2008- 2009 Akademik yılı açılış törenine katılan Bakan Çiçek, üniversite öğrencilerine uyarıda bulunarak aklınızı kullandırmayın tavsiyesinde bulundu.

https://www.haberler.com/...-300-milyar-dolar-haberi/
ama seseka, ama biz dünya lideri, ama uçuyor egonomi, ama şorası çokomelli?
Akp diyemiyor, Suriyeli diyor.

Ekonomimizi hiçbir uyarımızı dikkate almayıp sonra olunca da “kandırıldık” diyenler çökertti.

Bu “Fethullah yavşaktır” dedik dinlemediler.

“Suriyeliler içeri kontrolsüz alınmamalı” dedik dinlemediler.

“Başkanlık sistemi yanlıştır” dedik dinlemediler.
bundan 2-3 yıl önce malum kesim "onlar bizim din kardeşimiz" derken, bugün nerdeyse hepsi bizim en başından söylediğimiz noktaya geldi suriyeliler konusunda. ha seçim olsa yine "yol yabdı" derler ayrı.
asıl siz suriyeli diyemiyorsunuz sadece akp diyorsunuz. onu ne yapacağız?
Suriyeliler nargilecidir eczane taşlayandır oçtur ekonominin anasını sikmiştir.
suriyeliler her işte çalışıyor türkler gibi beğenmemezlik yapmıyor.
ama esad bum bum abey.
Kısmen doğrudur zira bu adamları işverenlerimiz çok komik fiyatlara çalıştırıp üstüne paralarını da vermiyorlar çoğu zaman. 35-40 milyar dolar harcandı deniyor ama önümüze net bir şey konmuyor şuraya şu kadar verdik demiyorlar. Benim gördüğüm çoğu suriyeli sörvayvır yapıyorlar. Ha yine besleyelim de sınırlarımız dışında besleyelim.
Gerekirse bi 40 daha harcarız diyorlardı...
(bkz: biz bunun cevabını sandıkta vermiştik).
suriyeliler sizin gözünüze koyaydı

lan göt,

recebe oy verirken kıtır kıtır

akabe orta doğuyu kurcalarken tıkır tıkır

suri geldi meeeeeeeeeee

kim dedi sana git adamın memleketini karıştır diye ?

sen kurcalamayadın

onlar şimdi kendi memleketinde ne halt ediyorsa edecekti

ampül kafan sokam

onlardan daha tehlikelisi

elini kolunu sallaya sallaya

o afganistandan, pakistandan, tacikistandan gelenler

yakında görürsün

ne anten olduklarını.
Herhangi bir PTT önünden geçilerek anlaşılabilecek durum. Sürekli sıradalar ve sürekli bir yardım alıyorlar.
din kardeşimiz onlar. onları kılıştar ülkeye aldı. imamoğlu bizim vergilerimizle bakıyor. oylarımız yine uzun adama. ampule vereceğiz. ampul gördük mü vereceğiz hemen. gördük mü veririz hemen.
Ekonomiyi suriyeliler çökertmedi ama yine de yallah suriyeye denmesi gereken bir millet. Ülke nüfusunun yarısı mülteci oldu.
yalan aspargas haberdir. ülkemiz rte sayesinde tarihinin en zengin çağlarını yaşıyor bi seferde olsa allah razı olsun deyin lan.,.